Debrand a decustomizace na evropský firmware C432

2456715

Komentáře

• upraveno 11. September
    Omrknu ten flashovaci program co jsem kdysi prevrtaval z Mate na P10, uz ani nevim co vse obsahoval. Třeba nebude az takovy problém udelat něco podobného. Kazdopadne i u Mate a i uP10 se stejne všechny upravy delaji přes TWRP, takze v podstate uz jsem na tom stejne i s Lite. Jen mam problém uzamknout bootloader a zamykam ho az další oficialni aktualizaci
    Poděkovat autorovi 0
  • Už som to pozeral. Všetko by išlo zameniť za súbory pre P10 Lite, problémom budú iba tie 2 súbory s modnutými recovery. Tie musia byť modnuté pre P10 Lite.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. September
    taky jsem na to uz před chvili koukal a dokonce i jednou vyzkousel. Zaklad je, ze všechny soubory musí byt prejmenovane jako jsou v uprave pro P10. Nemyslim firmware, ale i soubory pro flashovani. Pokus nedopadl dobře, zasekl se při instalaci TWRP. Uvidime, třeba se nekdy budu ja, nebo někdo jiny nudit a mrknu na to poradne. Ja jsem hlavne rad, ze jsem dnes uspesne ozivil svoji P10 lite u které lehl i fastboot po testovani dual sim :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Do ted jsem myslel, ze single a dual je zavisle pouze na verzi OEM.info Ale bohužel tomu tak není, ty systemove soubory na sebe mají nejakou navaznost. Jinak by mi telefon neumrel. Potreboval bych ještě jedno lite na pokusy, takhle si vždy musim rozhazet svůj hlavni telefon.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zkousel jsem ted ještě B182 a stále instalovat nejde, takze jdu nahodit B179 a další aktualizace necham nejaky cas pouze na Firmware Finderu. Nemuzu si opravdu téměř denne rozhazet cely telefon kvůli pokusum :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • A @hanni recovery i recovery2 (eRecovery) pro P10 lite samozrejme oficialni mam. Klidne poskytnu :wink:
    Dokonce budu mit i soubory pro navrat ke customizovanemu software pro Vodafone a orange. I když si myslim, ze pokud prinesu muj telefon na servis primo do Huawei tak tam nikdo nebude resit, ze mam místo C02 nahrany soft C432 :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • hannihanni  
    upraveno 11. September
    Keďže ti ich neviem modnuť, tak sú mi na nič. :wink:

Ale myslím, žeby stačili tieto dva súbory modnuté pre P10 Lite a HWOTA by fungovalo. TWRP je, script je rovnaký, nič by nebránilo, aby to fungovalo.
    Poděkovat autorovi 0
  • mam i upravene Recovery pro Lite, presneji několik. Ale jak jsem jiz psal, nechce se mi stále dokola rozvrtávat telefon. Debrand single sim je vyreseny, holt pokud někdo bude chtit delat manualni update tak zatím jedine přes TWRP a pak bud nechat odemceny bootloader, nebo nahrat original Recovery a natvrdo ho opet uzamknout. Coz by nemel byt az takovy problém, dnes jsem delal v podstate stejnou věc. Jen jsem nenahraval pouze recovery, ale cele vyextrahovane update.app přes Multi Tool. Je to uzasny program, který dokaze spousty věci.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nevím čím to je ale telefon mi neustále bootuje do Huawei eRecovery
    Poděkovat autorovi 0
  • Úplně stejný problém jsem měl dnes taky, když jsem se pokoušel udělat ze single SIM dual SIM. Nakonec jsem to vyřešil komplet prehratim firmware přes Huawei Multi Tool.
    Poděkovat autorovi 0
  • Teď jsem najel do fastboot režimu....PHONE LOCKED.....to bude asi ten problém.
    Jak mohu komplet přehrát firmware přes ten program? :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak složitý to není, jen musíš stáhnout úplně komplet firmware (3 soubory) Ty se pak přes ten programek tak nějak rozeberou a pro flash pouzijes cca pět souborů z tisíce :smiley: Je to jednoduchý. Mě by spíš zajímalo jak jsi se s oficiálním firmwarem C432 dostal k takovým problémům. Vždyť ty jsi nemusel ani odemykat bootloader kvůli aktualizacím
    Poděkovat autorovi 0
  • Jinak pokud máš teď uzamčený bootloader tak jo odemkni a možná ti vše naběhne. Každopádně pro úpravy přes Multi Tool musí být bootloader odemčený taky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Vyextrahoval jsem si soubory z update......BOOT,RECOVERY,SYSTEM....ty jsem vložil na sd katru a přes twrp nainstaloval, telefon jsem restartoval a potom už jen dokola nabíhal do eRecovery :-D
    Mohu telefon odemknout bez kodu? Mám ho doma :-D
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. September
    Nemůžeš, já ho mám pro jistotu online i na internetu :smiley: Přes TWRP to není potřeba, jde to pohodlně přes počítač. A těch souborů je nějak malo.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. September
    Mám to 45 minut pro kod....jedu pro něj....teoreticky bych měl telefon odemknout před ADB a pokud najede, bude to super :-)

Než jsem stáhl tvoje soubory z ulozto.cz zkoušel jsem to přes tento návod

Poděkovat autorovi 0
  • Ono je ve finále vše na jedno brdo. Vždy je základ odemknout telefon a pak použít TWRP. Co se dělá dál je v podstatě jedno. Hlavně pak napiš proč jsi se do těch úprav pouštěl, když jsi měl telefon z volného prodeje :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • I když jsem měl telefon z volného prodeje od czc.cz tak jsem měl pořád starou aktualizaci b124.
    Bez možnosti jakýmkoliv způsobem aktualizovat.....Nevím proč .....
    Takže jsem začal zkoušet.......ale vpodstatě se mi nikdy nepodařila nainstalovat jinou verzi....... Za hodinu napíšu, zda mi odemčení telefonu rozjelo systém :-) vyrážím pro kod
    Poděkovat autorovi 0
  • K těm souborům. Potřebuješ
    boot.img, cust.img, recovery.img, system.img, userdata.img (volitelný)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ok, každopádně stačilo trápit se s Firmware Finderem :smiley: Unlock byl ve tvém případě zbytečný bonus navic. Tak ať to konečně vyjde :wink:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.