Huawei P smart první dojmy

Už několik dní intenzivně testuji novinku v našem portfoliu, kterou je model Huawei P smart. A musím říci, že jsem příjemně překvapen od první chvíle, co jsem telefon spustil. Nabízí totiž rozměrný displej (úhlopříčka 5,65 palce) v relativně kompaktním těle, rámečky kolem displeje jsou totiž velmi malé. Přes baterii se solidní kapacitou 3000 mAh je telefon velmi lehký, váží jen 143 gramů. Už z výroby je pak v telefonu nainstalován operační systém Android 8.0.0 Oreo společně s uživatelským rozhraním EMUI 8.0.0.

Výkon telefonu zajišťuje procesor Kirin 659, nechybí 3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště (reálně je k dispozici přibližně 21 GB pro vaše data, samozřejmě ale do telefonu můžete dát paměťovou kartu). Potěší přítomnost NFC, naopak možná někoho zamrzí absence USB typu C. Na zadní straně najdete duální fotoaparát s rozlišením 13 + 2 megapixely, nechybí spolehlivá čtečka otisků prstů. Výtečná je konstrukce, telefon je kovový a velmi pohodlně se drží.

K dispozici bude několik barevných variant, černá je podle mého nejkrásnější a nejstylovější, na zadní straně ale občas najdete nějaký ten otisk prstu. Naopak zlatá verze si s tímto poradí lépe, přesto se mi nejvíce líbí verze černá. Z mého pohledu podobný telefon (v podstatě P10 lite s větším displejem) v současné střední třídě chyběl a jsem rád, že už za nějaké dva týdny se oficiálně objeví v prodeji. Jak se telefon líbí vám?

image
DSC_2962.JPG
900 x 598 - 293K
Štítky:
«1345

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.