Zklamání z Mate 9

Včera jsem si pořídil Mate 9 a popravdě jsem trochu zklamaný. Když jsem si model zkoušel na prodejně tak první věcí co jsem zkoušel bylo probuzením poklepáním na displej a tato funkce fungovala skvěle o to větší bylo zklamání když jsem zjistil, že výrobce to v nových verzích firmwaru zakázal. Toto je pro mne nepochopitelná věc, když výrobce takto bezdůvodně omezí funkci zařízení. Root kvůli základní funkci, kterou by měl umět dnes snad už každý telefon dělat nebudu. Další velké zklamání je foťák. Někteří uživatelé se nad ním rozplývali, ale zajímalo by mne co používali předtím. Popravdě kvalita fotek je horší než u telefonu který jsem používal posledních několik let a možná i u telefonu co jsem měl před ním. Za optimálních světelných podmínek až takový problém není, ale takové podmínky zvládá skoro každý mobil, ale stačí interiér, který není dokonale nasvícen hned jde vidět ten rozdíl. Hrozný šum, který se snaží sw vyžehlit a výsledkem jsou slité detaily. Bohužel logo Leica slouží jen jako reklamní tahák.
Jediná věc z čeho by se mohli ostatní výrobci učit je dodávané příslušenství. Nalepená fólie, jednoduchý ochranný kryt na dobu než si člověk pořídí nějaký dobrý obal, powerbanka, nabíječka do auta, další kabel, redukce z micro USB na USB-C, stativ se selfie tyčí vše ve velmi pěkném kvalitně vypadajícím provedení až na ty sluchátka, které kvalitu příslušenství dost kazí a raději je tam neměli ani přibalovat. A ten stativ kvůli kvalitě foťáku byla asi nutnost. Nejsem vyloženě fanda žádné značky, ale evidentně mě výrobce mých předchozích telefonů rozmazlil a to jejich cenovka byla hodně nižší. Kdykoliv jsem si koupil nový mobil tak jsem byl nadšený, protože byl lepší, dokonalejší než ten předchozí, ale tentokráte spíše zklamání. Vím, že se teď do mne jako Huawei fanoušci pustíte, ale prostě od vlajkové lodi s takovouhle cenovkou jsem čekal více. To probuzení přes double tap mi hodně chybí. Zatím mám chuť telefon vrátit. Ještě mu zkusím dát šanci, ale z mé první zkušenosti s Huawei mám spíše smíšené dojmy.
«1345

Komentáře

• Není důvod někoho kritizovat za názor, každý od telefonu očekává něco jiného. Od probouzení poklepáním se opouští obecně (zkušenost od několika jiných výrobců), imho skrz energetické nároky a také pro čtečky otisků prstů. Hodnocení fotoaparátu mě překvapuje, tam jsem nikdy neměl problém, zároveň ale dodávám, že v interiéru fotím minimálně a při horším osvětlení nefotím téměř vůbec... Věřím, že výhody ale nakonec u vás stejně převáží. Telefon s navíc posune dál s Androidem Oreo :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Mate 9 měl někdy probuzení poklepáním? Mám telefon od počátku a tato možnost nikdy v nastavení nebyla. Na fotky si stěžovat nemůžu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zatím snad každý, kdo zkusil Knock on tak říkal, že je to strašně návykové až tak, že se vám zda nepochopitelné a strašně otravné mačkat nějaké tlačítka. Telefon lehce rychle probudíte jedním prstem. Když leží na stole, je v držáku v autě, v průhledném pouzdře na kole... tam všude je vám čtečka na zádech k ničemu a pokud je to třeba v tom pouzdře na kole tak se nedostanete ani na boční tlačítka takže tento způsob probouzení byl geniální a je škoda, že Huawei o možnost této volby své zákazníky nepochopitelně připravil. Energetické nároky mi přijde spíše jako výmluva hlavně u telefonu s baterkou 4000. Používal jsem to několik let a nepostřehl jsem nějakou zvýšenou spotřebu jedině, že by byl Huawei několik let za ostatními. Jelikož nebydlím ve slunné Kalifornii a často fotím uvnitř tak mne ty fotky mrzí. Na displeji telefonu vypadá všechno dobře, ale na velkém monitoru je to slabší. Ale jak říkám, byl jsem zvyklý na jistou kvalitu. Přemýšlím, které výhody by měly převážit. ???
    Vystavený kus v obchodě jsem normálně probouzel poklepáním jinak bych ho asi ani nekupoval. Doma mne zaskočilo, že to nefunguje a ani to nejde nikde zapnout. Tak jsem hledal na internetu a našel jsem pouze návodu jak to v menu znova zprovoznit, ale bohužel musí být ROOT.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 20. September
    """"".....Mate 9 měl někdy probuzení poklepáním? Mám telefon od počátku a tato možnost nikdy v nastavení nebyla. ......'''''''
    O probuzení poklepáním přišel aktualizací na Android 7, tam to Huawei hloupě zakázal . Android 6 ho má....doporučuji vrátit A6.
    A7 stejně nic nepřináší.

Pokud jde o foto, tak Mate 9 fotografuje perfektně.

Pokud ne, tak je vadný, je to na výměnu

Fotografie uživatelů Mate 9

https://www.flickr.com/photos/gillyberlin/sets/72157674821053502

https://www.flickr.com/search/?text=Huawei mate 9
    Poděkovat autorovi 0
  • Prosím neradit návrat na A7, který pro Mate 9 neexistuje :smile:
    Imho to poklepání jde u demo telefonů, co běží neustále, to ale není klasické probuzení, je to proto, že je to živá maketa...
    Poděkovat autorovi 0
  • Přidám se k ostatním. Máte 9 nikdy probuzení poklepáním standardně neměl. Co se týká fotoaparátu tak jsem více než spokojený. U přístroje, který je hodnocen jako jeden z nejlepších foto telefonů asi nebude zase tak špatný fotoaparát. Reklamuj. Na druhou stranu asi nečekal, že budeš fotit v deset večer u televize a fotky budou aksolutne bez šumu že? Mimo jiné, jaký byl tvůj předchozí tel. s dokonalým foťákem? Jestli to tedy není tajné :smile:
    Další věc, co se týká probuzení poklepáním, telefon má dokonale rychlou a přesnou čtečku otisku při vyndaváni z kapsy je okamžitě odemčený (ani si to už neuvedomuji). Ano druhou stránkou je samotné umístění čtečky, to je ale na každém, každý máme raději čtečku jinde. Ideální by byla asi vpředu i vzadu :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • "Od probouzení poklepáním se opouští obecně (zkušenost od několika jiných výrobců), imho skrz energetické nároky"
    No to je skutecne jen podle "imho" , jinak volovina :wink: .
    Poděkovat autorovi 2
  • Jojo jedna z věcí co mě u Mate 9 stve je to Knock on. Uvidím zda jej má V30. U LG to byl standart(G2, G4, G4) co jsem měl. Hledání tlačítka je opruz. Čtečka na zadní části mě vyhovuje. Škoda, že nemá vícero funkci. Ale to je slabost Huaweie. Viz. Led dioda bez podpory nastavení.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dle mého je probuzení poklepáním v kombinaci s čtečkou k ničemu. Samozřejmě v případě, kdy využívám čtečku jako zabezpečení telefonu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Vím že to ze začátku měl, protože jsem to hned zkoušel, ale už pak nikdy nepoužil, takže jsem si ani nevšimnul, že to už nemá. Pokud mám telefon zabezpečený čtečkou, je to stejně k ničemu. Co z rozsvíceného displeje, když odemykám čtečkou, ale každý to má jinak...
    Poděkovat autorovi 1
  • rumburak napsal(a):

"Od probouzení poklepáním se opouští obecně (zkušenost od několika jiných výrobců), imho skrz energetické nároky"

No to je skutecne jen podle "imho" , jinak volovina :wink: .

Tento názor jsem slyšel od jednoho vývojáře, ač tedy nedělal pro Huawei. Ale počítám s tím, že se na to výrobci budou dívat podobně.

Poděkovat autorovi 0
  • Ten vyvojar (pokud je to pravda) by mel vratit diplom, jestli nejaky ma, ale nebudu spamovat s temou, ktera je hodne OT.
    Poděkovat autorovi 1
  • Taky poslední OT: jelikož je v oboru dlouho, tak nemám důvod mu nevěřit, troufnu si říci, že tito lidé o tomto vědí více než my... Pokud by probouzení poklepáním mělo jen výhody, měl by jej v telefonu každý.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 21. September
    Hmm, vzbuzení poklepáním je dobrá věc.
    Byla nepredlozenost Huawei, že ji úplně zakázal.
    Mohl ji nechat jako volitelnou možnost.
    Vymluva na spotřebu je nesmysl.

A odkazovat se na nějakého "vývojáře " a odkazem " to by ji měl každý " je mírně řečeno zavádějící ....
    Poděkovat autorovi 0
  • Někteří tady zase řeší naprosté blbosti. Kdyby sem Jozef napsal jméno, změnilo by to něco? Nezměnilo. Tady má občas každý pocit, že vývojáři jsou úplně hloupí, zatímco tady lidi všechno vědí nejlépe. Se nechejte zaměstnat nebo rovnou udělejte vlastního výrobce. A pak můžete ukázat, jak je vše jednoduché a černobílé. Držím vám palce...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 21. September
    Samý žabomyší války, probouzet poklepání je totalní cipovina :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 21. September
    Michal_Fredy

"""""".....Tady má občas každý pocit, že vývojáři jsou úplně hloupí....""""""

Ano, vývojáři kulatých rohů jsou chytří.

...ale neměli by se prostřednictvím Josefhuafan vyjadřovat hloupostmi k funkcím mobilních telefonů a jejich provedením třeba tvrzením o zvýšení spotřeby energie mobilniho telefonu ponecháním funkce probuzení telefonu poklepáním a zrušení ponechání možnosti jejího spuštění uzivatelem, pokud si to bude přát, je to jeho přístroj .

indy1369

Chybejici "Probuzení poklepáním " telefonu je podstata prvniho prispevku-stiznosti mave na Mate 9 a zavazny nedostatek v komfortu užívání telefonu, ..
    Poděkovat autorovi 0
  • pajko, aspoň se nauč sem přispívat, to co vytvořil výše je totálně zmatečné :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 21. September
    indy1369

Co ti je prosím nejasného?
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.