Huawei P10Lite Cihla :( POMOC

Ahoj, mám problém....
nedávno jsem odemčel bootloader a roootl telefon a nahral twrp.
Jenže jsem si to rozmyslel a zrušil root a telefon jsem chtěl opět zamknout.
Přes program ADB a příkaz na zamčení bootloaderu jsem telefon opět uzamčel.
Zdálo se že proběhlo v prořádku. Telefon se restartoval ale zůstal vyset na úvodní obrazovce HUAWEI.
Nemůžu jej propojit s pc aby se načetl. Dvoj a troj hmaty nefungují. Když ho chci vypnout, tak se retartuje a opět najede na uvítací logo HUAWEI a dále nic :-/

Prosím o radu.....

«1

Komentáře

• No jestli to chápu dobře, tak jste zamkl bootloader aniž byste vrátil neupravený firmware respektive recovery. Pak je logické, že upravený telefon nenastartuje (proto se tomu říká odemknutý bootloader)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 5. September
    Ano, dá se to nějak vyřešit? :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. September
    Ahoj, telefon jsem nechal přes noc vybít a ráno naskočil jako by nic.....nechal jsem ho restartovat a problém je pořád stejný, zásek na boot obrazovce a nemůžu nic
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, když by jsi se dostal do TWRP recovery tak by nebyl problém udělat flash komplet firmware. Každopádně pokud chápu tak se momentálně nedostaneš ani do fastboot aby jsi mohl bootloader opet odemknout? Ještě bych vyzkoušel potrápit to chvilku přes Hisuite, třeba se pomocí něho dostaneš dál. Je škoda, že Huawei nemá zatím moc poreseny flash přes eRecovery, jinak by nebyl problém vůbec. Do něj se myslím dostaneš totiž 100% kdykoliv. Já osobně řešil decustomizaci od operátora Vodafone na klasickou evropskou C432. Dokonce už někde mám na to komplet balik, včetně změny OEM info, ale jsem tak nějak linej se teď v čemkoliv hrabat a testovat :smiley: P10 lite nemá a nebude mít asi nikdy tak dokonalou podporu jako klasická P10, nebo P10 plus. Každopádně myslím, že vše po pár pokusech vyresis v klidu doma bez servisu. Držím palce. Nejvíc infa o úpravách P10 lite resi na ruských stránkách.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ahoj telefon reaguje pouze když se vybije a poté jej zapnu a vše naskočí v pořádku.
    Když jsem zkoušel obnovení továrních dat tak se telefon opět zasekne na boot obrazovce.
    Nefunguje propojení s pc, nic.....jedině počkat až se zase vybije, propojit ho s pc a nějakým způsobem vyřešit.
    Otázka jak.....
    Poděkovat autorovi 0
  • "Když ho chci vypnout, tak se retartuje " , tak ho pripoj k PC , vypni a v kdyz zhasne obrazovka, stiskni a podrz tlacitko Volume - . Mel by se nabootovat do fastboot rezimu .
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. September
    pokročil jsem do části kdy mi telefon hlásí your device has been unlocked and canť be trusted.

FASTboot nejde
    Poděkovat autorovi 0
  • Dnes jsem v práci na ctyriadvacitku, tak se pokusím dohledat co už jsem jednou stahoval z ruských stránek. Jednalo se o úplně kompletní flash, který by měl bez problémů opravit jakýkoliv problém a provést debrand z jakékoliv distribuce na evropskou C432. Jen je tam podmínka mít samozřejmě odemčený bootloader a komplet vše včetně OEM infa nahrávat přes TWRP.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ahoj, ráno jsem telefon zapl. Když se komplet vybije tak se ráno zapne a najede. Udělal jsem znovu odemčení, root, instalaci twrp a vše funguje. Takže pokud by jsi našel návod jak vše obnovit, neměl bych mít s tím snad problém ☺️
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak super. Som rád, že sa to vyriešilo. :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • @mrpavel23 Pokud máš nyní telefon ve funkčním stavu tak v podstatě nemusíš ani nic řešit, protože až vyjde další OTA update tak po jeho instalaci se ti vše opět samo uzamkne a i recovery se změní na ofic. Jen bude možná potom nutné dát komplet wipe vcetna cashe.
    Poděkovat autorovi 1
  • Jinak ten komplet firmware během dneška dohledam. Změní jakoukoliv distribuci na C432 dual sim. Každopádně jde instalovat pouze přes TWRP.
    Poděkovat autorovi 1
  • @misanekx vše funguje jak má. Původně jsem chtěl odemknout telefon a přes twrp nahrát novější verzi, protože přes dload mi to nešlo, ale i přes twrp to taky nešlo.
    Mám verzi WAS-LX1C432B124
    Tak si říkám, že když to nejde nebo nevím jak na to, tak to zase zamknu ať nemám na začátku tu nabídku a pak jsem to jaksi poto...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 7. September
    @mrpavel23 Tak pokud máš C432 nemusíš řešit vůbec nic. Nainstaluj si do telefonu app firmware finder a postupuj podle pokynů v něm. Půjde ti nainstalovat poslední podepsaný update od Huawei a to je myslím B183. Finder stáhneš z Google Play, potom povolis instalaci z cizích zdrojů a stáhneš proxy doplněk. No a je v podstatě hotovo. Postup je popsany v programu. Pokud update proběhne tak budeš mít zcela čistý firmware. Já se jdu vrhnou na ruské stránky, jsou to jediné, kde berou P10 lite dost vážně a různé úpravy už resi celkem dlouho.
    Edit: dload od Androidu 7.0 již nelze použít.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 7. September
    null
    O této možnosti vím, ale aktualizace přes proxy mi nejde. Buď to hodí error nebo se to nainstaluje ale verze se nezmění a verze 183 není podporována imei
    Tak nevím
    Poděkovat autorovi 0
  • Já se rozhodl, že dnes můj Lite asi taky trochu nejspíš "zabiju" :smile: Právě jdu dělat pokusy s debrandem. Telefon mi funguje spickove, ale nebaví mě čekat na aktualizace od Vodafone. Samozřejmě napíšu jak vše proběhlo. Mám upravené TWRP, jiné než je tady na našem fóru.
    Poděkovat autorovi 1
  • Přeji hodně štěstí a čekám jak to dopadne.....
    Kupoval jsem telefon přes czc a stejně mám pořád základní aktualizaci...... :smiley: B124
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak linky na download zatím davat nebudu, uz jsem udelal několik flashu a zatím se mi stále nedari zmenit oem info. Takze taky stále original vodafone firmware. P10 lite je mnohem vic zabezpeceny nez P10 klasicka. Nechapu proc.
    Poděkovat autorovi 0
  • No to teda, ale davam tomu ještě par dnu a myslim, ze bude vse prolomeno. :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.