Problem pri obnoveni stock rom

upraveno 12. January v Huawei P9 lite 2017
Zdravim ... chem sa spytat ... rootoval som moj P9 Lite 2017.
otvoril bootloader spravil TWPR/root. no nejako sa mi to nezdalo tak som sa chel vratit spet. no po nahrati stiahnutej rovnakej rom (PRA-LX1C432B172) do priecinka dload - UPDATE.APP mi zakazdym vypise failed ... mohol som len cez adb preflesovat system, boot, a recovery ... da sa to dat nejako do uplneho stock stavu ? pretoze aj ked som zrusil root TWPR, aj pozamykal nazad loader .. nejako sa mi to nezda pretoze napriklad uz nefunguje zmena temy (motivy)aj ten jeden defaultny co tam bol odnova tam uz nieje, chybaju po obnove defaultne tapety. co stiim ? :) predpokladam ze uz nebude fungovat ani ziaden officialny update ..

robil som to na zaklade tohto https://forum.xda-developers.com/p8lite/p8-lite-2017-discussion/how-to-root-huawei-p8-lite-2017-android-t3582179 az teraz tam naspodku citam cosi o tom ze tipek hovori ze uz nebude fungovat uplne restore ?

Note:
The data partition is mountable in TWRP,
but is not reliably secured or restored.
Therefore, never delete the internal memory and data partition,
or perform a factory reset. I have had the experience that too.
Other partition backups will never be restored as they are
were created. A perfect restoring is not possible.
Please do not use TWRP for backup and restore operations.
If a backup or restore should be done, please always without the data partition.
Apply a factory reset only in stock recovery.

Dakujem za pomoc
«1

Komentáře

• Nougat sa nedá inštalovať cez dload, u tohoto modelu je to o to horšie, že ma už z výroby A7 a teda všetky dostupné FW su len OTA aktualizacie prakticky. A múdre hlavy hovoria, že OTA updaty nejdú ani cez TWRP ani fastboot inštalovať, asi na tom niečo bude. Myslím, že by si mal skúsiť Firmware finder alebo Service repaire ROM, tá jediná sa inštaluje cez dload.
    Ale však počkaj, čo prípadne niekto ďalší k tomu povie.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 12. January
    Dakujem za reakciu .. ale podarilo sa mi predsalen cez dload zlozku fleshnut rom ktoru ma tipek v tom vlakne kdesi na spodku uploadnutu .. ta mi presla vpohode .. ale v podstate nieje to to co som videl pred 2dnami ked som prvykrat spustil telefon .. v podstate ide asi len o tie dve veci ohladom chybajucich wallpaperov a nemoznosi zrazu menit temi prostredia .. ja to nechapem ved to by malo byt sucastou ROM predsa ci tie motivy sa vstahuju na EMUI ? a to je nejaka extra zalezitost ? neviem az taky osbornik niesom , som sice od fachu robim s PC uz roky ako technik takze to je moje chleba tak v takych veciach aj od fonov ci tabletov sa rychlo adaptujem zatial kazdy jeden fon ci table ktory som doposial mal +/- 10 kazdy som mal okamzite rootnuty .. vzdy boli samozrejme nejake stresi :) ale vdzy som si nakoniec poradil v podstate bez pomoci .. no tu mam zrejme nedostatok informacii.

snad este niekto prispeje nejakymi poznatkami a radami :)

BTW - Firmware finder som samozrejme skusal v podstate stamat som stiahol tu rom z ktorej som potol vybral ten UPDATE.APP na tu PRA-LX1C432B172 ) a dal do dloadu a nefungovalo to ..no mozno to neblo to iste co som mal povodne kedze ta s XDA od tipka nakoniec presla, takisto som skusal aj aby si nasiel fon update sam stiahol som rom 192 ci aka nech si to updatne a tiey to skoncilo failed.
    Poděkovat autorovi 0
  • Teraz som pozrel to vlákno, ten záchranný FW B182 je TWRP backup, iné tam nie je, alebo som si nevšimol.
    Ešte raz - zbytočne budeš skúšať sťahovať fw z FF, nepôjde ti nainštalovať. Ja som mal na mysli normálne urobiť inštaláciu cez FF, nie extrahovať kúsky. Ale ako myslíš.
    Poděkovat autorovi 0
  • "mohol som len cez adb preflesovat system, boot, a recovery "
    a co cust , ten by tam nemel chybet...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. January
    Mozno sa trochu nerozumieme fjord ..mne slo len o to dostat fon do povodneho stavu z rootu cez restore .. co sa mi v podstate nakoniec podarilo podarilo , teraz len v podstate ako dat dokopy aby fungovali tie temi ... je zvlastne vtedy pred tym nez som do toho zasaholal mi pri browsovani pisalo v popise pri verzii 5.0.0 alebo 5.0.1 a podobne proste ako mam verziu EMUI no teraz mam vsade 3.0.x ale aj ked si rucne stiahnem nejaku 5.x.x ktore mi vtedy vpohode sli teraz nejde vobec nic .. tak neviem co stym.

BTW rumburak co obsahuje cust ? dik
    Poděkovat autorovi 0
  • Fjord to rekl naprosto spravne - nemas kompletni fw v telefonu, protoze tim zpusobem to nelze instalovat. Proto ti tam porad neco chybi a verze EMUI se ruzne meni .
    Co obsahuje cust, tak to neni dulezite, dulezite je, ze ti tam chybi, a dost podstatne. Mel bys radsi zkusit, co napsal fjord, pac jinak se zrejme z bryndy nedostanes.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. January
    este raz ... podarilo sa mi stiahnutim ROM od tipka z XDA korektne spustit restore cez trojhmat prebehla cela reinstalacia cize som uz nic neriesil cez adb instalaciou samostatnych casti. po restore vse ako bolo loader taktiez locknuty :)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. January
    Muzes to napsat jeste treba petkrat, nic to nezmeni na skutecnosti, ze reinstalace systemu se nepovedla, jednoduse receno. Jakou tam mas vlastne verzi momentalne, a v Project menu co pise vendor/country?
    A delal jsi factory reset po reinstalaci?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. January
    Mam tam to iste co som mal PRA-LX1C432B172
    (vendor/country) ? - neviem ci je to spravne toto Cipset-dallas 5.0.0.1(N17080102.global_CP_PRA_Global)

robil som aj factory reset
    Poděkovat autorovi 0
  • Vendor country - navod
    "Dial *#*#2846579#*#* (this opens project menu), select Network information Query and vendor country info a report back what you've got there"
    Mel bys mit hw/eu .
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. January
    stacilo len ze to najdem v network inf, ,,

ano je tam hw/eu

ja som to hladal v veneer inf .../ version info ... sry
    Poděkovat autorovi 0
  • Posledni rada - zkus si dat telefon do poradku pomoci Service ROM, pokud to projde, muzes dal experimentovat .
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. January
  • upraveno 13. January
    Dakujem ... vyskusam

BTW,. Stale mam pocit neviem opravte ma ak sa mylim, ale stale mam pocit ze sa vzajomne nejak nechapeme ale mozno je to fakt len pocit .. ale stoho ako to stale citam tie prispevky od vas mam dojem ze mam nieco zle :) .. teda mozno mam lebo sak nezda sa mi to uplne normalne .. ale ako telefon mam vo funkcom stave ale na prave tu drobnost zo zmenou tem . ak teda mam nieco nekorekte skuste mi to prosim viac priblizit ja si necham rad veci vysvetlit ..

aku vlastne verziu budem mat s touto servece repair rom xxxxB381 ? budem potom vediet prejst aj na tu co mam teraz ?

Vdaka
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. January
    Kdyz jsi spokojen, neni co resit. Tak nic nedelej s telefonem.
    Edit: Jakou 381 verzi ? :smile: Radeji to vymazu...
    Poděkovat autorovi 0

• tak spokojny celkom niesom lebo nieje to stav aky by mal byt po factory resete ..

k tej verzii no v navode sa pise Finalni verze je B381 .. cize hlavna moja otazka je ak mi prejde tato repair obnova aku vlastne mudem mat verziu a ci snej viem prejst na to co mam teraz ak ta servisna bude "co asi bude" ja neviem starsia alebo neviem ci je tam vsetko co u normalnej trebars tej co mam teraz ked je servisna .
    Poděkovat autorovi 0
  • S tebou to fakt nie je ľahke :wink: , o B381 je reč v tom návode, ktorý je na iný telefón, ako ti jasne napísal, ako prvý tam bol ten link na softver pre tvoj telefón. Škoda, že to už zmazal, ale ani sa nečudujem, o hodinu by si napisal, že ten ROM B381 nejde nainštalovať :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. January
    no zjavne vas to otravuje .. ja sa radsej spytam 2x aj ked somarinu ako robit nieco comu celkom nerozumiem a cudovat sa ze som to spravil zle.

sa ospravedlnujem ze som natolko hlupy ze som si neuvedomil ze poznamkou ze navod je ten isty-mi nedoslo ze v navode sa spomina uplne ina rom . Kazdopadne aj tak dakujem ze sa mi niekto snazi pomoct.

takze podla service rom by teda mala by L31_C432B175 ? alebo teda LX1C432B175 ..
    Poděkovat autorovi 0
  • To neviem, lebo som ten odkaz neotvaral, ale iste to nie B381.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. January
    ano uz som to pochopil .. rom mi dal rumburak na moj telefon a navod je k inej rom ale postup je rovnaky . prave bezi instalacia dam vediem ako to dopadlo
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.