Rebrand verze pro Čínu (VTR-AL00C00 na VTR-L29C432)

Ahoj,
pořídil jsem si svůj první Huawei a první rešerše ukázala, že práce s firmwary nebude tak snadná jako u Xiaomi :) Proto bych chtěl zdejší komunitu poprosit o pomoc.

Nemáte tedy někdo zkušenost s rebrandem P10 z verze VTR-AL00C00 na VTR-L29C432 ?? Bude to fungovat? Rád bych se vyhnul FunkyHuawei - podle jejich supportu by to btw mělo jít.

Díky za jakoukoli radu ;)

Komentáře

• V podstatě by to jít mělo, jen je údajně u činy problém s TWRP a přes něj je prostě přechod na jiný firmware nejlepší. Podstatné je změnit OEM info. FunkyHuawei řeší komplet vše přes eRecovery, což zatím normální laik doma neudělá.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ok. Čekám na Huawei (ještě 4 dny) než mi otevřou bootloader a pak zkusím s TWRP. Za předpokladu, že je kompatibilní HW tak by vše měl jít podle http://www.huafan.cz/discussion/3162/rom-firmware-pre-huawei-p10-a-postup-instalacie-do-telefonu/p1 je to tak? A Díky ;)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ten flashovaci soubor co je na tom odkazu jsem trochu vrtal já. Je předělaný speciálně pro P10, jen jsem přes něj nikdy nedělal debrand. Ale samozřejmě můžeš otestovat. Umíme zachránit i zcela umrtveny telefon :smiley: Jinak je divné, že čekáš na unlock tak dlouho. Já ji měl vždy do pěti minut.
    Poděkovat autorovi 0
  • :D Ok zkusím to s ním tak uvidíme... Největší obavu mám z toho, že mám P10 přímo z Číny a je určená výhradně pro Čínský trh.

Jinak čekám tak dlouho na unlock, protože jsem Huawei nováček (první telefon), takže pro unlock je vyžadováno aktivní Huawei ID min. 14 dní.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zajímavé, protože jsem si na Unlock musel založit jiné než evropské ID (protože to neumí) a byla to vážně chvilka i napoprvé :smile: Přeju hodně zdaru. Myslím, že je tu hodně lidí co ti případně dokáží poradit.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak konečně unlocknuto a TWRP nainstalováno - použil jsme verzi 3.1.0-0 z balíčku na odkazu výše.

Pokud správně chápu tak musím změnit oeminfo na C432 a to přes TWRP? Ať jsem hledal jak jsem hledal tak oeminfo soubory jsem nenašel :/ V balíčku HWOTA jsou v oemifno soubory typu .bin ale ty TWRP nevidí.

Pozn.: Zkoušel jsem skrz .bat soubor "rebrand" ale oeminfo podle všeho musím obnocit ručně v TWRP.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.