Huawei Mate 10 Pro a informace o aktualizacích firmware (neoficiální aktualizace)

Protože se nám v sekci věnované modelu Huawei Mate 10 Pro objevují stovky nových příspěvků a je občas někdy složité dohledat konkrétní informace, rozhodl jsem se vytvořit několik generálních diskuzí na určená témata. Prosím věnujete se v daných diskuzích skutečně jen danému tématu, přispějete tak větší přehlednosti fóra (a ulehčíte tak sobě, mně a ostatní návštěvníkům).

V tomto tématu tak můžete řešit veškeré informace o nových verzích firmware, které nepochází z oficiálních zdrojů. Třeba FunkyHuawei (placená služba) nebo aktualizace skrze FirmwareFinder. Pokud si v některé z těchto aplikací všimnete nové verze, můžete právě tady o ní informovat ostatní. Pro model BLA-L29 je aktuálně v tomto směru nejnovější verze B126 dostupná skrze FunkyHuawei...

image
20171111_Mate10Pro_12.png
900 x 598 - 934K
Štítky:

Komentáře

• upraveno 12. December
    Tak teď teprve koukám, že tu máme téma pro neoficiální aktualizace. Takže můžu potvrdit, že novy update B127 úspěšně nainstalován přes firmware finder. Žádný problém s instalací nebyl. Kdo nechce čekat na oficiální OTA může klidně instalovat. Dostupnost je jak pro single SIM tak i dual.
    Edit: pokud chcete instalace přes firmware finder tak nezapomeňte vždy stahovat pouze největší balík dat (full OTA)
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě jen zaráží, že je tam to A za číslem firmware , to u firmware nebývalo , já ještě chvíli počkám ale máš pravdu , při změně proxy jde nainstalovat :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • To písmenko tam po nainstalování není. Zatím to jede OK. A přes proxy už jsem dlouho neinstaloval, navykl jsem si na tu změnu DNS. Sice píšou beta, ale je to spolehlivý. Časem to má být u finderu stejně jako u funkyhuawei, takže instalace i přes e-recovery. Hlavně ať jsou i dál gratis :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Údajně nefunguje volte , je to pravda ?
    Poděkovat autorovi 0
  • @n7610
    Potreboval bych poradit zpusob, jak poznam, ze hovor je via VoLte. Zatim jsem pri hovoru zadnou ikonku podobneho razeni nevidel a povolene to mam. Musi nutne platit, ze druha strana to taktez musi podporovat?
    Poděkovat autorovi 0
  • @celestyn Ano, všude se vždy uvádělo, že podmínkou pro funkci VoLTE je aby i druhá strana měla aktivni tuto funkci a hlavně samozřejmě musíte oba být v oblasti pokryté LTE.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. December
    @n7610 Funkci VoLTE nemůžu potvrdit a ani vyvrátit. Protože jsem si ji natvrdo vypnul u operátora. Ta funkce bude fajn až u nás kompletně zruší staré BTS a nebude dostupny jiný než LTE signál. Protože momentálně je to celkem o ničem, když se třeba za jízdy přepínají vysílače z pásma na pásmo a kvalita hovoru tím spíš degraduje. A to mám s mým operátorem LTE opravdu téměř všude.
    V menu telefonu mám teď v nabídce pouze položku Volání WiFi a ani tu nevyuzivam.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. December
    Ikonka VoLTE sa zobrazi, pokial si u operatora, ktory VoLTE ponuka, mas funkciu aktivovanu u operatora (ak by to bolo treba) a zapnutu v telefone, si v pokryti 4G/LTE a co je najdolezitejsie, VoLTE u daného operatora musi podporovat aj priamo Huawei Mate 10 Pro. Over si to u svojho operatora.

A hovor VoLTE prebehne len vtedy, ak si pripojeny do VoLTE (svieti ti VoLTE vedla operatora) a je do VoLTE pripojena aj druha strana a obaja ste u toho istého operatora...

vid ikona - imagehttps://www.dropbox.com/s/7kf95tbzbj3mqvc/volte_overkill.png?dl=0
    Poděkovat autorovi 0
  • VoLTE
    IMG_20171213_123635.png
    237 x 192 - 10K
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak u t mobile zatim nic. Neni v jejich seznamu podpor. telefonu.
    Poděkovat autorovi 0
  • neni to tak. u Vodafone volte funguje, zadna ikonka neni, pozna se to podle rychlosti spojeni a ze je telefon porad ve 4G. a urcite neni treba, aby byla druha strana taky ve volte nebo u stejneho operatora.
    Poděkovat autorovi 0
  • To není třeba, jen je to znát na kvalitě hovoru.
    Poděkovat autorovi 0
  • @panB Tak teď to musím potvrdit, u Vodafone je to vážně na MATE 10 pro bez ikony. U operátora jsem si VoLTE aktivoval následně telefonoval a zároveň surfoval po internetu. Zajímavé, do teď jsem myslím u Vodafone měl vždy ikonu na display navíc. Každopádně v menu telefonu položku k zapnutí, nebo vypnutí nikde nevidím. Pouze volání přes WiFi.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nastaveno to mam tady
    image
    Screenshot_20171213-134745.png
    1080 x 2160 - 180K
    Poděkovat autorovi 0
  • S kartou Vodafone tam položka VoLTE opravdu není, ale fungovat to musí, protože se při hovoru nepřepne síť na jinou než 4G a jdou v pohodě zároveň s hovorem i data.
    Poděkovat autorovi 0
  • Streki napsal(a):

To není třeba, jen je to znát na kvalitě hovoru.

pokud druha strana a sit umi amr wb klidne na 2g, tak to nebude znat ani na kvalite hovoru oproti volte-volte spojeni:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano to je jasné, ale primárně byla diskuze o tom zda musí mít obě strany VoLTE na hovor. A to nemusí.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.