Prevod hudobného cd do mobilu.

Zdravím,
možno je to laická otázka,ale nikde som to tu nenašiel a ani neviem ako na to.Mám veľa hudby na cd a chcel by som to dostať do mobilu.Poradíte ako na to,aký nástroj je na to najlepší?
Vďaka.

Komentáře

• Kedysi pred rokmi som si nainstaloval CDex ,nemá chybu, ak ešte existuje, vyskúšaj.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano, jak píše Fjord, CDex je dobrej a pokud to někdo potřebuje, může bejt i česky/slovensky. Jsou i lepší programy do PC na ripování audio CD, nebo konverzi různých audio souborů (např. Easy CD-DA Extractor), ale CDex je freeware a stačí na to, co potřebuješ. Aktuálně používam verzi CDex 1.91, ale možná už existuje novější.
    Poděkovat autorovi 0
  • pokud je to už tvé CD (nikoliv originál), tak ta hudba jde normálně překopírovat a ani žádný program nepotřebuješ
    Poděkovat autorovi 0
  • Nimrod napsal(a):

....Mám veľa hudby na cd....

Ještě něco: nepíšeš, v jakym formátu to máš na CD. Já bral automaticky, že myslíš klasický audio CD (je jedno, jestli originál, nebo vypálená kopie), který se přehrává na běžnym stolním CD-přehrávači, u kterýho se ti po vložení do mechaniky počítače ukážou soubory s příponou .CDA - tyhle soubory ti v mobilu rovnou hrát nebudou a je třeba (např. pomocí zmiňovaného CDex) toto audio převéct do jednoho z formátů, který přehrávač v androidu umí přehrát - nejběžnější MP3, pak třeba WAV, AAC, OGG, FLAC.... pokud ovšem na svých cédéčkách máš tu hudbu vypálenou ve formátu MP3, můžeš rovnou kopírovat, jak píše kuželka.

Poděkovat autorovi 0
  • cabballero: jj, tak jsem to myslel.. jinak možná, že je v Play storu i nějaký přehrávač který zvládne rovnou cda formát?
    Poděkovat autorovi 0
  • > kuželka: Apple iTunes si poradí s .CDA, ale o tom jsem jenom někde kdysi četl, v tom se nevyznam, s Apple nemam žádný zkušenosti.
    Poděkovat autorovi 0
  • Chlapi dík za info.Cd mám klasiku,nie komprimované.Tak som skúsil nainštalovať CDex a ono to fachčí.Stačí pridať obrázok obalu cd-čka a hotovo.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.