Huawei P8 Lite a Resurrection Remix ROM Android 7.1.2

V minulosti jsem vám ukázal několik zajímavých ROM pro Huawei GX8 a protože měly články úspěch, rozhodl jsem se vám představit další neoficiální ROM, tentokráte padla volba na Huawei P8 Lite. Mám k tomu hned několik důvodů - telefon už je na trhu třetí rok, postupně tedy bude lidem u tohoto přístroje končit záruka a případné odemknutí bootloaderu nebude takovou komplikací. Končí také podpora pro tento telefon a je logické, že uživatelé budou hledat další cesty, jak dále naplno používat tento přístroj. Ten v současnosti spoléhá na Android 6.0 Marshmallow a rozhraní EMUI 4.0.3, vzhledem k podmínkám společnosti Google ale nemůže být oficiálně aktualizován na novější Android.

Upozornění - tuto diskuzi neberte jako návod na instalaci výše zmíněné neoficiální ROM nebo nabádání k odemknutí bootloaderu. Cílem je ukázat něco zajímavého a podělit se o vlastní zkušenosti s Androidem 7.1.2 Nougat v modelu Huawei P8 Lite.

Moje volba padla na Resurrection Remix ROM Android 7.1.2 Nougat, tedy na velmi čistý operační systém, za kterým stojí několik vývojářů na XDA. V tuto chvíli ROM používám teprve několik dní, rychlost a stabilita je ale excelentní. Sice budete postrádat krásné uživatelské rozhraní EMUI, ale čistý Android má rovněž svoje kouzlo. Navíc jsem si z Google aplikací nainstaloval jen Obchod Play a poté pouze ty aplikace, které skutečně budu používat. Zatím jsem úplně nezkoumal výdrž na jedno nabití, autoři ale mezitím vydali velkou aktualizaci, takže nejprve budu muset přejít na nejnovější verzi a potom uvidíme. Jak se vám ROM líbí? Mám v tomto testování pokračovat?

image
image
image
image
image
image
image
image

Komentáře

• Určitě.Jsme zvědaví jak to bude dál.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jednoznačně ano!! Jozefe super
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 3. October
    Určite v tom pokračuj veľmi ma to zaujíma. Ja by som do toho išiel keby nadobro skončila podpora telefónu. ;)
    A funguje všetko správne signál a batéria ? Pretože som čítal na anglickom fóru že je pri tejto rom slabý signál a veľká spotreba.. + Funguje na dual sim ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokud budete chtít, dám vám sem návod na instalaci, koukal jsem na to a je to jednoduché. Jinak ROM fakt vypadá dobře, nová verze vyšla 3 dny zpátky (na obrázcích je ještě ta starší).
    Poděkovat autorovi 0
  • Moje dosavadní poznatky napříč všemi verzemi Androidu N postavenými na základě source code od OpenKirin teamu:
    Je nutné před instalací všech verzí LOS 14 udělat update na B895/6, což je HUAWEI fw pro Vodafone s EMUI 4.1.
    GPS u všech verzí je vysloveně tragédie. Fix 4-5 satelitů ve volném prostoru.
    Bluetooth je silně nespolehlivé. K některým zařízením se připojí a k většině ne.
    Signál SIM je hodně zlý. Prakticky mi nešlo volat. Při plném signálu, po stisknutí volání, signál okamžitě spadl a už nenaskočil. Musel jsem restartovat.
    Na natáčení videa lze použít pouze Footej kameru stáhnutelnou z GP.
    Výkon systému plynulý a baterie nejistá. Je nutné vypnout skenování Wi-Fi a BT v nastavení určování polohy.
    Jinak ohledně RR. Ta je opravdu fajn po stránce přizpůsobitelnosti. Dojde k proměně systému a je z toho úplně jiný telefon.
    Instalaci jakékoliv nyní dostupné romky doporučuji jen hračičkám a jen na zkoušku. Denně použitelný custom fw zatím dostupný není.
    Jelikož HUAWEI neuvolnil source code pro své telefony, tak není na základě čeho romky stavět a vše je postaveno na stejném pokusném základu. Tudíž všechny custom romky mají vesměs stejné chyby.
    Poděkovat autorovi 2
  • Presne, taky jsem nekolik vyzkousela - des. Fakt jenom jako hracicky. A divim se, ze... radeji nic.
    Poděkovat autorovi 2
  • Jozefe, jak pokračuje testování? Viděl jsem video s Antutu a to hodnocení nebylo špatné.
    Poděkovat autorovi 0
  • Hodnocení špatné nebylo, ale teď nemám čas se tomu věnovat úplně podrobně, to chystané představení novinek dává zabrat :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • tak to se těšíme a díky za odpověď :-)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.