Huawei MediaPad M3 8.4 dlouhodobé zkušenosti

upraveno 29. December 2017 v Tablety/Matebook
Už rok používám Huawei MediaPad M3 a myslím si, že je optimální doba pro sepsání dlouhodobých zkušeností s tímto tabletem. Navíc se pomalu blíží představení nástupce a ačkoliv o něm zatím nejsou známé téměř žádné informace, velmi se na něj těším. V tomto tématu se ale s vámi podělím o svoje zkušenosti s modelem MediaPad M3, konkrétně mám LTE verzi (v posledních týdnech s ním ale cestuji méně, takže aktuálně v něm nemám datovou kartu) s úhlopříčkou displeje 8.4 palce. Předtím jsem používal MediaPad M2 (původně LTE verzi, poté jsem přešel na zlatou Premium WiFi verzi). Jak jej hodnotím po roce používání?

Konstrukce je velmi kvalitní a vzhled tabletu je prostě luxusní. Většinu času mám tablet v koženém pouzdru Noreve, vypadá tedy stále jako nový. Přestože mi tablet několikrát spadl na zem, vždy to zvládl bez problémů. Displej je velmi kvalitní a nabízí ostrý obraz. Většinu času na tabletu čtu zprávy, knihy nebo sleduji videa. Byl jsem zvědav na velikost displeje pro dlouhodobém používání a musím říci, že úhlopříčka 8.4 palce mi naprosto sedí. Jelikož jsem s tabletem většinu roku často cestoval, tak kompaktní rozměry beru všemi deseti. A také jsem nadšený z výdrže, té jsem se vzhledem k výkonnému procesoru Kirin 950 celkem bál. Ale je to v pohodě a mnohokrát jsem tablet používal také jako přenosný hotspot pro sdílení internetu. Snad jen nabíjení mohlo být o něco rychlejší, ale zvykl jsem si nabíjet přes noc.

Tablet jsem dostal ještě s Androidem 6.0 Marshmallow, po pár měsících pak přišla aktualizace na Android Nougat. Nikdy jsem neměl problém s rychlostí ani stabilitou, vlastně jsem tablet snad nikdy nemusel vypínat nebo restartovat a to běží téměř neustále. EMUI 5.0 se mi líbí více než předchozí verze, tablet ale stejně považuji především jako zařízení pro konzumaci obsahu. Za celý rok jsem tabletem neudělal snad jedinou fotografii, fotím jen telefonem (je to pohodlnější a navíc jsem celou dobu měl telefon, který měl lepší fotoaparát než tablet, postupně jsem vystřídal modely Huawei Mate 9, Huawei Mate 9 Pro a Huawei Mate 10 Pro). Výborný je zvuk, občas jsem tablet používal jako reproduktor a vždy měl úspěch. Kvalitní displej a zvuk ale nabízel už MediaPad M2. Oceňuji přesné a spolehlivé reakce displeje, nikdy jsem neměl problém ani s rychlostí čtečky otisků prstů, která je zabudována v tlačítku pod displejem.

Abych ale jen nechválil, dovolím si také zmínit dvě věci, které mi úplně nesedí. Tou první je absence konektoru USB typu C. Už dlouhou dobu používám telefon s tímto konektorem (ať už to byl Huawei Mate 9 nebo nyní Huawei Mate 10 Pro) a odlišný konektor v tabletu mě nutí mít u sebe jeden kabel navíc. Není to tragédie, ale pokud by mi stačila jediná nabíječka s jediným kabelem, byl bych spokojenější. Doufám, že u nové generace už toto bude vyřešeno lépe a počítám s tím. Samozřejmě, že pro někoho může být naopak nový konektor mínus, třeba pokud má mnoho starších nabíječek nebo má třeba nakoupené příslušenství s tímto konektorem. Ale konektor typu C mi tady prostě chyběl už od začátku...

A ačkoliv mě to moc netrápí, zmíním také uvolňování aktualizací, které pro tento tablet mohlo být rychlejší. U sebe vnímám, že mě pomalejší aktualizace u tabletu nevadí, funguje se současnou verzí firmware skvěle a nepamatuji, že bych za ten rok měl problém s rychlostí nebo stabilitou. Ani bezpečnostní aktualizace v tabletu úplně neřeším, je to pro mě zařízení na konzumaci obsahu, navíc neinstaluji žádné neprověřené aplikace a navštěvuji v podstatě stále stejné weby. Pokud ale někdo třeba používá tablet k práci případně mu záleží na maximální bezpečnosti vlastních dat, bude se na bezpečnostní záplaty dívat úplně jinak a chápu jej. Pokud by přicházely jen bezpečnostní záplaty a neřešili se nové funkce, mnoha lidem by to pravděpodobně stačilo a mně taky. Na druhou stranu i ale toto nedokáže zkazit radost ze skvělého tabletu a kdybych si měl vybrat mezi rychlejšími aktualizacemi a konektorem typu C, jednoznačně by u mě vyhrál právě konektor...

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Komentáře

• Plně s @Jozef_HuaFan souhlasím - skoro maximální spokojenost s tímto tabletem na 99% a před ním jsem měl tři, ano USB-C a i rychlo nabíjení chybí :neutral: . Co se týká aktualizací tam já nemám ani moc problém, protože mám sice taky LTE verzi, ale Global-čínskou (C233) a tam je pouští dost pravidelně, aktualizace zabezpečení k 6.11.2017, ale mohli by číňani pouštět aktualizace jednotně pro všechny regiony a né prioritně pro sebe a pak možná zbytek :wink:
    Poděkovat autorovi 1
  • já mám ještě Samsung S2, tablet využívám méně a čekám na M5, sice bych si mohl koupit M3, ale počkám si na novější, těším se na něj:-), kamarád M3 má a je velice spokojenej:-), snad M5 nude mít USB-C a rychlodobíjení, zvyknul jsem si na to z P10 a Mate 10 Pro:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem neodolal a podotýkám že ručně nahodil EMUI 5.0.1, veliká spokojenost.

image
    Screenshot_20180105-000718.png
    800 x 1280 - 234K
    Poděkovat autorovi 0
  • Josef: Jakým způsobem jsi updatoval?
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky by mě to zajímalo jak si to udělal?
    Poděkovat autorovi 0
  • Přirozeně přes Firmware Finder.
    Poděkovat autorovi 0
  • len sa chcem spytat, kedze mi odchadza moj skoro 11 rocny notebook (mal som ho tak dlho kboli super repro harman kardon ale tie som nešťastne mechanicky pokazil...) pozeram sa po tablete. kedze na notebooku len pozeram filmy, nic viac a hlavne je mensi a prenosnejsi co potrebujem. nasiel som tento huawei v alze dobre parametre kirin 950, 4gb ram... no v skusenostiach popisuju ze video seka... vraj je nepouzitelny na videa. ze seka, trha a nepomoze ani iny prehravac. viem ze ludia toho napíšu tak sa radsej opytam tu. alebo radsej kupit slabsi mediapad m2..
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj Jozefe, jsou nějaké nové informace k plánovanému nástupci M3... modelu M5? Hlavně termín...
    Odešel mi tablet nVidia Shield K1 a koukám po nějaké náhradě. Už v době, kdy jsem Shield kupoval, jsem pokukoval i po M3, ale pro Shield nakonec rozhodl výkon a cena.
    Na tabletu hraju online 3D tanky Armored Aces a výkon grafiky (papírově) v M3 mě moc nepřesvědčil (Tegra K1 oproti Mali-T880 MP4 v Antutu má dvojnásobné skóre - 36t vs 18t).
    Pokud by v M5 měla být kombinace Kirin 960 + Mali-G71 MP8, tak jak uvádějí některé zdroje na netu, bylo by to hodně zajímavé zařízení. Stejná kombinace CPU a GPU je i v Mate 9, na kterém mi Armored Aces jede parádně, ale hůř dívá, i když má displej 5.9". Na zmiňovaném Shieldu také jely bez problému.
    Poděkovat autorovi 0
  • mám stejný dotaz jako @hans76 kdypak bude dostupný M5?
    Poděkovat autorovi 0
  • lub  
    upraveno 10. February
    zajímavost: vydáním nového Antutu v7 se "zvedl výkon" M3 z běžných cca 90 tis. na 127 tis.. oproti P10 běžící na A8 ze 160 tis. na "jen" 170 tis. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.