«1

Komentáře

• Zdravím , objevila se nová aktualizace B 607/608. V odkaze co jsem našel je ale v odkazech pro stažení psáno B607 pro dualsim a B608 pro singlsim. Jelikož doposud byla lichá čísla pro singl nevím zda je to OK. Mám to stáhnout a nainstalovat? Nevíte někdo ???
    Odkaz:
    http://www.stechguide.com/huawei-p8-lite-b607-b608-marshmallow-firmware/
    Poděkovat autorovi 0
  • PetrK  
    upraveno 9. August
    Z mého odkazu výše - jde o DUAL SIM OZNAČENOU JAKO ALE - L21C432B608. Asi jde jen o bezpečnostní záplaty, jelikož jsem žádné rozdíly o proti předchozí verzi nezaznamenal. Rychlost OK, Výdrž baterie - no je to lite8čka - co bych čekal, :smile: konektivita OK. Nahozená trojhmatem.
    Poděkovat autorovi 0
  • PetrK napsal(a):

Z mého odkazu výše - jde o DUAL SIM OZNAČENOU JAKO ALE - L21C432B608. Asi jde jen o bezpečnostní záplaty, jelikož jsem žádné rozdíly o proti předchozí verzi nezaznamenal. Rychlost OK, Výdrž baterie - no je to lite8čka - co bych čekal, :smile: konektivita OK. Nahozená trojhmatem.

jen pořád nechápu,jak to dělate.. nekdo normalni postup krok po kroku..stahnu do pc,pak nejak do founu,rozbalit nevim a trojhmat?

Poděkovat autorovi 0
  • je to zip pro OTA update, není to full firmware, takže nerozbalovat
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

je to zip pro OTA update, není to full firmware, takže nerozbalovat

No já rozbalil, dal do složky dload, a přes trojhmat nainstaloval...a vše OK. Špatně...?
    Poděkovat autorovi 0
  • ano, nahodil jste totiž vlastně jen malou část firmware, co obsahuje třeba číslo firmware (proto se vám zdá, že jste to nainstaloval správně)
    Poděkovat autorovi 0
  • PetrK  
    upraveno 9. August
    Tereza35 napsal(a):

PetrK napsal(a):

jen pořád nechápu,jak to dělate.. nekdo normalni postup krok po kroku..stahnu do pc,pak nejak do founu,rozbalit nevim a trojhmat?

:smiley:
    1. krok:
    Soubor s firmwarem stáhnu do PC. Stažený soubor rozbalím (např. total commanderem), po rozbalení se mi objeví dva soubory UPDATE.APP a složka META-INF.

2.krok:
    Telefon připojím k PC přes USB kabel a ve skrolovacím menu (prstem přejedu po displayi telefonu z hora dolů), vyberu možnost SOUBORY.

3.krok:
    V PC si otevřu složku telefonu (interní uložiště), přes kontextové menu vytvořím novou složku s názvem ,,dload,,.

4.krok:
    Rozbalené soubory v PC (META-INF a UPDATE.APP) překopíruji do vytvořené složky.

5.krok:
    Odpojím telefon z USB kabelu (tel. by měl být nabitý na více jak 50%), stisknu tlačítko VYPNUTÍ/ZAPNUTÍ zároveň s OBĚMA tlačítky na ovládání hlasitosti (zesílení i zeslabení najednou) a vyčkej restartu telefonu - tlačítka je nutné držet cca 8 - 10 sec.

6. krok:
    Pokud člověk dodrží všechny kroky, měl by update automaticky naskočit. Zobrazí se postup instalace updatu - černá obrazovka s bílou grafikou.

Po aktualizaci se telefon automaticky restartuje do běžného provozu. Kontrolou verze firmware v NASTAVENÍ > INFO O TELEFONU.

:wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • PetrK  
    upraveno 9. August
    Jozef_HuaFan napsal(a):

ano, nahodil jste totiž vlastně jen malou část firmware, co obsahuje třeba číslo firmware (proto se vám zdá, že jste to nainstaloval správně)

Přít se nebudu - jsem jen běžný uživatel s rozšířenými znalostmi. Ale instalace (2,67GB) trvala cca stejně jako v jiných případech aktualizace a následná optimalizace také. Pokud by to ,,přelízlo,, pouze číslo firmwaru, asi by byla aktualizace rychlejší. Po každé proběhnuté aktualizaci musím přenastavovat určování polohy na - POUZE GPS (výdrž baterie). A to jsem musel v tomto případě také. Pokud by to bylo jen takové ,,přelíznutí,, , myslím že by nastavení také zůstalo. Navíc můj odkaz je na XDA forum, kde jsem vždy stahoval aktualizaci k rozbalení.
    ...Ale taky se možná pletu... :smiley:
    No snad mi telefon nebouchne. :neutral: :smiley: :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ono je to ještě kapku složitější, pokud jste předtím měl v telefonu nějakou 60x verzi, tak tam skoro nejsou změnu, tudíž ve výsledku není důvod, aby to nefungovalo. Ale ideální to není...
    Poděkovat autorovi 0
  • takže jak prosím když mám dualsim? :D
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to hotovo, moc díky, mám více volné RAM, doporučuji!
    Poděkovat autorovi 1
  • Tady je údajný changelog k 607/608, kdyby to někdo sháněl:

Aktualizace mění verzi systému na EMUI 4.0, přizpůsobenou operačnímu systému Android 6.0. Ve srovnání s předchozími verzemi systém Android 6.0 vylepšuje zabezpečení, stabilitu a správu. Rozhraní EMUI 4.0 představuje několik užitečných funkcí, jako dávkový tisk fotografií, vizitky a senzor kompasu, a optimalizuje uživatelské rozhraní a nastavení systému.

[Galerie]
    Bylo přidáno několik stylů štítků. Můžete upravovat velikost, barvu a pozici písma na štítcích. Byla přidána funkce Přidat poznámku, která umožňuje přidávat k fotografiím poznámky. Byla optimalizována funkce alba, aby bylo možné přidat fotografie přímo po jeho vytvoření. Byla optimalizována funkce tisku, aby bylo možno tisknout více fotografií najednou.

[Kontakty]
    Byly přidány Inteligentní skupiny. Po přidání informací o společnosti do kontaktu bude kontakt automaticky přidán do skupiny příslušné společnosti. Byl přidán QR kód jména kontaktu, umožňující rychlé a přesné sdílení kontaktních údajů. Byla přidána funkce vizitek. Když naskenujete vizitku, telefon na ní dokáže analyzovat a zjistit informace a automaticky pro vás vytvoří nový kontakt.

[Textové zprávy]

Byla přidána funkce umožňující zrušit odesílání textové zprávy až 4 sekundy po jejím odeslání. Byla přidána funkce Označit všechny jako přečtené, aby bylo možno označit všechny nepřečtené zprávy jako přečtené.

[Aplikace]
    Byl přidán kompas s vodováhou usnadňující zjištění vaší orientace.

[Nastavení]
    Byla uvedena funkce plánovaného zapnutí a vypnutí, aby bylo možno nastavit zapnutí nebo vypnutí telefonu v předem nastavený čas. Bylo přidání více možností doby trvání alarmu. Do nastavení byly přidány možnosti oznamovacího panelu a stavového řádku. Byla přidána funkce inteligentní barvy textu, aby se text na domovské obrazovce automaticky změnil na černý nebo bílý podle tapety na pozadí pro lepší čitelnost. Bylo optimalizováno nastavení tónů a přidána možnost povolit tón při zapnutí. Byl optimalizován správce baterie s úhlednějším uživatelským rozhraním.

[Poznámky k aktualizaci]
    1. Pokud jsou se systémem Android 6.0 nekompatibilní některé aplikace třetích stran, aktualizujte je na nejnovější verze v obchodě Google Play.
    2. Rozvržení domovské obrazovky se může mírně změnit.
    3. Tato aktualizace nevymaže vaše osobní data. Pokud během aktualizace zaznamenáte problémy, volejte zákaznický servis.
    Poděkovat autorovi 0
  • http://www.carbontesla.com/2017/08/download-huawei-p8-lite-b608-marshmallow-update-europe-dual-sim/ Na této stránce zase píší že B608 je dual a 607 singl. Mám dual tak se chci zeptat která z těch verzí patří na dual sim
    Poděkovat autorovi 0
  • kodl74 napsal(a):

http://www.carbontesla.com/2017/08/download-huawei-p8-lite-b608-marshmallow-update-europe-dual-sim/ Na této stránce zase píší že B608 je dual a 607 singl. Mám dual tak se chci zeptat která z těch verzí patří na dual sim

Sudá číslovka verze firmware je vždy pro DUAL SIM a naopak. Aspoň tak to je od počátku.
    Poděkovat autorovi 0
  • Vždycky to tak bylo a vždy bude, není důvod to měnit...
    Poděkovat autorovi 1
  • Ale ako je potom mozne, ze na P8 lite mala zena najprv B565 verziu a ma fon z Telekomu. Stiahol som B575 odtialto a medzitym prisli 2 ota aktualizacie. Posledna ma B588 a pritom ma single sim? :)
    Poděkovat autorovi 0
  • No to je skoro nemožné...
    Poděkovat autorovi 0
  • s3n0s3n0  
    upraveno 2. September
    alebo ešte je tu taká možnosť a síce že on týpek vlastní smartfoun Dual SIM a ani o tom nevie :) poprípadne bol zaktualizovaný za pomoci nejakej appky tretiej strany, ktorá zlyhala a preto bola použita zrejme nesprávna verzia FW :) jednoducho párne čisla verzií sú určené pre "párne telefóny" t.j. pre Dual SIM a naopak nepárne čísla verzií firmwarov patria na "nepárny telefón" t.j. na Single SIM telefón
    Poděkovat autorovi 0
  • gvisto  
    upraveno 4. September
    Zostava je Ale-l21c150b588 a ma tam jednu sim a jednu sd kartu. Sice sme neskusali aj druhu simku, ale naschval idem vyskusat..

Edit:
    Ked uz tak mi to nevychadza, lebo stiahnuty a rozbaleny update bol vyssie spomenuty. No po restarte fonu hned cez ota vyhodiko uplne ine cisla update-ov. Nemozem sa dopracovat ku krabiciam, kde mame tie "ihli" na otvorenie slotov a z obyc ihlou to nejde. Vyskusam neskor a dam vediet. Kazdopadne podla cisla zostavy je mozne posudit ci ide 1 alebo 2 sim. Ci?

Edit2:
    A dalsi postreh, ja mam p8 a posledna aktualizacia je b398 a tiez mam single sim. Mam urcite, lebo do slotu na sd kartu simku urcite nijako nenapcham a je tam jasne napisane sd karta. Takze toto vyvracia to, ze parne cisla su len pre dual sim fony..
    Poděkovat autorovi 0
  • Nemôže, párne čísla sú stále pre Dual SIM telefóny, ak nie, je to vada telefónu.. vždy to tak bolo a vždy to tak bude.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.