Nezobrazovanie notifikácie o zmeškaných hovoroch

1. Nezobrazuje sa notifikácia o zmeškanom hovore na obrazovke uzamknutia. Neprečítané SMS sa zobrazujú bez problémov.
V nastaveniach telefónu ani nie je možné zobrazovanie zmeškaných hovorov na lockscreene zapnúť alebo vypnúť, aplikácia sms túto možnosť ponúka. Prečo ma nemôže informovať aj aplikácia Telefón o zmeškaných hovoroch? Podľa mňa je to nedopracovaná základná funkcionalita. Skúšal som to riešiť aplikáciami tretích strán, ale vyskytli sa problémy s nestabilitou, pridaním ďalšej obrazovky uzamknutia nad pôvodnú, čo je maximálne nepraktické a obmedzuje funkcionalite bočného tlačítka, alebo tento problém nevyriešila ani aplikácia tretej strany.

2. Notifikácia o zmeškaných hovoroch je riešená pridaním počtu zmeškaných hovorov a zobrazením mini ikonky hore na obrazovke, čo nie je možné považovať za dostatočné. A aj tu sa vyskytuje problém, že ak zamknem telefón a nachádzam sa pri tom na obrazovke posledných hovorov, čo je pomerne častá situácia systém sa správa takto:
(mám zmeškaný hovor o ktorom neviem) stlačím tlačidlo, podsvieti sa mi displej, zobrazi lockscreen bez akejkoľvek notifikácie, nakreslím vzor a dostanem sa na poslednú používanú obrazovku - zoznam posledných hovorov, tým pádom nedostanem notifikáciu na domovskej obrazovke, pretože nejaký systémový listener vyhodnotí, že si akurát pozerám zmeškané hovory, takže notifikácia nie je potrebná. Jedinou možnosťou ako v tomto prípade zistiť, že mám zmeškaný hovor je po každom odomknutí telefónu skontrolovať zoznam posledných hovorov a podľa času zistiť či mi niekto medzičasom volal.

Ako je možné túto situáciu vyriešiť? Upozornenie na zmeškaný hovor je podľa mňa základná funkcionalita, ktorú zvládajú aj telefóny pod 20 €. (napr. Honor 7 Lite s Androidom 6.0 tento problém nemá)
____________________________________________________________________________________________________________
HUAWEI LUA-L21, Android 5.1, Systém EMUI 3.1 Lite, Verzia jadra 3.10.65, Zostava LUA-L21C576B109
Screenshot_2014_02_16_15_35_45.png
414 x 480 - 249K
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.