skvely Huawei

Huawei pristúpil k prekvapivému kroku. Z neznámych dôvodov odstránil zo svojej webovej stránky všetky odkazy na vydané ROM-ky. Pri preinštalovaní systému si tak budete musieť v prípade potreby vystačiť s verziou stiahnutou z neoficiálnych zdrojov.

Keď ste niekedy potrebovali oficiálnu ROM EMUI od Huawei, stačilo ísť na webovú stránku výrobcu, zadať model smartfónu a zobrazili sa vám dostupné linky na stiahnutie konkrétnej verzie. Mohli ste si odtiaľ nainštalovať aj najnovšie vydané updaty, ktoré zatiaľ na telefón nedorazili vo forme bezdrôtovej aktualizácie. Teraz je tomu koniec.

Huawei ROM

Pri návšteve webovej stránky vás čaká oznam, ktorý informuje, že Huawei pre svoje telefóny poskytuje už iba online aktualizácie. Všetky inštalačné balíky boli odstránené a stránka určená na sťahovanie ROM bude ukončená.

Dôvody tohto kroku sme sa neodzvedeli. Možnosť stiahnuť si ROM-ku priamo od výrobcu bude zrejme mnohým chýbať. Na stránke ste si mohli aj overiť, aká verzia systému Android bola pre vaše zariadenie vydaná.

Zdroj: emui.huawei.com

Komentáře

• Ja síce používam len OTA aktualizácie ale nemyslím si že toto je šťastné riešenie od Huawei...navyše ako dobre vieme tie ich aktualizácie chodia vzduchom ako sa im chce :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Překvapuje mě, jak se šíří tento druh informací rychle. Stahovat takto jednoduše aktualizace tam nikdy nešlo. Lokální linky na firmware jsou obecně stále funkční, nikdo na ně nesahal. S příchodem Androidu 7.0 už tento druh instalace stejně nefunguje. Takže co je vlastně špatně? PS: to není obhajoba, rád se nechám poučit, co se fakticky změnilo. Firmware instaluji oficiálně i neoficiálně a nikdy jsem zmíněný web nenavštívil (myšleno za účelem stahování FW).
    Poděkovat autorovi 0
  • pozeral som stranku aj ja teraz tie subory tam uz nie su to je jedno aj tak ma v aktualizaciach Huawei zvlastne postupy podla ich priorit niekto ma a druhy tiez nie na tom istom modely
    pic01.jpg
    1600 x 900 - 184K
    pic01.jpg
    1600 x 900 - 184K
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokiaľ pôjdu OTA aktualizácie tak ako majú nie je zlé nič. Tento krok nepovažujem za šťastný kvôli imidžu značky. Spustí sa okolo toho hype ako to bolo v prípade hw rozdielov pri P10.
    Poděkovat autorovi 0
  • No jenže toto je fakt nesmysl. A novináři o tom píší jako o bombě, peníze za reklamu nesmrdí nikomu... :smile:

Taky jsme minulosti rád využíval kontroverzní témata. Spustí se hype, 99 procent lidí to nezasáhne a polovina toho zbytku rychle pochopí, že je to blbost...
    Poděkovat autorovi 0
  • Zrušení této webové stránky s EMUI ROM podle mého není velký problém. Každopádně na poli aktualizací má Huawei stále co zlepšovat. To, že dva roky starý model nedostane nový Android až tak asi nevadí (osobně bych teda chtěl plnou podporu až 3-4 roky :smiley: ). Problém je především u bezpečnostních aktualizací, dnes máme září a můj Huawei Nova má bezpečnostní záplaty z března. Osobně si myslím, že bezpečnostní aktualizace by měli být pro výrobce povinné 3 roky od začátku prodeje telefonu a měli by chodit opravdu pravidelně každý měsíc.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano, jsou věci, které můžeme zlepšovat a distribuce aktualizací k nim patří. Souhlasím s tím :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • dm602  
    upraveno 6. September
    Áno len by už bolo načase s tým niečo robiť.
    A hlavne by mala byť tu trebárs na stránke kolonka téma čokoľvek predpokladaný update toho konkrétneho mobilu voľný predaj a predpoklad od operátorov ja som sa ešte nestretol s takouto politikou aktualizácii
    Je mi jasné že voľný predaj bude vždy skôr no ani pol roka po ňom nedať na brandovane absolútne neospraviditelne je to hanba
    Poděkovat autorovi 1
  • Podobné termíny dávat někam veřejně je naprosto nereálné.
    Poděkovat autorovi 0
  • dm602  
    upraveno 6. September
    Je to o prístupe a o serioznom záujme o spokojnosť zákazníka príklad nová bude mať update na oreo voľný oredaj 3stvrtrok 2018 od operátora 4stvrtrok to berte len ako príklad oreo je len ako ukážka
    Poděkovat autorovi 0
  • Vcera uz tu nekdo psal ze mu prisla aktualizace i na t-mobile..
    Poděkovat autorovi 0
  • Viem všimol som si aspoň jeden operátor už ma som rád .
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.