Huawei P9 & EMUI 5.0.1 & firmware B393

Dnes OTA na L09. Zabezpečení 1.října 2017.
«1

Komentáře

• Kto má v telefóne FW 391, má root a ovláda prácu ADB, tu je postup, ako nainštalovať vyšší FW, aj keď nie je schválená jeho inštalácia. Momentálne sa jedná o FW B394 pre model EVA L09, v budúcnosti pribudnú ďalšie.

image
    1. Stiahnite si FW pre váš model, použite aplikáciu Firmware Finder. Musí obsahovať všetky 3 súbory:
    - update.zip
    - update_data_full_public.zip
    - update_full_EVA-Lx9_hw_eu.zip
    Sťahujte vždy Full OTA verziu, ktorá má veľkosť okolo 2 GB.

image
    2. Stiahnite si NoCheck Recovery:
    EVA-L09: https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=27327
    EVA-L19: https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=27347

3. Naštartujte telefón v režime Fastboot a cez konzolu (napr. v programe Minimal ADB and Fastboot) nainštalujte NoCheck recovery:
    fastboot flash recovery eva_l09b391_nocheckrecovery.img (pre EVA-L09)
    fastboot flash recovery eva_l19b391_nocheckrecovery.img (pre EVA-L19)
    fastboot reboot
    4. Telefón naštartuje do systému, ďalej pokračujte zadávaním ADB príkazov v konzole.

Povolíte root práva:
    adb shell
    su
    Vytvoríte adresár HWOTA:
    mkdir /data/update/HWOTA

Skopírujete FW z adresára Firmware Finderu do HWOTA:
    cp /sdcard/HWFF/102064/update* /data/update/HWOTA/
    Namiesto čísla 102064 vložte číslo FW, ktorý ste sťahovali cez Firmwate Finder, ináč sa vám FW neskopíruje.

Vložte príkazy pre obnovenie:
    echo "--update_package=/data/update/HWOTA/update.zip" > /cache/recovery/command
    echo "--update_package=/data/update/HWOTA/update_data_full_public.zip" >> /cache/recovery/command
    echo "--update_package=/data/update/HWOTA/update_full_EVA-L09_hw_eu.zip" >> /cache/recovery/command
    exit
    A nakoniec príkaz pre reboot do recovery:
    adb reboot recovery

5. Telefón sa naštartuje do recovery a automaticky nainštaluje firmware z adresára HWOTA.

Zdroj: XDA fórum
    Poděkovat autorovi 1
  • Taky hlásím nový update nainstalován...
    Poděkovat autorovi 0
  • Dekuji Hanni za super navod. Pro me prace s ADB atd.neni problem. Problem je odemknout nebo neodemknout bootloader. Jde mi o zaruku, tipuji ze o ni prijdu i kdyz tam flashnu jeste neschvalenou verzi od Huawei. Neni moznost to nejak udelat? Jako treba BETA tester a tudiz neprijit o zaruku? Je nepotrebuji ROOT a ani jinou ROM. Chci pouzivat ale aktualizovane verze zaplat atd. Prosim nekamenujte me. Omlouvam se za psani bez diakritiky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Bohužel takový program nemáme (uvažovali jsme nad ním, ale technicky to není tak snadné a hlavně to podléhá schválení).
    Poděkovat autorovi 0
  • Grimpo: Po aktualizácii firmware bude telefón zase s originálnou recovery a bez rootu, všetko sa aktualizáciou premaže.
    Poděkovat autorovi 0
  • Grimpo  
    upraveno 20. November
    To ano, Hanni. Ale bude přeci na serveru zaznamenáno, že jsem udělal unlock po dobu 6 měsíců. A jde mi o to, že kdyby se něco podělalo,myslím třeba hardware, jestli kvůli odemknutému bootloaderu nepřijdu o záruku.???
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to složitá otázka a nelze na ni jednoduše odpovědět, záleží také na povaze závady. Odemknutý telefon poznat umíme...
    Poděkovat autorovi 1
  • hannihanni  
    upraveno 21. November
    Grimpo: Ako som písal, bootloader sa inštaláciou FW opäť uzamkne a ja neverím tomu, že niekto v servise bude skúmať na serveri, či si si požiadal o odblokovací kód. Pokiaľ sa nato cítiš, choď do toho, ak nie, počkaj si pár dní alebo týždňov.
    Poděkovat autorovi 1
  • No uz včera večer mi to nedalo a nainstaloval jsem B391 poslední pro L19. Díky Hanni ještě jednou. Vše šlape jak má. Byla to chvilka.
    Poděkovat autorovi 0
  • Paráda, netreba sa báť. :wink: :+1:
    Poděkovat autorovi 0
  • hanni napsal(a):

Grimpo: Ako som písal, bootloader sa inštaláciou FW opäť uzamkne a ja neverím tomu, že niekto v servise bude skúmať na serveri, či si si požiadal o odblokovací kód. Pokiaľ sa nato cítiš, choď do toho, ak nie, počkaj si pár dní alebo týždňov.

Jen dodatek - kód se nikde nehledá, jestli byl telefon odemknut vidíme rovnou.

Poděkovat autorovi 0
  • Ahojte, aj mne dnes priletel B393 na L09, na B391 som nevydrzal cakat a instaloval cez ff, tato aktualizacia ma milo prekvapila chvalim huawei
    Poděkovat autorovi 0
  • aleexis napsal(a):

Ahojte, aj mne dnes priletel B393 na L09, na B391 som nevydrzal cakat a instaloval cez ff, tato aktualizacia ma milo prekvapila chvalim huawei

No to je milé že na L19 úplně kašlou :( Už jsem koukal po netu že jsem si měl radši koupit OnePlus 5. Ani nevím proč jsem si na něj při koupi nevzpomněl, bylo to na rychlo. No aspoň vím co příště.
    Poděkovat autorovi 0
  • P9 má proti němu rozhodně co nabídnout :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

P9 má proti němu rozhodně co nabídnout :smile:

ano,ale bez aktualizací zabezpečení je to špatné.nechápu proč to pro L19 neuvolní přes OTA,už to o proti L09 trvá moc dlouho.
    Poděkovat autorovi 0
  • hannihanni  
    upraveno 25. November
    Jozef_HuaFan napsal(a):

No daj .... :smile:

Ja viem iba o jednej výhode P9...menšej veľkosti. :wink:

Poděkovat autorovi 1
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Myslím že ani jeden telefon není hardwarově špatný. Jenomže to je o tom přístupu výrobce. OnePlus už má betu Androidu 8, Huawei se ani není schopný vymáčknout jestli se někdy dočkáme. Papírově stejný model P9 má dvě varianty a rozdíl není jen v dual-sim, ač je tak prezentován. Když jsem ho kupoval, našel jsem si specifikaci Huawei P9 a podle toho jsem to koupil s tím, že mi bylo řečeno že je single/dual sim varianta. O tom že nemám NFC jsem se dočetl až doma zde na fóru. Je to prostě matoucí. O to víc mrzí že na L19, prodávanou v obchodech, zatímco L09 se moc sehnat nedá výrobce kašle znatelně víc. Je to o přístupu. Že si přijdu jako klient, který už zaplatil a to že čeká v pořadí už nikoho netrápí. No co si budem povídat, mám kolem sebe 4 lidi co už platí přes Android Pay a nemůžou si to vynachválit. Já si můžu nechat zajít chuť. A to nosím u sebe 6 platebních karet a hotovost vidim tak 1x do roka. V podstatě ideální adept na mobilní placení. No bohužel. V obchode jsem si vygooglil "špatnou" P9.
    Poděkovat autorovi 3
  • Novy FW prijde neboj.
    Boje za to at mam hned jako prvni oreo je fail. Nebo to budu porovnavat s bandou ve skole a bude to pak jak mereni pipikov?
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak ja mam doma P9 z CZ distribuce a posledni FW tam je L19C432B386 se zabezpečenim z 5.dubna a žadna aktualizece neni nabidnuta. Tohle je važně ostuda to ať se jde ten "slavny" Huawei vycpat.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.