Honor 8 obdržel firmware B399/B400 + zamyšlení nad Androidem Oreo

upraveno 31. January v Telefony Honor
Honor 8 održel nový firmware a myslím si, že změny jsou výraznější a zaslouží si tak oddělenou diskuzi. Navíc jsem chtěl také trochu zmírnit paniku kolem Androidu Oreo. V poslední době jsem měl totiž pocit, že přítomnost(nepřítomnost Androidu Oreo rozhoduje o tom, jaký je Honor 8 přístroj. Přitom v poměru cena versus výkon patří k nejzajímavějším na trhu, dosud pro něj podpora byla na velmi dobré úrovni a poslední aktualizace s EMUI 5.0.1 fungují podle mého výborně. Sám mám firmware B399 a nemám pocit, že by telefon fungoval špatně. Naopak, je rychlý a skvěle fungující. A to z mého pohledu Android Oreo nezmění, telefon má co nabídnout také s Androidem Nougat. Jaké jsou tedy vaše dojmy po aktualizaci? A jak důležitá je pro vás případná aktualizace na Oreo?

image
DSC_3124.JPG
901 x 598 - 597K
Štítky:
«13

Komentáře

• upraveno 31. January
    Po stažení aktualizace B400 a restartu se update nainstaloval, pak ale celkem dost dlouho trvalo, než po zobrazení loga telefon naběhl. Jinak systém v pohodě, vše běží bez záseků a rychle, žádné samovolné restarty. Jsem dost zvědavej na EMUI 8.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zatím nic nedorazilo? O jaké změny se jedná, přece jen posun z 398 na 399 spíš značí jen opravu od Google.
    Poděkovat autorovi 0
  • mně taky zatím aktualizace nedorazila, ale novinka je režim 3D panorama, nově koš v galerii a nutnost zadávat bezpečnostní kód telefonu každý třetí den a samozřejmě bezpečnostní záplaty.
    Poděkovat autorovi 0
  • jinak novinka v galerii u fotek si můžu zvolit zda se mají zobrazit z karty interní a nebo obe
    Poděkovat autorovi 0
  • Info o firmware opraveno, nějak jsem byl stále v zajetí P9 :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • mně dorazila b 399 a včera i b FRD-L09C432B401 ,která má lednovou záplatu 2018 ,zlepšuje stabilitu a zabezpečení systému převážně na Spectre a Meltdown . Telefon se poměrně dlouho aktualizoval . Takže za mně spokojenost,jde vidět,že se dál modelu věnují a třeba se časem dočkáme nové nástavby a i orea :-)

Jinak s mobilem jsem spokojený ,fotky dělá jak jsem si představoval a celkově zpracovaní je výborné.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 1. February
    tak jsem se dočkal i já, právě stahuji :smile:
    takže hotovo, u mě odstraněn i problém s nastavením vyzváněího tónu v nativní apce mail, na předchozím FW se mě po restartu telefonu nastavoval defaultní zvuk, teď zůstane mnou nastavený. ještě otestuju výdrž baterie, v zahraničí jsou náznaky zlepšení

antutu 7 - 122130
    Poděkovat autorovi 0
  • Antutu sem ani nepiš, lidi se budou stresovat, že sami neměli ani sto tisíc v minulosti :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • já jen, že v předchozích verzích to bylo cca 99t a teď intaluju antutu, apka vypadá jinak, jiný testy a výsledek taky. takže se zase zase jiná metodika, takže je to zase víc neobjektiivní, myslím.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 1. February
    Chci se zeptat těch, co si nainstalovali update B399/B400. Dnes se mi už podruhé stalo (poprvé asi v pondělí), že při "odemknutí" otiskem prstu se mi objevila obrazovka pro zadání PIN s tím, že nahoře běžel text "Pro zvýšení bezpečnosti bude každý 3. den vyžadováno heslo" (nešel mi udělat screenshot, tak doufám, že ten text je tak jak jsem si zapamatoval).
    Docela mě to překvapilo a pátral jsem, jestli jde toto nějak někde upravit v nastavení. Stalo se to někomu ? Nebo víte o tomto opatření něco bližšího? Ty tři dny se mi zdají dost časté.
    Poděkovat autorovi 0
  • vyžadování pinu či hesla po třech dnech je v rámci zvyšování bezpečnosti našich přístrojů, funkcí jež jako novinku jako i koš v galerii, přinášejí právě tyto aktualizace
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 1. February
    To jsem pochopil .-) spíše mi jde o to, jestli to je tzv. "natvrdo" nebo to lze někde upravovat nastavení těchto nových bezpečnostních prvků. Před tou aktualizací na B400 to po mně nic takového nechtělo, PIN jsem zadával jen po restartu.
    Poděkovat autorovi 0
  • No vypadá to tak, ale nechápu, proč se to "objevilo" až teď, když zmínky o tomto problému/vlastnosti jsou na fórech už někdy z dubna loňského roku, jak jsem našel.
    Navíc to vypadá, že Huawei to možná převzal od Nexusů:

This is a feature built into the EMUI software running on Huawei phones, and is meant to act as a security measure. The user manual for the P10 even states that you can only use a fingerprint to unlock the phone “when the unlock method is set to PIN or password.” So, while PIN or password security is always on, you’re just being allowed to use the fingerprint sensor for a time. Should you ever restart your device, or the fingerprint scan fails, you’ll always have the PIN or password as a backup. For now, however, there doesn’t seem to be a way to extend how long you can go without using the PIN or password. B. Diddy, an Android Central forum user, notes that this requirement also happens on Nexus phones, so it’s not something exclusive to Huawei.
    Poděkovat autorovi 0
  • no různé trhy různé customizace, v číně jsou jiné funkce než v evropě
    Poděkovat autorovi 0
  • Rekl bych ze po aktualizaci na B399 me prestalo fungovat vyhledavani v kontaktech podle jmen pri vytaceni cisla, ale nevyhledava pouze ty ktere jsou z importovany z kontaktu google uctu. Ty co jsou v telefonu to vyhledava. Do teto verze do fungovalo bez problemu a vyhledavalo ve vsech kontaktech.
    Poděkovat autorovi 0
  • Z mého pohledu B399 šlape skvěle. Snad by ani Oreo nebylo potřeba. Ale rád bych Oreo vyzkoušel.
    Poděkovat autorovi 0
  • taky bych rád vyzkoušel Oreo, takže to vidím na nákup dalšího telefonu :smile: a pak se uvidí čeho se zbavím
    Poděkovat autorovi 0
  • AlešBAlešB  
    upraveno 3. February
    vohlidal
    Je potřeba aktualizovat údaje v rejstříku, aby ti to opět vyhledávalo všude. Dostaneš se tam : kontakty - klikneš na ty tři tečky, vybereš organizovat soubory, pak aktualizace údaje rejstříků...
    Poděkovat autorovi 3
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.