Honor 9 - kvalita displeje

Ahoj,

užívám si H9, co to jde. Super telefon. Jediné, z čeho nejsem extra nadšen, je displej.

Za 1. má o poznání horší max. jas, než např, můj pracovní Honor 6X.
Za 2. na bílém pozadí je znát mírný přechod do žluta směrem k horní části displeje. Není to nic tragického a na první pohled si toho nevšimnete. Registroval jsem to až při nočním čtení :-). Od té doby to ale vnímám pořád, když o tom vím:-). Je prostě znát mírně chladnější podání barev ve spodní části a teplejší v horní. To třeba u zmiňovaného Honoru 6X nevidím rozdíl (jinak je ale displej u H9 celkově živější a ostřejší).

Předpokládám, že se zřejmě jedná o vlastnosti použitého displeje. Ale i tak by mne zajímalo, jak je na tom ten Váš :-)

Komentáře

• Já ho měl do žluta celkově, takže vlastnost, ale pořád je to lepší průměr
    Poděkovat autorovi 0
  • Měl? Tzn.už nemáš? :-)
    Ano, on je display celkově víc do žluta, než třeba Honor 6X, s kterým mám možnost to porovnávat. Ikdyž na H9 nastavím teplotu „studenou" a na H6X nechám výchozí, H9 je nažloutlá.
    Ta nerovnoměrnost mi ale vadí víc. Pamatuji si ale mou stařičkou P7, nebo Xperii S, kde to bylo o dost horší:-)
    Ale na to, jak displej u H9 ve většině recenzích vychvalovali, tomu trochu schází...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 18. January
    Mně se zdá, že tón displeje se mírně mění v závislosti na směru pohledu. A jelikož je displej poměrně velký a člověk se na něj při nočním čtení dívá relativně zblízka, trochu víc se liší úhel, pod kterým dopadá světlo do oka z horní a z dolní části displeje. Zkus se dívat na bílé pozadí a naklánět telefon nahoru/dolů. Mně se při tom mění podání barev - chladnější část přechází v teplejší a naopak :-) Myslím, že za to může použitá technologie - amoled z principu takové věci nedělá (tedy dokud se nevypálí :D ).
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 18. January
    Jojo, takhle to vidím i já :-) Ale k tomu navíc vnímám ten trvalý přechod a to jak v pozici na šířku, tak i při otočeném telefonu.
    Jak jsem psal, není to nic hrozného. Kdo má mobil jen jako pracovní prostředek (a nezkoumá ho podrobněji jako já, což mne někdy pěkně štve:-D), tak si toho nejspíš ani nevšimne. Když „testuji" přítelkyni a ptám se jí na názor - „nevidím nic,je to dobrý" :-D Ale např. na maximální jas už sama řekla, že je to slabota, oproti H6X :-)) (jak budu mít chvilku čas, zkusím porovnání nafotit).
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 29. January
    Už od začátku mám problém s displejem. Teda spíše s temperovaným sklem. Vyzkoušel jsem už tři skla. Každé od jiného výrobce a stále stejný problém. Sklo nalepím a vypadá to dobře. Žádná bublina apod. Jenže za chvíli, hlavně při změnách teploty se přímo uprostřed displeje objeví raková olejová skvrna. Je vidět hlavně z bočních úhlů. Mám pocit, jako by byl displej uprostřed mírně nerovný, jakoby vtlačený do mobilu. Nevíte kde je chyba? Přikládám foto. ( nevím jestli to tady půjde vidět)
    received_1977934368902009.jpeg
    2448 x 3264 - 251K
    received_1977934408902005.jpeg
    2448 x 3264 - 331K
    Poděkovat autorovi 0
  • @TitanArmy to je bohužel vlastnost 3D skel, jsou lepená jen nahoře a dole a po bocích, uprostřed není lepidlo, tu fotku pošli v plném rozlišení
    Poděkovat autorovi 0
  • Říkají tomu „rainbow efekt" :-)) Měl jsem to taky tak. A jak po ní jedeš prstem, krásně se roztahuje a hned zase vrací :-))
    A je to tak, jak píše kolega výše, ty 3D skla mají po stranách lepidlo a na zbytku nic. Drží dobře, vypadají dobře, ale toto k nim bohužel taky patří.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ale že kamarádi to nemají. Ani jeden.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dost záleží na okolním světle - efekt vzniká pod monochromatickým světlem (zářivky, LEDky), na slunečním světle prakticky není vidět a pod klasickou žárovkou také ne.
    Celkově se na to dá zvyknout :D
    Poděkovat autorovi 0
  • Přesně tak, já to viděl nejvíce pod světlem displeje noťase :-D
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 2. February
    Hurá hurá myslel jsem že jsem jedinej koho trápí kvalita displaye. Měl jsem xiaomi note 4 Global kterej jsem daroval ženě a zakoupil H9. A ten rozdíl je markantní. Hlavně v jasu honor pokulhává. I honor 8 který jsem vlastnil byl na tom lépe. Jinak jsem s honorem na max spokojen jen ten display mne trápil... Ale jestli to je vlastnost tak se to přežít dá. Jen by mne zajímalo zda má i Huawei p 10 stejný display. Rozhodoval jsem se i mezi ním.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě přijde displej u Honoru 9 v pohodě, teď koukám u kamaráda a nemá nahoře žlutej přechod jak píše @ice.bc a porovnávám displej s P10 jak chtěl napsat @rumiczek a záleží jestli je displej na plný pecky nebo automat jas, na plný jas o malinko lepší P10 a na automat jas vcelku podobně, je to opravdu malý rozdíl a také záleží na tapetě nebo motivu, já mám nyní u P10 žlutej a kolega modrej a to se moc porovnávat nedalo, tak jsme museli dát stejnou tapetu a motiv
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.