Debrand a decustomizace na evropský firmware C432

18910111214»

Komentáře

• Ovšem pokud se instaluje pak novy full systém tak samozrejme prepise i Recovery2 na original eRecovery. Ale při ruznych pokusech si alespoň neponicite normalni Recovery. Jinak se samozrejme da v instalaci Recovery2 vynechat a zustane TWRP
    Poděkovat autorovi 0
  • Skoda, ze u nas se moc upravy P10 neresi, potreboval bych aby někdo u verze WAS-LX1C432BXXX (idealne co nejnizsi) odemkl bootloader, nainstaloval TWRP a udelal BACKUP celého systemu. Protože Slavne OEM info je vazane se souborem CUST.img Nevim jak toto obejit, protože ten další soubor proste nemam. Pokud by byla zaloha tak muze přes polozku recovery v TWRP udelat každý v pohode ze single dual verzi. Je to uplne jednoduche.
    Poděkovat autorovi 0
  • misanekx napsal(a):

Resim momentalne opet moznost dualsim. Jen takovy poznatek. Kdo si do telefonu instalujete TWRP, tak s nim nahradte eRecovery (Recovery2.img) Protože pak vam zustane v telefonu jak original recovery, tak TWRP. Do TWRP se pak vstupuje stejne jako do eRecovery. To znamena VOLUME+ a pripojeni USB kabelu. Je to mnohem lepsi nez, když si zničíte original Recovery, protože eRecovery je vam stejne mimo cinu absolutne k nicemu.

Jj, znama vec, jeste bych doplnil - jde to bez kabelu a PC, kdyz nabehne oranzova vystraha, podrzis Volume+ na par vterin .
    Poděkovat autorovi 0
  • misanekx napsal(a):

eRecovery je vam stejne mimo cinu absolutne k nicemu.

No to by som celkom netvrdil. Pomocou eRecovery prebiehal u starších verzií Androidu ručný update cez dload a tiež pokiaľ sa niečo ale poriadne poserie, tak napr. platená služba Funky Huawei rieši všetko cez eRecovery. Je to silnejší nástroj, ako si myslíš, len nemá takmer žiadne funkcie, je to skôr sprostriedkovateľ. Naopak Stock Recovery, keď pominiem OTA aktualizácie (tie sú ti pri oprave telefónu na nič) je dobrá iba na vykonanie Factory Resetu. :wink:

Poděkovat autorovi 0
  • eRecovery mam v pripade nouze obnovene za dve minuty. Tu nahradu eRecovery za TWRP jsem myslel primo u P10 lite a u nej dload jiz pouzit stejne nejde. Jinak lepsi oprava mrtvého telefonu je přes Huawei Multi Tool, nez placeny FunkyHuawei. Kazdopadne prave zmineny Multi Tool ma obrovskou vyhodu, protože pracuje zcela online a momentalne do nej kamaradi z ruska implementuji téměř vse i pro P10 lite. Proste s telefonem umi ve spojeni s TWRP udelat cokoliv. Dnes jsem koukal, ze je tam jiz dostupny nove i debrand. (pro evropu pouze single sim, pro rusky firmware naopak pouze dualsim)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. September
    Pokud někdo budete dělat debrand dle návodu tak bude první bootování zaručeně neůspěšné. Je potřeba znovu odemknout bootloader...... Telefon pak naběhne normálně. Další chyba nastane při prvotním nastavování. Pokud nevypnete wifi tak telefon nenaběhne dál než po ověřování google účtu a bude blikat symbol NFC. Takže vybrat jazyk, vypnout wifi a všechna další nastavení přeskočit. Na ploše budou chybět ikony, opět se nelekněte. Do nastavení se dostanete stažením roletky. Účet zatím nezadávejte. Nyní již můžete zapnout wifi a dát vyhledat aktualizace. Telefon na 99% nabídne instalaci B131, pokud se tak nestane tak v nastavení povolte instalaci z cizích zdrojů a stáhněte si do počítače a překopírujte do telefonu z tohoto odkazu Firmware Finder. https://apk.tools/details-firmware-finder-apk/ Po jeho instalaci v něm nainstalujte doplněk proxy. Proxy u wifi změňte dle popisu v aplikaci. Stahujte maximálně B179, novější stále nejde instalovat. (i když se korektně celý stáhne a instalace jakoby proběhne) Po přeinstalaci nabootujte při zapnutí telefonu do Recovery (zapínací tlačítko a volume+ držet do naběhnutí recovery) Zadejte wipe systému i cashe. Protože pokud toto tovární nastavení neuděláte nebude vám telefon pravděpodobně vůbec vyzvánět při příchozím hovoru.
    Debrand na dualsim se mi stále nedaří, takže toto vše platí zatím pouze pro single sim verzi telefonu. Každopádně tímto postupem opravdu uděláte z jakékoliv distribuce čistou evropskou.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak dnes další pokusy a testy s debrandem na dual sim. Mám jeden jediný problém a to je ten, že nikde na internetu nejde stáhnout firmware WAS-LX1C432B102 Jinak bych měl již vyřešeno. Momentálně jsem ve stavu, že mám sice dual sim, ale druhý slot má IMEI samé nuly a sestavení firmware oblíbený název NRD90M-test keys. Jsou dvě možnosti. Buď seženu výše uvedený firmware, nebo potřebuji někoho kdo má český dualsim s nainstalovaným TWRP a je schopný udělat zálohu celého systému. Pro úpravu totiž nelze použít jinou verzi OEM info (číslo update) než je instalována verze firmwaru.
    Poděkovat autorovi 0
  • Budu opravdu vděčný tomu, kdo tuto zálohu případně poskytne, protože potom je celý debrand záležitosti chvilky a zvládne ho i malé dítě :wink: Já jdu zatím hledat. Kdyby mi šlo o dualsim třeba s ruským brandem tak mám též dávno hotovo. Ale jsme v CZ, tak chci samozřejmě C432 (evropa)
    Poděkovat autorovi 0
  • velmi potešitelna sprava, snad to niekdo, kto ma taký mobil poskytne,
    Poděkovat autorovi 0
  • Warsaw-L01_C432B102 je udajne uplne stejny FW, proc to nezkusit. A ten je na internetu.
    Poděkovat autorovi 1
  • @rumburak Díky, ale L01 je single sim a na L21 už jsem koukal. Sice píšou stejný, ale už jen kvůli označení telefonu se snažím o was. Pokud nic neseženu tak musím zkusit ukecat v práci kolegu ať mi půjčí jeho nový telefon :smiley: P10 lite kupoval včera a má téměř to co potrebuju, jen už v něm má poslední firmware B183.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ten Warsaw-L21-C432B102 už jsem ke stažení našel, tak možná udělám v noci alespon pokus :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak ten firmware jsem našel sice ke stažení, ale placený download. Já se z toho po.... Ještě mám v záloze další OEM pro WAS-LX1C432B127 Ten tu měl ke stažení @mrpavel23 Tak by mohl poradit, kde ho stáhnu. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak nakonec jsem B127 sehnal, ale asi k němu mam spatne OEM info ze single SIM. Takže neúspěch. Bohužel nezbývá nez nekde sehnat tu komplet zálohu celého firmware vytvorenou v TWRP. Jinak jsem zkoušel ve Firmware Finderu využit instalaci zmenou DNS na routeru a funguje spolehlive. Jedine co jsem možná udělal trochu jinak bylo, ze po nalezeni nového firmware jsem v průběhu downloadu změnil DNS routeru na výchozí, takže ověření balicku proběhlo pres ofic servery Huawei a instalace prosla. Dokud nebudu mit od někoho tu zálohu tak nemá cenu nic zkoušet. Teda pokud se nenajde jina moznost, protože pres zálohu TWRP je to u P10 lite bohužel zatim jediná moznost přechodu mezi distribucemi a verzi single a dual. Budu hledat a shánět dal. :wink:
    Poděkovat autorovi 2
  • ahojte chlapci sa chcem spýtať ze ked sptavim debrand na eu verziu z orange verzie ci prichadzam tým pádom o zaruku?
    Poděkovat autorovi 0
  • Dokiaľ neodomknete bootloader, tak o záruku od Huawei neprídete, ale Orange v prípade akéhokoľvek problému zariadenia odmietne prevziať zodpovednosť za neho, čiže napríklad pri reklamácii Vám ho nevyreklamujú s najvyššou pravdepodobnosťou oni ale musíte zariadenie zasielať do servisu sám.
    Poděkovat autorovi 0
  • ale bl sa sam naspäť neuzamkne?
    Poděkovat autorovi 0
  • Bootloader se uzamkne po každém flashovani Stock (originál) Rom. S tím problém neni. Operátor by ovsem mohl možná zamítnout případnou reklamaci, protože by byl v telefonu firmware se kterým jej on neprodal. Ovšem je tu další moznost. Buď před reklamaci vrátit customizovany firmware od Orange, nebo jít reklamovat přímo do Huawei (tam by to mělo projit)
    Další věc je, že debrand je bohužel pouze pro single SIM. Pro dual jsem nesehnal potřebné soubory. A v neposlední řadě může telefon kdykoliv umřít při špatném postupu. Já už P10 lite bohužel nevlastním, takže další postupy a návody již v tomto tématu dávat nebudu.
    Poděkovat autorovi 0
  • ja mam single sim hmm uvidim ci flashnem
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.