Huawei Nova obdržel opravený firmware B391

upraveno 30. December 2017 v Huawei Nova
Model Huawei Nova patří k nejspolehlivějším telefonům v našem portfoliu, předchozí aktualizace s označením B382 se nám ale úplně nepovedla a někteří z vás zaznamenávali problémy. Ještě před konce roku 2017 se nám ale podařilo vydat nový firmware s označením B391, který přináší opravu zjištěných chyb a přidává také vůbec nejnovější bezpečnostní záplaty operačního systému Android. Jedná se o Android 7.0 Nougat s uživatelským rozhraním EMUI 5.0.1 a sám jsem zvědav, kam se ještě tento model dokáže posunout. Jak hodnotíte firmware B391? Jak jste dlouhodobě spokojeni s podporou pro model Huawei Nova?

image
image
image
Nova_1.JPG
900 x 598 - 311K
Nova_3.JPG
900 x 598 - 266K
Nova_4.JPG
900 x 598 - 258K
Štítky:
«134

Komentáře

• Z dlouhodobého hlediska opravdu povedený přístroj! Někdy ale zamrzí pomalejší nástup fotoaparátu (alespoň s B382). Huawei nova (Android) a Nokia Lumia 800 (Windows Phone) jsou, resp. v případě lumie byly, asi vůbec nejpodařenější dva mobily z těch, které jsem kdy vlastnil.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ona ani ta B391 se zdá není úplně bez chyb. Po pár dnech jsem zjistil, že když odpochoduji z dosahu wifi, tak se mi to automaticky nepřepne na data. Tudíž jsem offline. Data vypnu a zapnu a jedou. Podotýkám, že mám natvrdo zapnuté 2G. Pokud si nechám telefon sítě vybírat, funguje přepínání normálně. Jsem si vědom, že tak to má nastavane většina lidí. Nicméně bych poprosil někoho s novou aktualizací, jestli by to nevyzkoušel. Jestli mám zkoušet hard reset. Který jsem samozřejmně po aktualizaci nedělal.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj jak se dostanu do toho "koše" v galerii abych si obnovil omylem smazané fotky???
    Poděkovat autorovi 0
  • V galerii. Alba a úplně dole.
    Poděkovat autorovi 1
  • U mého přístroje se přepínání mezi Wi-Fi a mobilním připojením chová podle očekávání.
    Poděkovat autorovi 0
  • Všiml jsem si, že na B382 si plno lidí stěžovalo. Já nějakej zásadní problém nezjistil, ale to bude spíš tim, že Novu nevyužívam tak, jak by si tenhle povedenej smartfoun zasloužil. Ovšem teď, chvíli po přechodu na B391 tu najednou mam něco, co se mi nelíbí. Odmykám otiskem prstu a najednou mi to píše něco jako že prej: v rámci lepšího zabezpečení bude telefon vyžadovat zadání hesla každé 3 dny! Aniž bych telefon vypínal/restartoval! Vzhledem k tomu, že se tohle předtim nikdy nestalo, předpokládam, že je "zlepšovák" toho B391 a vypnout tohle "vylepšení" nejde (nenašel jsem takovou možnost v nastavení). Vám se tohle líbí?
    Poděkovat autorovi 1
  • Taky me ta hlaska dneska prekvapila obzvlaste kdyz sem si malem na ten pin pro odemknuti nevzpomnel
    Poděkovat autorovi 0
  • zajímavý postřeh, souhlasím, že u takové funkce by lepší určitě bylo mít na výběr, než ji násilám nutit..
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to tak u novějších verzí EMUI (nějak mě nenapadlo to zmiňovat neb jiné Huawei telefony už to takto nějakou dobu mají).
    Poděkovat autorovi 0
  • Chápu možná, proč to zavedli, ale komfortní mi to nepřijde. Na druhou stranu, dá se na to asi zvyknout (jakkoli o tom zatím nejsem úplně přesvědčený).
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja v tom zas takovy problem nevidim pokud si clovek pin pamatuje, je to chvilka,ale prijde mi to zbytecne navic to nejde vypnout
    Poděkovat autorovi 0
  • Jestli to tady někdo chápe, tak já tedy ne! Co je tohle za nesmysl? Telefon se čtečkou si člověk pořizuje právě proto, aby to bylo pro něho co nejvíce komfortní a ne , aby musel zadávat PIN. Jako další nesmysl vidím to, že pokud kliknete na kontakt v seznamu nebo na zástupce na ploše, tak máte pak možnost, zda mu budete volat, ,psát SMS atd. Pokud ale kliknete na kontakt , který máte označený jako "oblíbený", tak rovnou voláte! To manželce strašně vadí a každou chvíli někomu volá i když volat nechtěla! Prosím někoho o prozkoušení.
    Poděkovat autorovi 1
  • Jen stran toho komfortu- skoro každý týden někomu píšu na FB, kdo heslo zapomněl, protože používá jen čtečku. Takže ano, pro mnoho lidí může být toto malým krokem vzad, ale pro některé to bude naopak plus (heslo nezapomenou).
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 2. January
    Tak to asi máme na věc odlišný názor. To je jako bych si připlatil za auto s bezklíčovým systémem, kdy nosíte v kapse jen kartičku, ale musíte nosit i klasické klíče, protože občas bez klasického klíče auto neotevřete. Co v té Číně hulí za matroš? Jak to vypadá s tím vytáčením kontaktů?
    A ne každý je schopen si pamatovat PINy a hesla. Co třeba starší lidé? Ano asi se dají bezpečnostní prvky úplně zrušit a používat jen power tlačítko, ale to si nemuseli připlácet za telefon se čtečkou. Tohle není krok zpět, ale SKOK zpět !!!!
    Poděkovat autorovi 0
  • No tady je ale rozdíl v tom, že když klíče zapomenete, je situace snadno řešitelná. U zapomenutého hesla telefonu se tento musí resetovat a data jdou pryč a to je pro mnoho lidí solidní rána...
    Poděkovat autorovi 0
  • Ve kterém videu jste na tuhle potrhlou nutnost upozornil? Je mi jasné, že jako HuaFanatik asi nebudete zcela objektivní, ale na takovou uživatelskou změnu a ještě k tomu změnu k horšímu, bylo hodno upozornit. Nebylo by slušné upozorňovat i na možné problémy, než jen vychvalovat do nebe?
    Poděkovat autorovi 2
  • Mi ani nevadi ze to tam pridali, ale ze to neni volitelny bezpectnostni prvek..uprimne nastesti sem si na ten pin vzpomnel, protoze je vyzadovan i tak celou dobu po restartovani mobilu,ale jak rikam,melo to byt volitelne si myslim..ne takhle vybafnout z niceho nic a zadej pin pro odemknuti co 3 den.
    Poděkovat autorovi 1
  • xxsonicxx napsal(a):

Ve kterém videu jste na tuhle potrhlou nutnost upozornil? Je mi jasné, že jako HuaFanatik asi nebudete zcela objektivní, ale na takovou uživatelskou změnu a ještě k tomu změnu k horšímu, bylo hodno upozornit. Nebylo by slušné upozorňovat i na možné problémy, než jen vychvalovat do nebe?

No pokud by to byla změna k tak výrazně horšímu, tak máme FB zaplacen stížnostmi už nějakou dobu. A to se neděje, takže pro drtivou většinu lidí to evidentně není problém. Ale váš názor vám neberu, každý to vidíme zcela jinak.
    Poděkovat autorovi 0
  • Blbá výmluva! A kolik stížností jste měli ohledně reklamy na trapnost B382, když vezmeme v potaz kolika lidem dorazila? Ne každý si hned uvědomí změny a ne každý si ty změny dá do souvislosti s nějakou aktualizací. A ne každý své problémy s telefonem hned ventiluje na FB. Osobně si myslím, že info o tom, že je nutné zadávat i PIN, by mnoho zájemců od koupi telefonu s EMUI odradilo.

A co se týká mé stížnosti ohledně toho automatického volání u oblíbených kontaktů? Zkoušel jste to?
    Poděkovat autorovi 1
  • volání jsem ještě nezkoušel, nemám teď Novu u sebe. Stran B382 stačilo mrknout sem nebo také na internet a člověk si přečetl mnohé, také na FB spokojenost nebyla. Ale s heslem je to fakt jiné a upřímně vybírat si podle toho telefon? To snad vážně úplně nemyslíte...
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.