Je pro vás důležitý infraport?

Vybrané telefony Huawei mají ve své výbavě infraport, pomocí kterého můžete ovládat většinu domácích spotřebičů analogickým způsobem, jako pomocí klasického dálkového ovládání. Zajímalo by mě ale, jestli je pro vás tato funkce při výběru telefonu důležitá. Osobně jsem rád, když můj telefon tuto funkci má, občas ji požívám. Na druhou stranu je to ale tak výjimečně, že pokud by ji můj budoucí přístroj neměl, tak bych se s tím bez problémů dokázal smířit. Ale ještě se mi nestalo, aby aplikace nefungovala korektně, tady musím vývojáře pochválit. Navíc databáze podporovaných výrobců je skutečně velmi široká, takže z mého pohledu spokojenost. Jaké jsou vaše dojmy?

image
image
image

Komentáře

• Pozdravujem a zaujalo ma, že Infraport v MT ešte nevymrel.
    Doposiaľ v žiadnom smartfóne som Infraport nemal, a ani mi nechýba. Predpokladám, že aplikácie pre ovládanie Infra sú obmedzené na všeobecné použitie (ON/OFF, VOL +/-, ...) pre každý typ zariadenia a z MT urobiť ešte diaľkový ovládač ?! Existuje ešte kopec iných zariadení na infra - garážová brána, vchodová prána, osvetlenie (i zo zmenou farieb), ovládanie audio sústavy v aute, dialkové ovládanie auta, ... .
    Infra má jednu nevýhodu, totiž pri ovládaní musí byť MT nasmerovaný na dané zariadenie. A ak sa nemýlim, komunikuje iba jednosmerne, t.j. signál z MT pre zariadenie a nie naopak (napr. Bluetooth).
    Jednoznačne ide o komfort pre používateľa a ak niekto potrebuje z mobilom takmer všetko, nech sa páči.
    Mne to momentálne neprináša žiadny efekt alebo úžitok.
    Poděkovat autorovi 0
  • Vždycky jsem si říkal, že je to dobrá věc. V Mate 9 ho mám a musím říct, že jsem ho použil asi 3x z toho 2x při testování a jednou ze srandy v hospodě. Jinak pokaždé když sedím u televize s telefonem v ruce, hledám pro přepnutí ovladač na stole.... Tak asi tak :smiley:
    Určitě bych ho ale zachoval.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.