Bluetooth zpomaluje(zastavuje) wi-fi...

Zdravím, mám problém, jsem na své wi-fi a zapnu bluetooth, zpáruji ho např. s reproduktorem, tak se začne wi-fi zpomalovat ba i zastaví načítání (youtube atd.)... vypnu bluetooth a rozjede se... Máte někdo nějakou zkušenost... děkuji
Screenshot_2018-01-12-08-43-10.png
720 x 1280 - 103K

Komentáře

• Mám podobný problém, přišel jsem na to náhodně, ale zjistil jsem, že mi to chvíli dělal router (u mě nešlo současně bt+wifi) jinde ano, ale nijak jsem to neřešil, jelikož to současně nepoužívám... ale dle informací je to servis/reklamace.
    Poděkovat autorovi 0
  • Aha zatím děkuji za odpověď...
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to problem interference WiFi a BT ,jedna se o frekvenci 2,4GHz, pokud zarizeni nema volbu zmeny frekvenci WiFi na 5GHz , tak s tim nic nenadelas. Ani servis.
    Poděkovat autorovi 1
  • Taktéž jsem to na p8 lite zažil.
    Poděkovat autorovi 0
  • s3n0s3n0  
    upraveno 21. January
    Niektore nove routery maju na toto uz nejaky cas vymyslene riesenie. Staci to nastavit v routri. Bohuzial ako vyssie napisal kolega, tak WiFi N-ko funguje v radiofrekvencnom pasme 2.4 GHz a este plus/minus v nejakych odchylkach podla pouzivanych kanalov a BlueTooth nanestastie vyuziva tu samu radiovu frekvenciu, aby nemusel majitel patentu BT cvakat prachy za licencovanie dalsich radiofrekvencnych pasiem vsade na celej planete Zem, takze preto pouziva tuto lacnu, volnu frekvenciu zdarma, pre sirenie svojho BT signalu :). A pritom tvorca BT si o sebe mysli ze je panom vesmiru. Hanba mu ! :).

Teoreticky by mohla pomoct zmena WiFi kanalu v routri na iny (manualne nastavenie kanalu WiFi, namiesto automatickeho vyberu, ktore aj tak funguje uplne nahovby). Alebo stiahnut si do smartfonu nejaky "WiFi Analyzer" (ja pouzivam tento) a otestovat kvalitu radioveho signalu postupne po niekolkych zmenach statickeho WiFi kanalu (manualne nastaveneho) vo webovej konfiguracii tvojho routra. Neviem realne povedat, ci to pomoze, ale skusit to mozes.

Alebo skus tiez prepnut vyuzivanie len 802.11g WiFi na ukor 802.11n, pretoze N-ko vyuziva viac volnych radiovych kanalov na prenos dat a ked su obsadene minimalne 2 rovnake kanaly tvojim BT zariadenim tak je to dost naprd. Napriklad tu sa o tom obsadzovani kanalov pise (EN jazyk, odsek "Spread Spectrum"). Este k tomu si moze uzierat tie iste nahodne kanaly tvoj sused od vedla, v baraku, ci vo vedlajsiom dome (od jeho wifi routra alebo od jeho BT zariadenia). Naviac stale plati, ze cim starsia WiFi norma, tak tym je spolahlivejsia... aj ked pomalsia... a tiez pozor na zabezpecenie WiFi pripojenia - aby sa dalo nastavit vzdy na WPA2/AES, lebo myslim si ze u stareho 802.11b este WPA2 neexistovalo, nepamatam sa uz presne... dlho som totiz b-cko nepouzival a je uz naozaj zastarale. Avsak g-cko by malo v pohode fungovat t.j. na krasnych 54Mbit WiFi pripojenia.

Priklad konfiguracie u novsieho ASUS routra, ktory zohladnuje pouzitie BT spolu s WiFi:
    image
    Poděkovat autorovi 1
  • Děkuji za vyčerpávající odpověď...
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.