Unbrick P9

Zdarec komunito.
Teď se za mnou stavil kamarád, který si posral P9tku (EVA-L09 C150 ) něco tam chtěl instalovat (samosebou neví pořádně co) a telefon je v bootloopu a do recovery se nedostanu (vol - + power) jen erecovery. ve Fastbootu mi to píše: Android reboot reason: AP_S_COLDBOOT, PHONE LOCKED, FRP UNLOCK.
Projížděl jsme thready v sekci P9 a nikde jsem unbrick nenašel. je nějaká možnost unbricku bez nutnosti unlock booltoaderu (nedostanu se k IMEI). děkuji moc za radu. Zkoušel jsem dát na SD kartu update.app do dload adresáře, jenže po restartu do vynucené aktualizace to vyžd yzačně načítat tu aktualizaci co má na vnitřní paměti.
Štítky:

Komentáře

• K IMEI se pravdepodobne dostanes, kdyz se podivas na ramecek pro SIM a SD, proste ten suplik. Kdyz to ma P9 Lite, zrejme to ma taky P9 :wink: . A vem si na to lupu ! :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • A nebo ať se kamarád staví doma pro krabici
    Poděkovat autorovi 0
  • nedá se pomocí fastboot příkazu dostat k imei a serial number? Kamarád právě odjel na víkend... Huawei P10 má rescue firmware, který se flashne natvrdo přes dload složku.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. January
    tak přes fastboot oem get-build-number jsem vyčetl "EVA-L09C900B180" takže asi špatný pokus o rebrand, proto C900. teď jen jak C900 donutit přes dload flashnout C432.
    fastboot getvar vendorcountry dal toto: "vendorcountry: dt/cz"

tak opravdu na šuplíku je IMEI.
    přes stránky https://imei24.com/warranty_info/Huawei se mi podařilo získat serial number i prodct ID.
    Jak budu postupovat dám vědět.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. January
    Serial number ti napise ve fastbootu, kdyz zadas fastboot devices, a to IMEI jsem ti poradil, tak v cem je problem?
    C900 znamena pokus o downgrade IMHO.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem odemkl bootloader.. teď jak naflashovat fungující verzi? Co se dá flashnout na C900B180 abych z toho měl C432?
    Poděkovat autorovi 0
  • Musis udelat z dt/cz hw/eu, to znamena debrand (decustomizaci) , az pak lze uvazovat o C432 ...
    IMHO nainstalovat TWRP, flashnout oeminfo pro C432 (single nebo dual), pak zkouset FW, pres dload (A6) nebo pres TWRP jako .zip .
    TWRP doporucuji nainstalovat misto eRecovery, at ti zustane stock recovery na svem miste. Prikaz ve fastbootu fastboot flash recovery2 (nazev twrp).img .
    Buhvi, co tam ted prevazuje, takze zkusit treba TWRP pro A6 3.0.2-0, kdyz ne, tak 3.1.0-2 pro A7.
    Poděkovat autorovi 1
  • Děkuji moc @rumburak . Takže stačilo nahodit TWRP pro A6, v TWRP nahodit C432OEMINFO a pak nainstalovat plnou verzi FW C432B136 (ta jediná,co jsem našel měla i adresáře hw a dt) a ted už po restartu najíždí aktualizace... Sice tam původně byl CUST150 na T-mobile ale to snad nikdo v servise nebude řešit nebo? Kdyžtak se tam vždycky dá flashnout C150OEMINFO a C150 FW.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nebo? Logicky když tam byl C150 tak při případné reklamaci to servis řešit bude stejně jako uvidí odemknutý BL.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. January
    tak jsem rád že jsem to rozchodil... ok,tak buďme akorátní... @Jozef_HuaFan kde tedy prosím sehnat C150OEMINFO? můžu pak flashnout z TWRP C150 oeminfo, přes fastboot custom.img z C150 FW a pak před dload složku jakýkoliv C150B1xx firmware přes vynucenou aktualizaci?
    Poděkovat autorovi 0
  • Neni zac, to jsem jen tak placal, a nahodou to vyslo :wink:
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.