Huawei Nova obdržel EMUI 5.0.1 (firmware B382)

upraveno 13. November 2017 v Huawei Nova
Po delší době byla pro model Huawei Nova uvolněna další aktualizace firmware a věřím, že čekání se vyplatilo. Právě v těchto dnech dochází k uvolňování verze B382, které přináší novější uživatelské rozhraní EMUI 5.0.1. Zatím jsem firmware instaloval do dvou telefonů a v obou případech je přístroj po aktualizaci rychlý, navíc výdrž na jedno nabití na mě také působí velmi dobře. Uvidím, jaké budou dlouhodobé zkušenosti, v tuto chvíli bych ale aktualizaci rozhodně doporučil. Telefon se dočkal také novějších bezpečnostních záplat operačního systému Android. V tuto chvíli ještě nevíme, jestli Huawei Nova obdrží Android 8.0.0 Oreo, ale další vylepšování stávajícího Android Nougat určitě vítám. Jaké jsou vaše dojmy po aktualizaci?

image
Nova.JPG
900 x 598 - 287K
«1345678

Komentáře

• Po aktualizaci se obcas samy uzaviraji aplikace behem pouzivani. To je nanic...
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobrý den. Při zamčeném telefonu nejde stáhnout roletka. Musí se držet jinak vyjede opět nahoru a tím ,že se musí držet, tak jsou ovladací prvky nefunkční !! V čem je problém? Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • Vyzkouším to a případně pošlu zpětnou vazbu vývojářům.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ren79Ren79  
    upraveno 8. November 2017
    Taky se v notifikacni liste obcas samy smazou vsechny upzorneni uz se mi to parkrat stalo..stahnu roletku a ta se sama zavre a vymazou se vsechny oznameni pri tom.(a třeba notifikace z youtube se čím dál častěji sama vymaže z notifikační lišty i po pouhém odemknutí displeje)
    Poděkovat autorovi 0
  • mě zase opět už poněkolikáté z ničehonic spadla hra, veškerý rozehraný progres ztracen.. před aktualizací ta samá hra nespadla ani jednou
    Poděkovat autorovi 0
  • Už to řešíme v jiném topicu. A máš pravdu po aktualizaci systém ustřeluje aplikace a to dost nevhodně.
    Poděkovat autorovi 0
  • vím, že se to řeší jinde.. ale zde se Jozef přímo ptá na naše dojmy po aktualizaci, tak jsem se musel podělit
    Poděkovat autorovi 0
  • Jj, určitě plus psát to takto ke konkrétní verzi firmware, na forum nechodím jen já a kdo tady není pořád, v jiném vlákně toto nemusí hledat.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 8. November 2017
    Polepším se. Dnes jsem zjistil, že skoro pokaždé jinou apku shodí příchozí hovory RAM spadne na cca 200 MB. Fakt by to chtělo opravu nebo downgrade.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ja mam porad problemy u notifikaci..treba dneska odpo sem mel telefon polozeny pred ocima na stole a vsiml sem si, ze se mi na zamcene obrazovce zobrazi upozorneni z youtube,pak hned dalsi dve z fb a asi obchod play o dostupnych aktualizaci,tak vemu mobil do ruky a odemknu prstem telefon a v notifikacni liste neni ani jedno oznameni,nebo zmizi doslova pred ocima po odemknuti z te listy ikony..
    Poděkovat autorovi 0
  • Zkusím zjistit info, kdy bude další update, zdá se, že tento se neřadí k nejpovedenějším...
    Poděkovat autorovi 2
  • Jj zlate predchozi verze, tam sem zadne problemy za celou dobu nemel s notifikacemi ani nicim jinym, tak snad nebudem muset cekat tolik mesicu na dalsi update..
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak další divné věci jsem si všiml, když mi přijde zpráva z whatsapp, tak se zobrazí na zamčené obrazovce na chvíli a zhasne zase displej,což je ok..jenže pokud pak obrazovku rozsvítím odemykacím tlačítkem nebo čtečkou otisku, zpráva se objeví na oné zamknuté obrazovce a displej už sám nezhasne po pár sekundách jak normálně..svítí tak dlouho,dokud zprávu neotevřu nebo nezavřu okno
    Poděkovat autorovi 0
  • Zajímavé postřehy. Vámi popisované problémy se mi nedějí. Nic nepadá, příchozí hovor app nezavírá. Oznámení a vše kolem se děje jako dříve. Pouze ta stahovací roletka na zamčené obrazovce. Jde stáhnout pouze při pravé nebo levé straně displeje. Uprostřed se sama zase vrátí.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ten whatsapp mi začal toto dělat až včera..problémy s těmi notifikacemi se dějí jen občas, jinak fungují normálně, takže spíše jde o to,že se na to nemohu 100% spolehnout.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 10. November 2017
    Dám příklad kdy něco z toho spadne. Mám spuštěný prohlížeč, velmi starou verzi Messengeru, píšu textový dokument a otevřené malování kde lehce upravuji obrázky pro text. V tu chvíli volná RAM cca 600 MB, dříve tak 1.1 GB. Někdo zavolá nebo chci otevřít příchozí SMS a některá ze jmenovaných apek spadne. Pokud je to malování nebo textový dokument je to na vraždu, protože o vše přijdu.
    Poděkovat autorovi 0
  • No ja dneska poprve videl varovani systemu o pomalem chodu zarizeni,to sem nemel na pozadi vice jak 2-3 aplikace nenarocne navic ,to sem nezazil ani u sve stare p8 lite a stacilo jen zapnout fotoaparat na chvili..
    Poděkovat autorovi 0
  • Udělej screenshot, to jsem nikdy neviděl.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jo jestli se to znovu objevi :) zvlastni bylo ze sem nepozoroval ze bych mel nedostatek volne RAM treba, porad mezi 600-900Mb behem dne.
    Poděkovat autorovi 0
  • Hlásím další, stává se často, že např. při přehrávání videa a je jedno kde (fb, youtube...),když se chce zvýšit/snížit hkasitost, objeví se hlášení "systém shromaždujě informace..." je u toho odpočet a na pozadí video jede dál jen je překrývá to hlášení s odpočtem a tlačítka nereagují.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.