Huawei P9 a vysávání baterie "SystémAndroid".

Zdravím. Kolik z vás má problém s ubýváním baterky díky položce "SystémAndroid" na Androidu 7? Po drtivou většinu času je zaplej procesor a to na tom nemusím nic dělat. Obvykle je to mezi 20-30%. Asi se to tu už řešilo, ale byl bych rád za vaše rady, zkušenosti, poznatky... :)
Mám jej již 4 měsíce. Oproti A6 je to o dost horší.

Komentáře

• A omlouvám se za double post. Nevím, jak smazat. -_-
    Poděkovat autorovi 0
  • Double post jsem smazal :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Co se týká baterie jsem docela spokojený
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky jsem byl. Měl sem jeden účet na více zařízeních, tak sem si ho nechal jen na tomhle a uvidíme.
    Poděkovat autorovi 0
  • Pánové, znovu otevřu téma rychlého vybíjení baterie, hlavně v klidovém režimu. Telefon mám zhruba 8 měsíců a s problémem se potýkám pořád, jak v android 6, tak v 7. Přes noc mi telefon klidně spotřebuje 20% baterie. Obnovu, rollback, atd., jsem všechno absolvoval. Nedávno jsem zjistil, že když přepnu mobilní síť na 3G/2G, tak vybíjení přestane. A však na 4G je to hrůza, i když vypnu data. Signál je perfektní! Nesetkal se s tím někdo z Vás, nevíte co s tím? To jsem si nemusel kupovat telefon s podporou LTE... Jinak mám ještě Honor 8, u toho je vše v pořádku, telefony u stejného operátora, leží vedle sebe na stole.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jedině zbejvá buď bejt pouze na 3G (což je nesmysl, když je LTE skoro všude s pokrytím), nebo P9 nechávat na jiným místě. Co ti žere nejvíc baterku z Hardwaru a Softwaru?
    Poděkovat autorovi 0
  • Kdyžtak přes noc nechat v režimu Letadlo. Jinak vyměnit simku.
    Poděkovat autorovi 0
  • ToMiR  
    upraveno 16. October
    Simkou to není,ty jsem zkoušel 3 různé. Režim Letadlo tuto situaci řeší, avšak zvýšená spotřeba se provevuje i při používání přes den, takže to není řešení. Čímž jsem taky odpověděl na položení telefonu, je jedno jestli ho mám doma, nebo v práci, prostě neustále odebírá energii, ale jenom pod lte sítí. Momentálně mám na čele statistiky hardwaru pohotovostní režim s 17 % a u softwaru spravce účtů google s 22%. Displej mam 50 min a zbývá mi 65% baterie... prostě maras.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak ještě mě napadá odebrat účet google a znova ho přidat. Vymazat u Služeb GP mezipaměť.
    Máš vypnutý u Přístupu k Poloze (tři tečky) oboje vyhledávání?
    Poděkovat autorovi 0
  • Asi 10-krát jsem obnovil tovární nastavení, jel na různých verzích stock firmwarů a výsledek je pořád stejný. Jinak ty služby jsem dělal také několikrát, vyhledávání mám momentálně zapnuté, ale i když je vypnu, je to pořád stejné. Reklamovat se mi to nechce, už tak mi z toho znovu nastavování hrabe. Zajímavé je fakt, že to okamžitě přestane, když vypnu LTE, což mi teoreticky říká, že je hardware v pořádku.
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže skenování Wi-Fi i Bluetooth deaktivovaný normálně?
    Hardwarově to vypada v poho. Doporučuju zatim Googlit.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jo jo, jenomže už googlim půl roku... Začíná mě popadat únava. :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Třeba tu se něco dozvíš. http://www.telecomhall.net/t/why-lte-4g-drains-battery-faster-than-2g-3g/138/3

Já osobně u P9 nepociťuji nějak větší spotřebu baterky s LTE. Ale jak vidíš, nejsi sám, kdo s tím má problém.
    Poděkovat autorovi 0
  • Díky za odkaz. Jinak já na Honoru 8 také nepociťuji žádný markantní rozdíl, ale P9 mě s tím vysloveně rozčiluje. Je to škoda, jinak jde o super telefon.
    Poděkovat autorovi 0
  • Není zač. Máš stejný operátory u Honora i P9? Může se stát, že pokud máš (dám příklad) jednu sim od O2 a druhou od T-Mobilu, tak jeden operátor má pokrytí silnější LTE a druhej může mít slabší tam, kde bydlíš a tim pádem se tam láme signál 3G/LTE, neustále se to přepíná. Najdi si mapu pokrytí LTE danýho operátora a oblast vrstev LTE tam, kde se vyskytuješ.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak jsem psal, jde o stejného operátora T-Mobile. Chová se to stejně, i když vložím služební SIM od O2. Pokud jsou mé informace správné, tak tito 2 spolu sdílejí vysílače, na který se dívám z okna, vzdušnou čarou zhruba 100 m, ověřeno appkou. Je to fakt celkem zaludné, moc nápadů už nemám... :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
  • :D Tak rady mi už asi došly. :/ Přes noc Letadlo a přes den 3G. Přijde mi to jako nesmysl u bejvalý vlajky se omezovat na 3G... Ale asi jediný řešení krom reklamace.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě za 8 hodin spánku sežere P9 jenom 1% baterie.Jinak baterku od novoty nabíjím když má 20% a odpojím na 87%.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nabíjení je řízeno procesorem, takže si myslím, že je úplně jedno, do kolika procent se nabíjí. Dalo by se polemizovat o dolní hranici, ale... Možná to má nějaký zanedbatelný vliv, ale nemyslím si, že to pomůže s mým problémem...
    Poděkovat autorovi 0
  • tak to reklamuj tohle není normální!
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.