Huawei M3 - pomalá Wi-Fi

Zdravím, měl bych dotaz, zda se někomu také něco podobného nestalo. Používám M3 už skoro rok, ale do této chvíle jsem v podstatě nepoužíval Bluetooth. Nyní jsem přikoupil BT klávesnici a zjistil jsem, že pokud mám BT zapnuté, je rychlost WiFi (download) maximálně kolem 0,5 Mbps (nejčastěji ale kolem 0,3Mbps). Zkoušel jsem všechno možné - zrušit párování, tovární nastavení, mnohokrát jsem měřil rychlost a výsledek pořád stejný. Na upload to žádný vliv nemá. Mám firmware B302 (verze nabídnutá systémem, ne přes FF).
Díky za reakce.

Komentáře

• Pocituji posledni dobou obcaas to samé :/
    Poděkovat autorovi 0
  • Také se přidávám. Občas je potřeba i tablet restartovat s vypnutým BT.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak - a teď vlastně nevím, jestli jsem rád, že se nejedná o závadu jednoho kusu nebo je mi smutno, že to je u M3 tak "trochu" normální. Krom klávesnice a myši nic jiného nepřipojuji. Když jen něco píšu, je to celkem jedno, ale s připojeným myšákem je to výborný " mini notebook" na cesty, ale surfování nebo streamování je potom peklo. Co s tím? Přestal jsem doufat, že by se ještě ukázala nějaká aktualizace (o upgrade na 8.0 nebo 8.1 nemá cenu mluvit, protože to je sci-fi s ohledem na dosavadní ubohou podporou Huawei). Tak se trochu obávám, že to je konečný stav :-(
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 19. December 2017
    Aktualizace ti stejne nepomuze, je to problem interference WiFi a BT ,jedna se o frekvenci 2,4GHz, pokud zarizeni nema volbu zmeny frekvenci WiFi na 5GHz (a M3 nema , pokud vim) , tak s tim nic nenadelas. Jedine root a zmenit frekvenci, nekde na xda je navod. Nicmene vysledky jsou asi tak kus od kuse, zadna zaruka .
    Poděkovat autorovi 0
  • lub  
    upraveno 21. December 2017
    M3 samozřejmě má WiFi s podporou frekvence 5 GHz..
    Poděkovat autorovi 0
  • Potvrzuji, já doma jedu normálně na 5GHz a venku se přepína na 2,4Ghz wifi a na 5Ghz jsem jel i dokonce ve vlaku ČD
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.