nefunkční aplikace "Soubory" a nečitelné "Smluvní podmínky"

Zajímají mě zkušenosti ostatních uživatelů, nebo i techniků, na případ popsaný v tomto odkazu https://huawei.heureka.cz/poradna-otazka/495238/#question
Stručně řečeno jde o neschopnost nového telefonu zobrazit uživatelské složky a soubory bez předchozího odsouhlašení nějakých podmínek, které však nejdou načíst....

Komentáře

• V dnešní době mívají různé podmínky všichni výrobci, chrání se tím před případnými soudními spory, že něco dělají špatně. Nikdy jsem s aplikací neměl soubory, kdybych se bál odsouhlasení podmínek, tak nemohu mít ani telefon s Androidem...
    Poděkovat autorovi 0
  • Možná jsem staromódní, ale myslím, že na počátku každé odpovědi by měla být pozorná četba otázky...

Já tam nikde nevidím, že by se tazatel "bál odsouhlasit podmínky", ale čtu tam, že mu za prvé ty podmínky nejdou zobrazit i když mu WiFi normálně funguje a za druhé, že se diví, proč je vůbec nutné pro rozjetí tak základní funkce jakou je zobrazení jeho vlastních složek a souborů odsouhlašovat kamsi tolik osobních údajů.
    Poděkovat autorovi 0
  • Proč nejdou zobrazit bohužel nepoznáme na dálku, zkusil jsem pár telefonů a jde to (čímž netvrdím, že to dotyčnému nejde, jen těžko na dálku poznat), zkusím se poptat, jestli to jde nějak prověřit. Stran druhého - netuším, tam odpověď nezjistím určitě. Pokud by s tím někdo měl problém, nabízí se řešení v podobě aplikace třetích stran.
    Poděkovat autorovi 1
  • Rocker napsal(a):

Možná jsem staromódní, ale myslím, že na počátku každé odpovědi by měla být pozorná četba otázky...

Já tam nikde nevidím, že by se tazatel "bál odsouhlasit podmínky", ale čtu tam, že mu za prvé ty podmínky nejdou zobrazit i když mu WiFi normálně funguje a za druhé, že se diví, proč je vůbec nutné pro rozjetí tak základní funkce jakou je zobrazení jeho vlastních složek a souborů odsouhlašovat kamsi tolik osobních údajů.

Vy jste ty podmínky četl, že mluvíte o takové spoustě osobních údajů? Upřímně si umím představit oficiální odpověď - děláme to pro dobro uživatelů, vylepšujeme systém, dělají to tak všichni. Nic jiné od toho nelze čekat (aneb na blbou otázku blbá odpověď). Nutné to je, protože se tak výrobce rozhodl. Asi jako kdysi Apple rozhodl, že bz platební karty si taky nezaložíte AppleID, ačkoliv chcete jen stahovat bezplatné aplikace... Proč to udělal? Je to pro něj jednodušší a zkrátka může.
    Poděkovat autorovi 0
  • V původním dotazu je uvedeno, že se nový mobil pro zobrazení uživatelských souborů nejdřív potřebuje aktualizovat na internetu ( ! ) , že chce také ID telefonu ( ! ) a že má uživatel nejdřív souhlasit se Smluvními podmínkami ( ! ) které však nejdou zobrazit ( ! ).

Opravdu to ani mi nepřipadá normální a docela by mě zajímala oficiální odpověď firmy jaké "dobro uživatelů" sledují tím, že je nepustí k jejich vlastním souborům a že jim neukážou podmínky, které chtějí odsouhlasit...
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak jsem zmínil, konkrétní nefunkčnost zobrazení na daném telefonu bohužel není jak prověřit. Pokud kolegové budou vědět o situaci, že se nezobrazí, pak sem přidám informaci. Jinak ale Pavel to v podstatě sepsal docela dobře, já bych to řekl diplomatičtěji, ale význam by se úplně nezměnil.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.