Aktualizujeme tablet Huawei MediaPad M2 8.0 WiFi

Tablet Huawei MediaPad M2 8.0 mám velmi rád, podle mého je to nejlepší zařízení svého druhu na současném trhu. Několik měsíců jsem vlastnil LTE verzi tohoto tabletu ve stříbrném provedení, během Vánoc jsem ji ale vyměnil za zlatou WiFi verzi s kapacitou 32 GB. Právě tato verze dostala před pár dny nový firmware C232B005.

Jak informuje v rámci aktualizace sám výrobce, jedná se o první aktualizaci v rámci letošního roku a hlavní důraz byl kladen na stabilitu a bezpečnost. Z pohledu velikosti aktualizace se tato řadí mezi menší, výraznější změny pravděpodobně přinese až Android 6.0 Marshmallow, jehož testovací verze je postupně uvolňována pro vybrané telefony. Po aktualizaci tablet funguje skvěle, to v mém případě ale platilo také dříve. Podařilo se vám objevit nějakou novinku?

image

Komentáře

• Ahoj, vypadá dobře, kde se dá koupit a jaká je jeho cena? Těším se, až se mi dostane do rukou.
    Poděkovat autorovi 0
  • WiFi verzi jsem kupoval v Datartu a bez problémů, 8000 korun :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Děkuji za info. Hezký víkend.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak to vypadá s Androidem 6 pro tento tablet?? Na to že je to skoro top model od Huawei v kategoriích tabletů je okolo aktulaizace na Marshmallow nějak mrtvo. Ví někdo něco? Dostane / nedostane? Zatím se spíš přikláním k tomu že se na to Huawei celkem vyprdne a aktualizace nebude. Což je hodně smutné.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zkusím se poptat, nicméně coby majitel tohoto tabletu dodávám - osobně mi tady Android 6.0 vůbec nechybí. Tablet je velmi rychlý, výkon je vysoký, výdrž při zhasnutém displeji skvělá. Když tablet nepoužívám třeba dva týdny, stále zde zůstane dostatek energie. Já prostě tady ani moc nevím, co by mi Android 6.0 přinesl. Maximálně možnost natočit nějaké zajímavé video a otevřít novou diskuzi :)
    Poděkovat autorovi 0
  • O to nejde, spíš o to, že z principu výrobci neustále u 90% výrobků na aktualizaci kálejí, a samozřejmě nejinak je tomu jak je vidět i zde. Ale to holt je dnešní doba, k čemu aktualizace, když potřebují, aby za 2 roky uživatel jejich tablet ideálně zahodil a koupil si nový. Kola ekonomiky se holt musí točit.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak na tom něco být může, ale znovu zopakuji otázku - co konkrétně by měl zlepšit Android 6.0 na tomto tabletu? Já mám aktualizace rád, ale musí mi něco přinést... PS: to není omluva, výmluva nebo nějaká klička, tak to prostě vnímám. Třeba u telefonů je to jiné, nižší spotřeba v klidu je fajn, také EMUI 4.0 se výrazně změnilo, tam ty důvody vidím. Navíc si troufnu říci, že M2 mi může sloužit mnohem déle a to klidně s Androidem 5.1.1, já ten tablet fakt mám rád (taky jsem si jej koupil za vlastní penízky :))
    Poděkovat autorovi 1
  • Stále ticho po pěšině.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak už jsem i já aktualizoval - na iPad. Sice financema trochu jinde, ale kupuji si i servis a příkladnou podporu, což u Huasraček nikdy nebude. Nikdy. :smiley:
    Poděkovat autorovi 1
  • A proč nám to povídáš ? Jakou to má vypovídací hodnotu ? Kromě toho, že jsi si koupil iShit a zařadil se mezi iOvce.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nemyslím, že bych si koupil iShit. Vypovídací hodnotu to má takovou, že Huawei není schopen nabídnout odpovídající podporu a servis. Zvolil jsem si řešení, které je pro mne výhodné a kde se mi podpory dostane. Jen jsem dost zklamaný přístupem Huawei k podpoře svých produktů. A to si troufám tvrdit, že M2 je špičkový produkt... Jen ta podpora.. Holt jsem ji našel jinde. :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Každý nechť používá co mu vyhovuje, já jsem testoval nejvyšší iPad Pro a prostě za mě ne, tablet chci na konzumaci obsahu a to na iOS úplně pohodlně nejde, těch omezení ze strany výrobce je moc. Ale jasně, aktualizací mají hodně (co je jejich součástí je věc druhá).
    Poděkovat autorovi 1
  • Jozefe, mne by úplně stačilo kdyby těch aktualizací bylo i pomálu... Hlavně, aby fungovali věci (ty v základu) tak, jak mají.
    A budu úplně spokojený uživatel.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám 4 roky ipad a skušenost už se třetím iphonem a k tomu nadále používám tablet s androidem a napsal bych k tomu asi toto.Nemysli si,že jsi tím něco vyhrál.Pravda je že ty zařízení pracují precizně,podpora aktualizací je dlouhodobá ale má to i svoje úskalí.Spoustu funkcí má android už dnes promakanějších,má podle mě jednodušší ovládání a o přizpůsobení ani nemluvím.U Applu je spousta omezení např.:zrcadlení obrazovky je možné jen při zakoupení apple tv,aby šlo bezdrátově tisknout apd.tak musí dané zařízení podporovat IOS,nesmyslně vysoké ceny za příslušenství a o jeho kompatibilitě jestli vůbec bude s IOS spolupracovat ani nemluvím a spousta jiných věcí na které se přijde až časem.Ona každá ta platforma má svoje výhody.Ale rozhodně nemůžeš srovnávat tablet nižší střední třídy s tabletem vrcholné třídy.Nicméně používám tablet z kitkatem bezjakych koliv problémů a nepociťuji,že by mě kitkat nějak omezoval.Nutnost mít novější verzi software je velice povedený marketingový tah výrobců zařízení,který většina uživatelů neprokoukla.Za mě ať si je v telefonu klidně gingerbreat ale ať k němu vycházejí bezpečnostní záplaty alespoň po dobu 3-4 let.Dele to stejně nemá smysl kvůli rychlému nárůstu požadavků na hardware.Já prostě používám obě platformy,protože obě mají neco co ta druhá nemá.Časem uvidíš sám kolik věcí s jablkem nejde a androidu to přitom nebyl problém a naopak.
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.