Huawei Smart Watch 2 Sport - týden používání

Pořídil jsem si hodinky Huawei Smart Watch 2, jsou tedy prýma, umí prakticky vše, co bych očekával, nezkoušel jsem je ještě se SIMkou, ale to asi tak veliký rozdíl už nebude. Výdrž baterie mě nutí, abych se stal otrokem neustálého nabíjení, doba do úplného vybití se prodlužuje tím, že hodinky nepoužívám :D.
Další problémy jsou možná spíše spojené s Android wear 2, nicméně, když mám příchozí hovor, na hodinkách se mi zobrazuje pouze něco jako incoming call, ale kdo mi volá, to už vidět není. Nezobrazuje se ani číslo. Dále, když hovor přijmu, hodinky to neumí detekovat a zvoní dál, až do chvíle, kdy zase hovor ukončím. Je to tedy bezva, když máte 10ti minutový hovor a hodinky vám na ruce stále vibrují. A jsme opět u té baterky.
Také se mi z nějakého důvodu přestaly načítat kontakty, to by mohlo souviset s tím, proč se mi nezobrazuje jméno volajícího na hodinkách, ale když se mi zobrazovaly, výsledek při příchozím hovoru byl stejný.
Na hodinkách si nelze (nebo nevím jak) vybrat jinou, než jednu ze dvou anglických klávesnic, čili psaní česky je pasé. Pokud chci někoho vyloženě vytočit svým hlasem, čeština také není přítomna a tak mi to nabízí nějaké zkomoleniny. Četl jsem něco o updatu softwaru na vyšší verzi, která by to měla vyřešit, nicméně v nabídce podle návodu tento update postrádám. Verze na mých hodinkách je 2.0.0.168592122.
Dále, nainstaloval jsem si na hodinky nějaké aplikace, mezi jinými také Spotify, kde bych čekal, že se aplikace spojí s telefonem a nabídne mi seznam skladeb + ovládací prvky. To se nějak neděje, stále mi to píše, že se aplikace spojuje, a když se spojí tak se prý něco načítá. Pak mi to napíše, že se nelze spojit. K mému překvapení se aplikace nějak načte (v nestřeženém okamžiku), když spotify spustím na telefonu. Raději bych ale hudbu samozřejmě spouštěl na hodinkách, pokud mám mobil zrovna v batohu, nebo se nacházím v přeplněném kupé.
Display hodinek se vypíná příliš rychle, někdy než si něco přečtu, objeví se opět hodiny a musím se pak vracet zpět.
Opět vzhledem k výdrži baterky by hodinky měly mít v balení ty nabíječky dvě, případně je prodávat extra za mrzký peníz a ne za 890kč.
Pokud se k tomu umíte nějak vyjádřit, tak sem s tím. :)
Štítky:
«1

Komentáře

• Vypadá to na to , že jsi neaktualizoval v hodinkách android wear. Vlez v hodinkách do google play a tam si najdi aplikaci wear a mělo by to nabídnout aktualizaci .
    Poděkovat autorovi 0
  • Hovory mám naprosto bez problemu. Jak číslo tak hovory.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ale s rychlostí je to tragedie. Po týdnu jsou hodinky takřka nepoužitelné. Je nutný reboot. Tak tragicky system jako je google wear 2 jsem dlouho neviděl. Orezany systém, který naprosto tragicky neumí ovládat paměť. Brzy se náplní a pak se jen vše nechutné seká. Pokud chcete něco na sport tak raději TomTom nebo Garmin. Wear 2 od Google je tragédie. Nechápu proc to google vůbec dělá. Neumí naprogramovat funkční systém. Měl jsem hodinky s obyčejné systémem 5.1. a tam nebyl problém. Nekupovat... Ještě, že mám TomTom runner 2. Lze sním plavat, běhat, jezdit na kole a žádnej problém se sekáním. Google se opět předvedl. Možná wear 8 už bude ok.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak dorazil update. Snad se část problémů zredukuje.
    Poděkovat autorovi 0
  • Co je nového ? Nepozuruji žádnou změnu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Josefe nemáš changelog?
    Poděkovat autorovi 0
  • No trosku zmena je v zobrazeni pri behu. Ted je to prehlednejsi, ale bohuzel stale Huawei Health neumi export dat. Google Fit je nepouzitelny...
    Poděkovat autorovi 0
  • Bohužel changelog nemáme, obecně Android Wear není úplně pod naší kontrolou.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ale tady např. došlo ke změně ve vašem softwaru na Health funkce. Ale bohužel. Zkusím xda, snad budou dále...
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahojte. Mam Watch 2 sport treti den a treti den sa nimi trapim. Az mi je do placu kolko penazi som vyhodil do vzduchu za taky kram. Prosim ak niekto viete poradit, poradte mi, uz som zufaly. Prvotne sparovanie s telefonom bolo absolutna katastrofa. Podarilo sa mi to na nejaky desiaty krat. Hodiny vzdy zamrzli na continue setup on phone. Samozrejme v telefone sa mi uz nic nastavovat nedalo a v tomto kroku sa nedalo spatne prippjit k nim cez bluetooth. Aktualne sparovane su, ale nerobia to, kvoli comu som si ich kupil. Denne vybavujem vela telefonatov,sms, emailov. No tieto kramy ma absolutne neupozornuju o novych sms, mailoch ani inych notifikaciach, okrem prichadzajucich hovoroch. Ked potiahnutim zospodu vytiahnem listu s notofikaciami, tak ich tam mam, ale samotne hodiny ma same o tom neupozornia. Niekedy ani po vytiahnuti spodnej listy s notifikaciami tam notifikacie nie su. Snazil som sa niekolko krat resetnut hodiny, preinstalovat androidwear v mobile, vsetko aktualizovat, nastavit v nastaveniach, proste vsetko, ale hodiny zvyknu ukazovat iba par hodin po resete notifikacie, potom zasa prestanu. Cinske smejdy za 20€ dokazu lepsie notifikovat ak tieto kramy. Prosim poradte. Dakujem.
    Poděkovat autorovi 0
  • To se tezko radi. Me sparovani slo naprosto v pohode. Mam Mate 9 a kolega ma Iphone 7Plus a take naprosto v pohode. Notifikace resim jen tim, ze povolim Bluetooth na hodinkach a v mobilu. Jinak vubec vse chodi jak ma. Hovory, emaily, sms. Naprosta pohoda.... V telefonu je aplikace Android Wear a tam je vidiš.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jen je důležité si uvědomit, že Wear lze mít spárování jen s jedním telefonem a fungují primárně přes Bluetooth. I data, pokud je telefon připojen do internetu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Posledni update android wear a google app zrychlil hodinky. Uz to jde i pouzivat. :) Skoda, ze Google porad nuti uzivatele pouzivat jeste mobil. Pustite si mapy a ono to pri pokusu navigovat chce pripojeni mobilu. Proc? Mam data na simce a gps take. Tak proc ty umelci z Googlu jeste chteji mobil?
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj všem, tak jsem si v týdnu také pořídil Huawei Watch 2 Sport se SIM kartou (soukromé číslo = mám 2 různé SIM). Docela jsem původně váhal s koupi, protože primárně používám služební iPhone, ale po pár dnech mohu říct = DOBRÝ. Tedy zatím podle toho, co jsem nastavil a jak co funguje. Bohužel jsem nikde nenašel informace právě o funkčnosti Android Wear a iOS, ale není to velký problém. Je to sice v něčem "ošizené", ale to co jsem od hodinek čekal, tak splňují. Když jdu ven nebo na pivko, tak si nemusím brát mobil a hodinky stačí na volání a SMS v pohodě. Před tím jsem zkoušel Apple Watch S2 a tam mě právě tato funkce chyběla a ani AW S3 pro ČR to stále nenabízí. Kontakty jsem komplet překlopil v PC z iTunes do Google contact, kam jsem manuálně přidal fotky a už je to komplet v hodinkách. Jinak k Android Wear = s Androidem jsem už dlooouho nepracoval, tak mě to chvíli trvalo, než jsem zjistil co a jak a kde, ale dnes (po 3 dnech) jsem spokojen. Jen co nedokážu, tak jsem spároval přes BT sluchátka, že si na procházky pustím offline muziku a v hodinkách nemá aplikaci "Play Music" a ani v obchodu Play tato aplikace není nabízena. Co dělám prosím špatně ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj lidi ,čím to je ,že jsou hodinky strašně zpomalený. Nedá se to pořádně používat. Pomůže tvrdý reset ?
    Poděkovat autorovi 0
  • mr.mates napsal(a):
    Skvělé = děkuji moc. Ale můj problém je asi v tom, že v hodinkách nemám od Googlu aplikaci Play Music a ani v obchodu Play tato aplikace není nabízena. Nechápu :-(

Jinak stav hodinek : začínají se nepříjemně zpomalovat a sekat (po 4 dnech provozu). Tak jsem právě zkusil restart a uvidím... Koupil jsem je 30.11.2017 a mám 14 dní možnost vrácení, tak se nechám překvapit :-)

Poděkovat autorovi 0
  • 2Bagio: Pomůže. Měnil jsem mobil a musel jsem udělat reset. Od té doby běží hodinky tak jak mají. Už jsou použitelné.
    Poděkovat autorovi 0
  • 2Pasat: Hodinky od Applu mají esim a tu tady zatím nikdo z operátorů nepodporuje. Také používám duplicitní Sim v hodinkách. Co más za FW? N7I76C A wear 2.6.0.1? Mě restart pomohl. Je musíš znovu parovat, ale to jde rychle.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ahoj a ano. Mám : N7I76C A wear 2.6.0.176354550. Zatím po restartu OK, tak uvidím jak dlouho. Ale jinak jsem spokojen :-)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.