Zacykleny telefon pri startu? Jak z toho ven?

Zdravim,

potreboval bych poradit od komunity ci se s tim někdo setkal a jak resit.

Dneska mi byl dodan objednany Huawei P10 dualsim. Vecer si ho pritelkyne rozbalila a ja se jal nastavovat. První pusteni OK, klasika. Udelal se update na B151. Udelal sem tovarni a pak zase klasika. Co jsem si ale bohužel nevsiml bylo, ze telefon je skoro vybity.

Takze prihlaseni, uvedeni do stavu nového telefonu a zacaly se aktualizovat google aplikace v telefonu. Po chvili telefon zhasnul a nereagoval na nic. Dal sem ho teda do nabíječky a tady se dostavame k problemu. Naskocil cerveny blesk v cervenem kolecku, po chvilce zeleny blesk v zelenem kolecku a pak to zacalo.

Telefon zavibruje, naskoci logo Huawei Powered by Google a dal nic. Tlf zhasne a za par vterin ci po několika (nemeril jsem to) se stane to stejne. Jako by proste při te aktualizaci apps a tim , ze byl tlf vybit a vypnul se tak doslo k poskozeni neceho a jako IT to vidim proste, ze se tlf zacyklil při bootu. Vynuceny start to továrního nastaveni jsem zkousel. Tfl na to proste nereaguje a porad si jede svoje :).

na Huawei infolinke mi prijemny poslovensky hovoriaci pan povedal, ze si možno tlf potřebuje odpocinut :)

Setkal se s tim někdo a jak z toho ven? Tlf mam od 10 rano rozbalil sem jej v 7 vecer a po hodine je z nej cihla? Reklamace, servis?

Mam ho nechat vybit domrtva? Nabit? Tlf je na superchargeru, ale absolutne netusim ci se vůbec nabiji ci ne.

Diky předem.

Petr

Komentáře

• Nechal bych ho chvíli na nabíječe a pak následně bych přes kombinaci tlačítek (při vypnutém tel) zapínací+hlasitost nahoru, bych v recovery menu provedl factory reset.
    Poděkovat autorovi 0
  • To prave nejde. Telefon na tlacitka vubec neregauje. Nechal sem tel uplne vybit az se vypnul. Dosel sem po nocni hodim ho na supercharger a jen co se probral tak zase logo dokolecka.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ještě se mi nestalo aby nereagoval na tlačítka, musíš něco dělat špatně.
    Poděkovat autorovi 0
  • na tlačítka by měl reagovat skutečně za všech okolností, je velmi málo pravděpodobné, že by nejela
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokiaľ nereaguje na tlačítka a nie je možné vojsť do recovery, aby si mohol urobiť factory reset, tak ti neostáva nič iné, iba telefón reklamovať.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak to mam radost teda. Ach jo. Telefon sem mel rozbaleny hodinu :(

Nahral sem cca 15 sekund co to dela at mate predstavu

At drzim tlačítka kratce, dlouze, jedno, oboje, tak proste porad jede tohle. ani vypnout se snad neda a lezi mi tu na stole a jede to porad dokola.
    Poděkovat autorovi 0
  • A telefon se nabíjí? Nechal bych ho připojený na nabíječku a zkusil držet zapnutí a zvýšení hlasitosti současně. Klidně delší dobu
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak s takýmto chovaním som sa naozaj ešte nestretol... :neutral:
    Poděkovat autorovi 1
  • Pepo... sem zkousel. S nabíječkou, bez nabíječky furt stejny.

uz sem volal na eshop, vratka do 14dni a zadost o vymenu zboží je asi nejelegantnejsi způsob :) tim, ze to muzu do 14dni vrátit tak je reklamace zbytecne zdlouhava. jednodussi bude ho vrátit a chtit druhy.

Uz vim, ze po vybaleni hned na nabíječku :) Z myho IT pohledu doslo k poskozeni boot loaderu nebo neceho takového. proste poskozeny software (fw) takze nejspis pokud ma servis způsob jak se do nej dostat tak reinstall. pochybuju, ze vymeni jen svaba s rom. ale to uz jejich boj :)

PS: mohl by to někdo reportovat huawei jako zpětnou vazbu :D
    Poděkovat autorovi 0
  • Zpětná vazba není problém, ale co tam napsat? že telefon přestal fungovat asi při aktualizaci a vybité baterce? Zkusit to nějak opakovat je téměř nemožné :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Je mi to jasny. To co uživatel všechno dokaze nejde ani nasimulovat :). A nasimulovat by to asi stejne nedokazali. Holt proste se zadarilo :) Technika je proste nevyspytatelna a tomu verte, ze dokaze zit vlastním životem :) Jako u nas občas. Totozny hw, totozny sw a na jednom to jede a na druhem ne :)

Da se rici, ze jo. Telefon prestal fungovat pote co se při asi nejspis se mi zda probíhajících aktualizacích google apps nove zapnutého telefonu se vybil a vypnul. Nejspis nekoretne. a po zapojeni na nabíječku mu hrablo :)

Ps: Samotnyho by me, pac jsem z IT zajímalo co se tomu telefonu stalo :) skoda, ze se to nedozvim.

PSS: Diky moc Jozefe za Tvuj cas a ochotu. Ještě jednou diky.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 29. July
    Viděl bych to to, že pokud se na poprvé podařilo telefon opravdu vybít do nuly, mohlo se stát něco s baterií. Přeci jenom, baterii neprospívá, když se vybije až do vypnutí. Případně když by se stalo, že se přeruší aktualizace, pak by se přístroj tzv. bricknul. Zašel bych do Quadria, kde je autorizovaný servis a myslím si, že Vám to na místě rychle vyřeší.
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak tlf vracen ve 14 denní lhute a včera dovezli druhy vymeneny kus. Ten uz jsem, nez jsem zacal uplne nabil :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Spis ko zakladka , nebo umrela baterie.
    Ono jet s baterkou az na doraz se nema , ale baterce to nema ublizit. Neb vypne driv , nez by byla v podpeti. Hlida to elektronika....
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.