Huawei Mate 10 aneb (zatím) nedostupný model

Včera jsme v Mnichově představili několik špičkových telefonů a jedním z nich je také Huawei Mate 10. S jeho distribucí se v našem regionu zatím nepočítá, v budoucnosti se ale toto rozhodnutí samozřejmě může změnit. Rád bych využil tuto diskuzi a zeptal se vás, co vás nejvíce zaujalo právě na tomto přístroji. Jak jsem pochopil, některým z vás se modelu Huawei Mate 10 líbí více než model Huawei Mate 10 Pro, pokud tady tedy bude dostatečný zájem, pokusím se získat alespoň jeden kus na testování, abych mohl odpovídat na vaše případné otázky. Vynasnažíme se zajistit, abyste si u nás oficiálně mohli koupit právě ten telefon od společnosti Huawei, který se vám líbí nejvíce. Budu za to bojovat...

A možná sem přidám vlastní názor hned - některé věci se mi u modelu Huawei Mate 10 líbí, ale výrazně u mě převažují výhody modelu Mate 10 Pro (vyšší odolnost, čtečka otisků prstů na zadní straně telefonu, 128 GB interního úložiště a 6 GB operační paměti).

image
Mate.png
1191 x 732 - 844K
Štítky:
«13456711

Komentáře

• Za mňa má klasický Mate 10 lepší displej, 3,5 mm jack a o 100 ecek nižšiu cenu.
    Poděkovat autorovi 1
  • S tím lepší bych byl opatrný, řekněme že má vyšší rozlišení (což není totéž).
    Poděkovat autorovi 0
  • Mne vyhovuje hlavne klasický pomer displeja...nie je to také natiahnuté, úzke. Viem že teraz to je inn ale nejako ma to zatiaľ nebere. Veľmi dôležitá je pre mňa prítomnosť klasického jacku. Či je čítačka vzadu alebo vpredu je mi jedno. Mate 10 mi pripadá taký klasický, a to mi sedí. To že má niektoré parametre horšie ako verzia Pro je jasné, ale telefon mi musí padnúť aj do oka aby som mal oň záujem...a to sa podarilo tejto klasickej verzií. Ak by sa aj na náš trh nedostal nič sa nedeje...stále sa dá zohnať niekde za hranicami. Ale zrejme počkám na P11/P11 plus. Len dúfam že Huawei nenapadne aj z nich odstrániť klasický jack... to mám potom problém :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Za mě je jediný velký plus oproti PRO verzi hliníkový záda. Poměr displeje nedokážu posoudit, jack je mi šumák, IP67 neřeším a naopak velký mínus vidím ve čtečce vpředu... Ale každej má jiný priority...
    Poděkovat autorovi 0
  • No nemyslel som len na rozlisenie, ale podla mna aj napr pomer stran. Vsetko je to o osobnych preferenciach.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mate 10 má i hliníková záda ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Nemá, jsou stejná jako u verze Pro.
    Poděkovat autorovi 0
  • Za mě má klasický Mate 10 lepší poměr stran displeje a tím i větší zobrazovací plochu, což by jsem ocenil. U verze Pro se mi příliš nelíbí to, že je velikost displeje sice větší, ale samotná zobrazovací plocha ne, jelikož je právě v jiném poměru. To sebou nese i ořez videí apod., což je značně nepraktické.
    Poděkovat autorovi 1
  • Děkuji za toto téma. Snad opravdu Huawei změní názor a dá nám možnost výběru. Někdo chce OLED displej, někdo IPS, někdo chce 3,5mm konektor, někdo ne, někdo chce infraport a někdo ne.
    Musím říci, že Mate 10 se mi trefil do všeho, co bych od telefonu chtěl (teda nevím, zda má Knock on, ale to bych mu možná i odpustil :-) ). Asi jako všichni, také nejsem až tak na větvi ze skleněných zad, ale je to to poslední. Stejně na všech telefonech nosím silikonová záda.
    Takže snad bude u nás k sehnání.
    Poděkovat autorovi 0
  • Možnost volby je to, co potřebujeme. A co by měl chtít i Huawei ve vlastním zájmu...
    Poděkovat autorovi 0
  • Také hledám nástupce mého Mate 7 a Mate 10 je pro mě jasná volba.
    Poděkovat autorovi 0
  • Kdo ví, kde půjde nakonec klasicky MATE 10 koupit. Včera jsem někde na webu četl, že možná nebude v Evropě nikde. A objednávat takto drahou věc někde z Číny asi jen tak někdo nebude chtít. Protože si myslím, že nebude dlouho trvat a Číňani začnou dělat i repliky Huawei, když už veselé vyrabeji repliky Xiaomi.
    Poděkovat autorovi 0
  • No nevím, představovat Mate 10 v Evropě a pak ho tam neprodávat mi nepřipadá logické. Věřím, že se bude nakonec prodávat i u nás, až se zbaví modelu Mate 9.
    Poděkovat autorovi 0
  • null
    Taky mám Mate 7 a Mate 10 bude jeho nástupce, raději bych klasickou Mate 10, ale nebráním se ani verzi Pro. Důležité bude ho vidět na živo.
    Poděkovat autorovi 0
  • Heh, tak Mate 10 má obsahově větší displej než Pro verze. Je vidět, že úhlopříčka není vše. Ach ta geometrie...
    A sklo na zádech maj oba :neutral: . Tak nevím. Musím si Mate 9 hýčkat, aby mi vydržel do Mate 11 :smile: , snad se vrátí k hliníku...
    Poděkovat autorovi 0
  • n7610n7610  
    upraveno 18. October
    Sice sklo nemusím , ale je pravdou, že bude v obalu , na zádech je 5 vrstev skla , to by mohl něco vydržet . Ano plocha je větší na mate 10 , a má i menší rámečky po stranách , zato mate 10 pro má menší rámečky nahoře a dole , více ram ,věští paměť , IP 67
    Poděkovat autorovi 0
  • n7610n7610  
    upraveno 18. October
    Mate 10 4GB+64GB 699€
    státy kde se prodávat bude
    Austrálie
    China
    Egypt
    Malajsie
    Mexiko
    Nový Zéland
    Saúdská Arábie
    Singapur
    Španělsko
    Spojené arabské emiráty
    Filipíny
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem to napsal myslím ráno docela dobře, že jsme mimo nejen my, ale i okolní státy. Škoda, na dopravu z druhého konce světa se můžu vykašlat. Co nejdříve si otestuju MATE 10 PRO a pokud mne dokáže oslovit v ruce tak jako mne oslovil P10 tak ho hned koupím. Bojím se jen toho, aby na mne nepůsobil jako konkurenční S8 (rozměr displaye) V nouzi nejvyšší holt nekoupím nic :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja si myslím, že Huawei ešte prehodnotí túto stratégiu a Mate 10 sa dostane aj na náš trh. :wink: Osobne mi príde omnoho sympatickejší, ako Mate 10 Pro.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.