Technologie VoLTE a telefony Huawei

Mobilní telefony jdou neustále kupředu, každý rok výrobci představují nové přístroje, které jsou lepší než předchozí modely. Dochází ke zvyšování výkonu, fotoaparáty pořizují kvalitnější snímky a telefony se učí stále nové funkce. V oblasti samotného telefonování ale změn tolik není, hovory uskutečňujeme stále stejným způsobem. Jedna skvělá funkce se ale přece jenom začíná rozšiřovat - jedná se o technologii VoLTE, tedy možnost volání skrze sítě čtvrté generace (podle toho také zkratka Voice over LTE). Tato technologie nabízí spoustu výhod - extrémně rychlé spojení hovoru, výrazně vyšší kvalitu hovoru a také menší energetické nároky. Dnes vám tuto funkci ukážu mezi modely Huawei P10 a Huawei P10 Plus.

V Huawei P10 Plus je SIM od operátora T-Mobile, v modelu Huawei P10 mám svou kartu SIM od operátora O2. Pozitivní je, že stále častěji už není potřeba, aby se v telefonech nacházel customizovaný firmware od konkrétního operátora. Ostatně při testu jsem v obou telefonech měl oficiální firmware s customizací C432 z volného prodeje. A VoLTE zkrátka funguje skvěle na obou telefonech. Spojení je bleskové, kvalita zvuku výborná. Mám tuto technologii moc rád (můj současný Huawei Mate 9 Pro sice technologii podporuje, ale naši operátoři jej zatím na seznam podporovaných telefonů nezařadili) a těším se na okamžik, kdy ji budou podporovat všechny přístroje (to si ale ještě pár let počkáme). Jaké jsou vaše dojmy a zkušenosti s technologií VoLTE?

image
image

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.