Huawei P8 a microSDXC paměťová karta 200GB

miro33miro33  
upraveno 20. November 2017 v Huawei P8
Dnes jsem koupil a otestoval kartu SanDisk microSDXC Ultra 200GB 90MB/s (SDSDQUAN-200G-G4A) Bulk v Huawei P8. Byla za slušnou cenu (1800Kč).
Skutečná kapacita je (dekadicky) cca 196,5GB, tj. binárně cca 183GB ( tak její kapacitu zobrazuje OS windows i OS Android v průzkumníkovi souborů). I když v původní specifikaci Huawei P8 byla uváděna jako maximální kapacita externí paměťové karty 128GB, v diskusních fórech byla vícekrát potvrzena kapacita 200GB. Karta funguje a Android ji vidí ( jako 183GB). Karta byla z výroby se souborovým systémem exFAT, nebylo ji nutné formátovat v mobilu. Původní kartu v mobilu ( 64GB) jsem měl taky s tímto souborovým systémem. Mobil jsem vypnul, vytáhl jsem kartu, vložil jsem ji do externí čtečky karet a dal do USB slotu notebooku s Win7Pro. Novou kartu jsem vložil do SD adaptéru a tak jsem ji vložil do slotu pro SD kartu na notebooku. Pak jsem pouze zkopíroval celý obsah původní karty (64GB) na novou kartu (200GB). Trvalo to cca 1/2 hodiny. Pak jsem vložil novou kartu do vypnutého mobilu, zapnul jsem mobil a všechno bez problému funguje. Mobil nemá root a v nastavení mám v "Paměť a úložiště" v "Nastavení úložiště" nastaveno "Výchozí úložiště":Karta SD.
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.