Mate 9 bez OS

ryo2  
upraveno 23. January v Huawei Mate 9
Zdravim.
Přátelé,podaril se mi vymazat OS z telefonu a nedaří se dostat ho zpět.
Telefon mám odblokovaný a mám twrp.
Možná by stacil stock boot.img po kterém by možná naskočila online aktualizace,ale nedaří se mi ho najit. Návody zde a i na jiných webech vyzkoušeny,ale vždy to při flashovaní hodí nějakou chybu (flash je vždy přímo z telefonu,při pokusu flashnout systém přes fastboot,program s telefonem spravně nekomunikuje. Pri pokusu flashnout pomocí návodu
http://www.huafan.cz/discussion/3689/rom-firmware-pre-mate-9-a-postup-instalacie-do-telefonu/p1
telefon ve fastboot hodí error. Fastboot jinak ale funguje,jiné twrp nainstalovat lze pomoci jiného než přiloženého programu v návodu.

Buď jsem sosnul blbou verzi firmware,nebo já nevím.
Mám Win10 a poslední aktualizace v Tel. byla Oreo. EU dual sim.

Za případné rady předem děkuji.

Komentáře

• ryo2  
    upraveno 23. January
    určitě to jde flashnout,už se mi to jednou podařilo,bohužel nevím jak. Při stisknutí up,down a power mi to samo stáhlo firmware ,boužel ale nevím jak jsem toho docílil. Falshoval jsem spoustu značek,ale huawei dělám poprvé a postup je dost komplikovaný. Hlavně nechápu že standardní postupy,které jsou tu,nebo na xda mi v PC prostě nejdou (ostatním ano). Při flashnutí twrp s přiloženým fastboot programem mi to hodí error,

6. V programe HWOTA spustite súbor update.bat a stlačte tlačidlo na klávesnici PC. Do telefónu sa vám nainštaluje upravená TWRP recovery .

když tam twrp nahraji s jiným programem,tak nefunguje zbytek postupu

7. Odpojte USB kábel od PC, vypnite telefón a zapnite ho stlačením tlačidla hlasitosti hore a vypínacieho tlačidla súčasne. Telefón naštartuje do TWRP recovery. Znovu zapojte do telefónu kábel a stlačte tlačidlo na klávesnici PC.
    8. Ak ste umiestnili súbory FW do adresára HWOTA na SD kartu, zadajte voľbu type 1, ak do adresára update v programe HWOTA, zadajte voľbu type 2. Stlačte Enter.

V některých návodech není o změně názvu ani žádka,

3. Premenujte stiahnuté súbory nasledovne:
    update.zip -> bez premenovania
    update_data_full_public.zip -> update_data_public.zip
    update_full_hw_eu.zip -> update_all_hw.zip

jinde zase ano. proto jsem minule docílil obrovského počtu kombinací všeho a nejsem absolutně schopen si vzpomenout na postup.

Momentálně mám telefon čistý s TWRP a přístupem na fastboot. postup jistě existuje jen jsem lama :smiley:

Dost by pomohlo kdyby tu byl někdo komu se podařil nahrát firmware do čistého telefonu.

Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem na to přišel a už zas litám na oreu. Admin muže smazat.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.