EVA-L19C432 a podpora

Protože končí rok a je zřejmé, že tento telefon již nedostane letos žádnou bezpečnostní záplatu, bylo by dobré tuto podporu zveřejnit mezi zájemce o výrobky této společnosti. Je možné, že již nebude vůbec žádná záplata, dubnová asi musí stačit.
«13

Komentáře

• No já nevím, ale listopadová například (B391) schválena je.
    Poděkovat autorovi 0
  • Teď už se začíná šířit i prosincová B392.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nevím jakým způsobem Huawei distribuuje aktualizace, ale já už mám cirka měsíc B391 přes OTA.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak, B391 s listopadem by měla být ve většině telefonů a to je podle mého fajn (že to předtím trvalo půl rokuje věc druhá, ale založit toto téma ve chvíli kdy se to pohlo kupředu mi nedává smysl).
    Poděkovat autorovi 0
  • Romi napsal(a):

No já nevím, ale listopadová například (B391) schválena je.

Jak se k ní běžný uživatel dostane? Stažení z FF nebo z xda-developers není podpora výrobce.
    Poděkovat autorovi 0
  • Romi  
    upraveno 31. December 2017
    To přímo ne, ale Huawei je vydával dál, takže to podpora vlastně je. Nevím, asi se zatoulala někde pro tebe. Z FF je to jistota, ale nevim, proč si jej neobdržlel ještě. Rady typu: Restartovat telefon, vyndat a vložit simku/simky, vymazat data z "Aktualizace systému" by mohly pomoct, ale jinak z FF se nemusíš bát. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Tak, B391 s listopadem by měla být ve většině telefonů a to je podle mého fajn (že to předtím trvalo půl rokuje věc druhá, ale založit toto téma ve chvíli kdy se to pohlo kupředu mi nedává smysl).

Jsem bohužel v té menšině, která nedostala nic. Neumím zjistit, kolik nás je, zajímalo by mne, jak se zjistí, že je nás menšina.
    Poděkovat autorovi 0
  • Též jsem měl B386 a aktualizace nikde, tak jsem nakonec vynutil B391 přes FF, není na tom nic složitého.
    Poděkovat autorovi 0
  • Páni ale podpora nie je o tom aby som ja ako zákazník hľadal niekde na fórach alebo nejakom FF.
    Jozef keď sa to už rozbehlo a začalo šíriť ako je možné že po verziu L19 B386 OTA aktualizácie chodili a tam to aj postálo.
    Inak ten telefón funguje perfektne ale podpora je podpora a tak očakávam že niečo predsa len príde.
    Poděkovat autorovi 0
  • pravda je že aktualizace by měli chodit bez zásahu uživatel, automaticky. Zajímalo by mě kde se stane chyba že aktualizace nedorazí.
    Poděkovat autorovi 0
  • Možná když určitá osoba, co si telefon koupí, nebude prvním majitelem a někdo před ním dělal pokusy a pak není možnost získat aktualizaci.
    Poděkovat autorovi 0
  • JudesJudes  
    To je možné a pravdepodobné ak si tam niekto natiahne nejakú pochybnú aktualizáciu alebo s kadejakou experimentuje.
    Je zaujímavé že tý majitelia P9 čo si sami cez FF stali novšiu verziu od B386 a potom im chodia aktualizácie samé.
    Mám P9 od novoty (teraz už je synova) a po B386 žiadna nová OTA aktualizácia neprišla, dovtedy chodili. :(
    Poděkovat autorovi 0
  • bambisbambis  
    Priateľka má poslednú B381, dovtedy chodili pravidelne medzi prvými...

Pardon, ona ma P9 lite pomýlil som si vlákno už asi veľa alkoholu... :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to zvláštne ako to Huawei uvoľňuje, nemá to logiku.
    Poděkovat autorovi 0
  • V drtivé většině případů se to prostě postupně uvolňuje, ale samozřejmě občas mohou být méně tradiční situace.
    Poděkovat autorovi 0
  • Judes napsal(a):

To je možné a pravdepodobné ak si tam niekto natiahne nejakú pochybnú aktualizáciu alebo s kadejakou experimentuje.

Je zaujímavé že tý majitelia P9 čo si sami cez FF stali novšiu verziu od B386 a potom im chodia aktualizácie samé.

Mám P9 od novoty (teraz už je synova) a po B386 žiadna nová OTA aktualizácia neprišla, dovtedy chodili. :(

Měl jsem také B386, nový telefon,už jsem vzdal čekání a dnes použil FF. Je ale pravda, že jednou jsem použil HiCare, aktualizace OS pro inovátory. Jestli je toto důvodem, že přestanou chodit aktualizace OTA ví bůh. Nic jiného mi nenapadá.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nemyslím si ze by to bol dôvod nechodenia aktualizácií, vtedy to bolo aj verejne publikované a tak isto som aktualizoval cez HiCare.
    Cez HiCare sa vtedy prechádzalo z A6 na A7 a odvtedy boli ďalšie OTA aktualizácie až po súčasný B386, kde to ostalo visieť aspoň u mňa a nie som jediný.
    Poděkovat autorovi 0
  • 9 mesicu stare zaplaty nebude uz asi "mene tradicni situace", napada mne, jestli treba Huawei zamerne neblokuje aktualizace pro operatory (mame ve firme skoro 30 P9 se SIM T-Mobile a porad jsou na EVA-L19C432B386), nebo podle z nejakeho jineho duvodu, da se vysledovat nejaka souvislost dostupnosti/nedostupnosti aktualizaci?
    Po zkusenostech (dobrych) s jinymi telefony od Huawei jsem pocital s tim, ze dostane jen jednu aktualizaci na novou verzi z A6 na A7, ale necekal jsem, ze nebude dostavat bezpecnostni zaplaty. No nic, az dobehne zaruka a budeme kupovat nove telefony, Huawei to nebude.
    Za mne - 2 SIM T-Mobile, aktualizace nechodi, muzete se podelit a vase zkusenosti?
    Poděkovat autorovi 0
  • Myšlenka s blokováním SIM může být správná. Mám sice telefon z volného prodeje , ale také SIM T-Mobile.
    Poděkovat autorovi 0
  • JudesJudes  
    upraveno 1. January
    Po prechode na Mate 10 Pro som P9 dal synovi ktorý má kartu od operátora O2 Slovakia, dovtedy som použival dve sim karty jednu O2 a druhu prevažne na dáta od operátora 4ka. Inak telefón bol kupovaný v O2 ale je čistý ako z voľného predaja.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.