Zásek telefonu po rollbacku.

Zdravím. Koupil jsem z druhé ruky P9 o které jsem si myslel,že je dual sim. Nenabízela NFC,vykazovala ve výpisu systému 2 IMEI a tak jsem jí používal asi 2 měsíce, než jsem do ní chtěl opravdu vložit druhou sim kartu. Na šuplíčku nastala malá zrada v mini nápisu, kde byla vložena pam.karta - only memory card ,no sim. To mě trochu rozhodilo, ale drobounký nápis na zádech vespod telefonu taky psal o verzi EVA L09-čili single sim. Tak jsem si řekl,že chlápek měl touhu používat A7 a tak tam překotně pleskl verzi EVA L19 a že by to tudíž pomocí rollbacku mohlo jít hodit do normálu. Tedy, pokud tam dám firmware pro verzi EVA L09. Rollback nějak proběhl, ale meziverzi to zrovna nepsalo, jak by mělo a verzi A6 182 jsem v pohodě nainstaloval i rozjel. Jenže se telefon stále tvářil jako EVA L19 a tak jsem ho chtěl upnout na A7 EVA L09, ale jelikož jsem slepý jako starý pes, hodil jsem do phonu pam.kartu zase s tím rollbackem namísto A7 a aniž bych si všiml omylu a znovu dal instalovat. Instalace proběhla, jenže od té doby již telefon až do vybití baterie spustí jen logo Huaewei a nic víc. Trojhmaty a dvojhmaty nezabírají, maximálně přes volume down a rychké zapojení kabelu se dostanu do jakého nouzového čehosi (bílá obrazovka s ležícím androidem?), kde to hlásí jakýsi bootloader abnormal a odkazuje na stránky s EMUI 8. Setkal se už někdo s něčím podobným a dá se to ještě zachránit? Prohlédávám kde co na netu, videa na Youtube a jsem z toho akorát jelen. Telefon nemá snahu bootovat z karty, tak teď babo raď. :-(
«134

Komentáře

• Pripoj vypnutý telefón k PC káblom, stlač súčasne power a volume -, telefón naštartuje do fastboot módu. Čo tam máš napísané pri FRP a Phone? Locked alebo Unlocked?
    Poděkovat autorovi 0
  • tak jsem to připojil a je tam PHONE Locked a FRP Lock. Je to moc zlé (těžítko na stůl? od Huawei), nebo se s tím dá něco dělat?
    Poděkovat autorovi 0
  • Rekla bych, ze jo, ale bude to stat 7 nebo 15 eur za placene sluzby DC Phoenix, takze zatim zadny kontejner :smile: ,pockejte na hanni, on to vysvetli lepe.
    Poděkovat autorovi 1
  • Děkuji za naději. Už jsem koukal na jejich stránky, ale zatím bez založení účtu. Počkám ještě na Hanni.
    Poděkovat autorovi 0
  • Hanni ti neporadí nič múdrejšie ako Bozka. :smile: Registruj sa, zakúp za 15 evri kredit a nainštaluj cez Phoenix FW B182 pre single sim. Keď telefón ožije, urob to isté cez adresár dload ešte raz. Potom ak chceš sigle SIM, pokračuj cez OTA na Android 7. Ak chceš dual SIM, tak root, zmena na dualSIM a potom až cez OTA na Android 7.
    Poděkovat autorovi 0
  • OK,díky Hanni i Božko. Stejně mi nic jiného nezbývá. Zabalit a poslat do Prahy do Britexu zatím nemíním. Dám vědět, jak jsem pochodil v následujících dnech. :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 20. November
    Tak mám pocit, že jsem jen tak vyhodil 15Eur. použil jsem jejich apku a telefon je na tom stejně. Navíc jejich tutorialy jsou asi k jiným závadám, než mám na svém phonu.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 20. November
    Navíc, telefon je už tak vybitý, že dlouho nevydrží a restartuje se v půlce procesu. Nechal jsem ho před tím nabíjet bůh ví jak dlouho a je stále kolem 0 %. Jednu chvíli mi po proběhnutí pokusu o unlock místo abnornal boot psal coldboot, ale to se zase přepsalo na abnornal boot a Phone Locked a FRP Lock se ani jednou nezměnilo. Tak tedy netuším, co s tím. Ta baterie na skoro nule taky situaci nezlepšuje. Prostě asi 15E v pytli a pokrok žádný. Vložil bych fotku displeje, co ukazuje, ale zkoušel jsem to a nebylo to vůbec čitelné.
    Poděkovat autorovi 0
  • bozka  
    upraveno 20. November
    Telefon se krome normalniho rezimu nabiji v eRecovery nebo TWRP. Zkuste eRecovery, jestli se tam dostanete - vypnete telefon, zmacknete a drzte Hlasitost+ a pripojte k nabijecce , pokud nabehne do eRecovery, mel by se zacit nabijet. Pokud nelze vypnout telefon (porad rebootuje), zmacknete a drzte tlacitko Volume+ , pripojte nabijecku a pak zmacknete a drzte Power min. 10 vterin , tel. se restartuje, a snad do eRecovery.
    Pozn.: jestjli to nepujde, zkuste to s tim rozdilem, ze tel. pripojite k PC a ne k nabijecce, i kdyz to jsou jen dohady.
    Poděkovat autorovi 1
  • PavlikVlado napsal(a):

Tak mám pocit, že jsem jen tak vyhodil 15Eur. použil jsem jejich apku a telefon je na tom stejně. Navíc jejich tutorialy jsou asi k jiným závadám, než mám na svém phonu.

Ja si nemyslím, žeby tvoj prípad bol iný alebo ťažší, ako iné, ktoré sme tu na fóre riešili. Unlock bootloaderu a FRP momentálne nerieš, to všetko ti dokáže Phoenix obísť. Neviem, čo všetko si robil a aké postupy si aplikoval, možno by si sa mohol viac rozpísať. Základ je však nabiť telefón, ako tu už vyššie písala Bozka, bez toho sa ďalej nepohneš.

Poděkovat autorovi 0
  • Děkuji, jakmile to bude možné (dosah napojení nabíječky), tak to zkusím.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nemusi byt nabijecka, pujde to i s PC, ale s nabijeckou je to rychlejsi.
    Poděkovat autorovi 0
  • Recowery se nekoná a jakmile má mobil jen trochu energie, tak zase začne s restarty. Asi mi z něj hrábne.
    Poděkovat autorovi 0
  • bozka  
    upraveno 20. November
    Pripojte telefon k PC do rezimu fastboot, tam by se taky mohl nabijet, a bez restartu.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 20. November
    Tak bych to ještě upřesnil. Telefon chvilku nabíjí a hodně se hřeje a pak se rozsvítí logo Huawei a je s nabíjením konec. To se dokola opakuje. Do klasického Recowery jak jsem viděl na netu mě mobil ani nepustí. To je problém. Po chvilce nabíjení naskočí logo, mobil se zase vybije a tak dokola. O to hůře, že v práci mám omezené možnosti si s ním hrát a tak se to trochu protahuje.
    Poděkovat autorovi 0
  • A čo si s tým telefónom robil? Aký FW si tam inštaloval? A ktorou metódou?
    Poděkovat autorovi 1
  • bozka  
    upraveno 14. December
  • Jo, zkusím to určitě, ale raději až doma. Pak dám vědět. Zatím děkuji za veškerou snahu o pomoc a budu se asi modlit, aby to klaplo.
    Poděkovat autorovi 0
  • No, už jsem to psal v prvním příspěvku. Měl jsem tam A7 pro dual sim, ikdyž telefon je single sim a tak jsem to chtěl napravit rollbackem pro single sim a následně A6 verzí 182 pro single sim. Vše z pam.karty přes dload. Když už jsem tam měl tu A6 (stejně se to zase tvářilo jako dual sim), tak jsem chtěl nahrát zase přes dload z pam.katry A7 pro single sim, ale popletl jsem karty a hodil do telefonu zase tu s rollbackem a ta to celé zasekla. Až potom jsem si všiml omylu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja som sa pýtal, čo si robil s telefónom cez program Phoenix, nie čo si robil predtým. To si už písal predtým.
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.