Huawei Mate 10 Pro s procesorem Kirin 970 test výkonu

Huawei Mate 10 Pro se hned po svém představení zařadil k nejvýkonnějším telefonům na současném trhu. Nabízí (nebojím s říci revoluční) procesor Kirin 970, který je doplněn 6 GB operační paměti. Telefon už od začátku spoléhá na Android 8.0.0 Oreo a dohromady tato kombinace funguje výborně. Do telefonu jsem nainstaloval aplikaci Antutu Benchmark a podle očekávání telefon dosáhl na skvělé skóre, navíc je schopen jej také opakovat bez větších potíží (pokud test opakujete). Protože se někteří ptali také na rychlost interního úložiště, přidám také snímek z aplikace Androbench. Výkon tomuto přístroji rozhodně nechybí...

image
image
«1

Komentáře

• Tady je srovnání s Mi Mix 2 a jablkem X
    Poděkovat autorovi 1
  • stejně je z těch třech nejlepší mate 10 ( a hlavně nejhezčí)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ajfoun ostatní deklasoval :D
    Poděkovat autorovi 0
  • Skóre má nejvyšší, což ale ještě samo o sobě neznamená vůbec nic :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • bohuzel A11 je v soucasny dobe nejvykonejsi SOC na trhu, qualcomm se choval jako intel a diky 0 konkurenci vubec neinovoval, narusty vykonu byli minimalni. Stejna pohadka jako dneska Intel vs AMD... snad dostanou rozum... HiSilicon se za par let dostal tam kde je Qualcomm to je velmi smutny...
    Poděkovat autorovi 0
  • Má na výsledky nějaký vliv OS, nebo je to čistě o "komponentech"?
    Poděkovat autorovi 0
  • Dovolím si nesouhlasit, Qualcomm šlape výborně a nemá důvod něco zásadního měnit. Každý rok se posouvají dál... V hodnotách, kde se pohybujeme, už nárůst výkonu fakt není to nejdůležitější. Dostat se takto rychle na stejné hodnoty jako Qualcomm je veliký úspěch.
    Poděkovat autorovi 0
  • Stejne jako Intel, ale zadny prevratny zmeny, protoze nemeli duvod. Pokud nekdo se spokoji stim co je, tak neni zadny pokrok mozny, nikdy neni dostatecny vykon atd. jinak se nebude inovovat a nedosahneme pokroku.

Keznikl: OS samozrejme taky vliv ma, ale ted uz je to hlavne HW vyhoda

Poluxtroj: to bohuzel, myslim tak, ze leading company v ARM se stala pouze vyrovnanym hrace oproti HiSilicon a Samsungu a byli predbehnuty Applem ve spolupraci s TSMC. Proste zamrzli v bode, ze si rikali ze na ne nikdo nemuze a ze jsou best. To samy jako dneska ma monopol na fotograficky chipy Sony... kdyby tu bylo vic vyrobcu tak urcite rozdily mezi fotkama budou uplne jiny...

Jozef: mam otazku? ma Mate 10 Pro chip podporujici BT 5? ze by tu byla moznost SW zapnuti v budoucnu? jako melo treba HTC? :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Myslím že nemá, pokud by tam byl, podporoval by to rovnou. Ale třeba to zjistím přesněji. Jinak ale stran inovací - vývoj zpomaluje a je to logické, už se blížíme současným limitům a to je prostě fakt. PS: žádná firma nemůže dominovat na věky, vždycky časem někdo vymyslím něco lepšího a tak se to stále mění...
    Poděkovat autorovi 0
  • Myslel jsem na antutu, jestli to nějakým způsobem ovlivňuje systém. Ten rozdíl IOS je markantní, proto se ptám.
    Poděkovat autorovi 0
  • no prave u HTC, myslim ze U11 taky bylo jenom 4,2 ale chip byl 5 a zapnuli to nebo zapnou v budoucnu

inovace a pokrok jsou kvuli nedostatecny konkurenci nebo karetlovejm dohodam, limity neexistuji a nikdy nebudou jinak by sme jeste posilali holuby... muze pokud nepride naka revolucni technologie coz neprisla... proste se na to vykaslali, nikdy neni technologicky limit

Keznikl: urcite OS ovlivnuje vysledek, markantni v Antutu neni... to spis geekbench ;)
    Poděkovat autorovi 0
  • Kirin ma sklamal cakal som omnoho vacsie skore ale nie je to podstatne Huawei to dal na jednotku.
    Poděkovat autorovi 0
  • Až tak? A jaké skóre by bylo dostatečně velké? :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Asi 300 000 aby predbehol jablko
    Poděkovat autorovi 0
  • Keznikl  
    upraveno 8. November
    Kirin 970 je bezpochyby jeden z nejlepších čipsetů. Na druhou stranu, jak bylo prezentováno, že přijde něco výjimečného, inteligentního, zázračného, tak pardon, ale to se zatím nějak nekoná.
    Co se týká inteligence, rozpoznat 13 objektu fotoaparátem a říkat tomu inteligentní mašina? Chytrá úspora energie, učení se používání aplikací, sorry, ale tohle bylo prezentováno i u představení Mate 9.
    Já osobně bych neshazoval jablko a ani třeba Mi. Mi má evidentně výkonný čipset, jen kolem něj nedělá takový humbuk :wink:

Ne, vážně jsem velký fanda řady Mate a Huawei obecně. Mate 10 je velice povedený a to v obou variantách. Tam je to zase otázka politiky Huawei, myslím ale, že až se nabaží prodejem verze Pro, uvolní pro evropu i druhou verzi.
    Na druhou stranu, zatím nikdo z těch kdo telefon testují nepřišel s ničím závratným co v telefonu objevil. Tím myslím něco ve spojení s čipsetem. Konstrukce, fotoaparát, baterie jsou excelentní, na to je ale majitel Mate zvyklý :smile:
    Já osobně jsem kvůli reklamní kampani čekal, že přijde ještě něco dalšího, inteligentního :blush:
    Je mi jasné, že to mohou přinést některé aplikace, ovšem až autoři dokáží oné inteligence využít.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zase netreba čakať od telefónu že operie, uprace alebo uvarí :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Špatné by to nebylo :smile:
    Ne, tak nic takového netvrdím, jen jsem vzhledem k šumu okolo umělé inteligence před představením asi čekal víc.

Neberte to tak, že telefon shazuji, to v žádném případě nechci. Je to povedený a našlapaný kousek, který si v určitých směrech jde svou cestou a to se mi líbí.
    Prostě počkáme, třeba ho někdo vařit naučí :wink:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.