Jak se vám líbí aplikace Android Auto?

upraveno 30. August v Aplikace
Android je v současnosti nejúspěšnější operační systém pro mobilní telefony a nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom v příštích letech mělo něco výrazného změnit (osobně naopak předpokládám, že jeho podíl se ještě mírně zvýší). Pro Google se jedná o klíčovou část podnikání a vývojáři se systému věnují skutečně velmi intenzivně. Musím uznat, že společnost Google má spoustu kvalitních produktů, ne vždy jsem ale spokojen na sto procent. Třeba operační systém pro chytré hodinky Android Wear by si zasloužil větší péči, jeho možnosti úprav jsou malé a navíc stále není v češtině. Naopak ale musím pochválit aplikaci Android Auto. Ta sice není v našem regionu oficiálně dostupná (za což si Google pochvalu také nezaslouží), jinak ale funguje výborně a moc se mi líbí.

Po spuštění aplikace vás přivítá elegantní a snadno ovladatelné uživatelské rozhraní, v rámci kterého můžete ovládat navigaci, hudební přehrávač a také uskutečňovat hovory. Tedy tři nejčastější činnosti, které můžete při řízení auta provádět. Rozhraní je výrazně upravené, najdete zde rozměrné ovládací prvky a pracuje se s ním výborně. Trochu mě mrzí, že současný hudební přehrávač Huawei není možné v této aplikaci použít a musíte se spolehnout na aplikaci Hudba Play (kterou mám třeba jinak v telefonu úplně vypnutou, protože ji nepotřebuji a nevyužívám). Jinak je ale aplikace velmi šikovná a těším se na budoucí aktualizace. Třeba přinesou plnou podporu češtiny... Jak se vám tato aplikace líbí?

image
image
image

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.