Honor 8 - jak ze Singl SIM verze udělat Dual SIM ???

Dobrý den.
Chtěl bych se poradit, přeptat.

Mám Honor 8 FW verzi FRD-L02, jde mi o to zda li je HW telefonu rozdílný mezi FW verzemi L02, L09, L19?
Rád bych rozchodil Dual sim když mám verzi L02 (což všeci víme že je verze singl sim), proto přemýšlím nad tím jestli to jde nějak přehrát na L09 či L19.

Můžete prosím někdo poradit? Nebo je to neřešitelné?
Díky za reakce.

Komentáře

• Teoreticky to jde, ale nerozumím proč kupovat single SIM, když člověk potřebuje dual. L02 je snad jen pro Orange...
    Poděkovat autorovi 0
  • Ono to je jednoduchý důvod, je to firemní telefon a T-Mobile má jen tuto verzi, což jsem právě zjistil až po tom co přišel, počítal jsem s tím že se snad ani Singl verze už nedělají :-)
    Poradíte postup jak na to?
    Děkuji.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. February
    Honor 8 se vyrabi ve variantach L02, L04, L14 singel sim, L09, L19 dual sim. Prvni tri pro Indii a USA, 09 a 19 pro Evropu. Operatori uprednostnuji single, a nemusi to byt jen Orange.
    Podle linku na xda by to melo jit na L09 (L19 ma 64GB pamet)

https://forum.xda-developers.com/honor-8/how-to/guide-honor-8-to-frd-l19-t3632220

Edit: nicmene dualsim mozna nebude fungovat, zkouseli to kuprikladu z L-04 na L-09 a kyzeneho vysledku nedocilili. Takze je docela mozne, ze dual neni jen softverove blokovany, jako u P9 Lite .
    Poděkovat autorovi 0
  • rumburak napsal(a):

Honor 8 se vyrabi ve variantach L02, L04, L14 singel sim, L09, L19 dual sim. Prvni tri pro Indii a USA, 09 a 19 pro Evropu. Operatori uprednostnuji single, a nemusi to byt jen Orange.

Podle linku na xda by to melo jit na L09 (L19 ma 64GB pamet)

https://forum.xda-developers.com/honor-8/how-to/guide-honor-8-to-frd-l19-t3632220

Edit: nicmene dualsim mozna nebude fungovat, zkouseli to kuprikladu z L-04 na L-09 a kyzeneho vysledku nedocilili. Takze je docela mozne, ze dual neni jen softverove blokovany, jako u P9 Lite .

Takže jsem tu s novým poznatkem.
    Podařilo se mi L02 překopat na L09 a prográmkem MultiSim Toggle aktivovat dual sim v telefonu. Sice telefon už nabízí dvě sim v nastavení (jako je to u klasického dual sim) ale druhou sim mě to nenačte.
    neznáte nějaký další fígl jak ten slot aktivovat???
    Díky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Máš v info o telefonu dvě IMEI? pokud ne, nemůže to jít.
    Poděkovat autorovi 0
  • Pavel napsal(a):

Máš v info o telefonu dvě IMEI? pokud ne, nemůže to jít.

Nemám 2 IMEI, Tím pádem tam patří nějaká jiná verze L09 (momentálně tam mám L09432B401), nebo toto snažení je úplně zbytečné a vůbec to nepůjde?
    Poděkovat autorovi 0
  • VZ1985 napsal(a):

Pavel napsal(a):

Máš v info o telefonu dvě IMEI? pokud ne, nemůže to jít.

Nemám 2 IMEI, Tím pádem tam patří nějaká jiná verze L09 (momentálně tam mám L09432B401), nebo toto snažení je úplně zbytečné a vůbec to nepůjde?
    Ještě jsem popátral na XDA foru a nakonec jsem se dočetl že L02 není hardwarově podporován pro dual sim, což mi potvrdili i v obchodě (iLoveservis), vypadá to že moje snažení s přehráváním FW bylo zbytečné...
    Kdyby náhodou měl někdo nějaké nové poznatky, dejte prosím vědět.
    Naděje umírá poslední :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Takze je to tak, jak jsem predpokladal, neni pouze softverove blokovany . Tak s tim nic nenadelas.
    Apropos, po zmene na dual sim se ti vubec nemusi objevit dve IMEI, to je blbost, podle toho se nerid . Jedinym kriteriem je funkcnost obou slotu a sprava dvou karet v nastavenich telefonu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Sice vidím ve správě telefonu možnost sim 1 a sim 2, ale při vložení sim je funkční jen na pozici sim 1 a na druhé pozici bez reakce. Tím pádem pro mě asi vyřešeno.
    Děkuji Vám všem za rady.

Ještě jsem našel takovou vychytávku :
    MAGICSIM Elite - Nano SIM
    Dual Sim Adapter for HONOR 8
    https://www.magic-sim.com/compatibility/huawei/honor-8/magicsim-elite-nano-sim-dual-sim-adapter

Máte s tím někdo zkušenost? Bude to fungovat?

Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. February
    No vypada to desne :smile: , krome toho ten slot chrani jen pouzdro na mobilu, tak nevim...
    P.S.: cetl jsem dve recenze, cituji: "waste money".
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 13. February
    Hele, co jsem nasel :smile:
    https://m.facebook.com/MagicSimOfficial/posts/10208474104439629
    A jeste neco, nejak tam nevidim misto pro SD kartu, nebo jo?
    Poděkovat autorovi 0
  • No je to takové všelijaké :-)
    Asi mě nezbude nic jiného než počkat dva roky než mu skončí záruka a pak si objednat nový...
    Moje trpělivost je u konce, přestávám to řešit :-)
    Díky všem.
    Poděkovat autorovi 0
  • Poslední příspěvek k této záležitosti.
    Dotazoval jsem se přímo na oficiálních stránkách Huawei a bylo mi odpovězeno že verze L02 je hardwarově jiná vůči verzím L09 či L19.
    Prostě nejde žádným způsobem uzpůsobil na dual sim.
    Takže všechny snahy byli zbytečné :-)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.