Huawei P20 lite oficiálně představen

Nové modely Huawei P20 a Huawei P20 Pro představíme až na konci tohoto měsíce v Paříži, už nyní si ale můžete oficiálně prohlédnout Huawei P20 lite, telefon vyšší střední třídy, které se na pultech obchodů objeví už na začátku dubna za 8999 korun. Těšit se můžete na skutečně velmi kvalitní mobilní telefon s vyváženou nabídkou funkcí a velmi brzy vám jej tady na našem fóru ukážu. Jaké jsou jeho hlavní vlastnosti?

- atraktivní design s malými rámečky kolem displeje
- Android 8.0.0 Oreo s rozhraním EMUI 8.0.0
- displej s úhlopříčkou 5,84 palce a rozlišením 2280 x 1080 pixelů
- zadní duální fotoaparát s rozlišením 16 + 2 megapixely, přední fotoaparát s rozlišením 16 megapixelů
- podpora WiFi 2.4/5 GHz, nechybí technologie NFC
- osmijádrový procesor Kirin 659, 4 GB operační paměti, 64 GB interní úložiště
- USB konektor typu C s podporou rychlého nabíjení
- hybridní slot (možnost použít dvě karty SIM případně jednu kartu SIM plus paměťovou kartu)
- čtečka otisků prstů na zádech
- tři atraktivní barevné varianty (černá, modrá a růžová)

Osobně se na telefon velmi těším a jsem zvědav, jak se vám bude líbit. Telefony vyšší střední třídy se každý rok posouvají výrazně kupředu, letošní Huawei P20 lite tak může směle konkurovat starším topmodelům. V minulosti vás u některých telefonů mrzela absence podpory 5 GHz WiFi nebo technologie NFC, v případě našeho nejnovějšího přístroje jsme se tak snažili zaměřit na detaily a přinést maximálně komplexní telefon. Jak se vám přístroj líbí?

image
Huawei-P20-Lite-2-1011x1024.jpg
1011 x 1024 - 111K
Štítky:
«1345678

Komentáře

• Jednotlivé barevné varianty :smile:

image
    huawei-p20-lite-obr3.jpg
    1024 x 643 - 47K
    Poděkovat autorovi 0
  • Modrá vypadá fakt pěkně. Myslím, že pokud někomu vadilo na Mate 10 Lite, že nemá NFC a 5GHz, tak sáhne právě po tomhle modelu. USB-C taky potěší.
    Poděkovat autorovi 0
  • vormenvormen  
    upraveno 15. March
    přesně tak, jak už jsem psal několikrát podle mě Mate 10 lite nebyl vůbec povedený, tohle je trefa do černého, USB-C, rychlé nabíjení, design, cena, parádní model. mrzí mě jen ten foťák, kdyby byl použit stejný jako v Honoru 8, tak by tohle byl hit letošního léta :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • @vormen Tak já nepoužívám google pay, válí se mi doma spousta micro USB kabelů, takže mě tohle zrovna na mate 10 lite nechybí, jediné, co zamrzelo, je absence 5GHz Wifi, ale chápu, že někdo NFC prostě používá.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ta modra se opravdu hodne povedla :smile: vcera jsem na P20 lite koukala nekde na predprodej a uz tam maji tedy chybu - uvadi, ze bude mit microUSB... :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
  • NFC nejsou jen platby, ikdyž to je asi momentálně největší benefit oproti Applu, ale třeba mám BT sluchátka Sony s NFC, používám denně a stačí k vypnutým sluchátkům přiložit telefon a je hotovo, sluchátka se automaticky zapnou a spárují během okamžiku. Další možnosti, jako změna profilů pomocí id tagu sice zatím nepoužívám, ale určitě telefon bez NFC kupovat v dnešní době nemá smysl podle mě. A micro USB kabelů se postupně snažím zbavovat, mám jich plno a nikdy jsem je neměl rád kvůli mechanickému provedení. Když zkusíš jednou USB-C nebo lightning, tak nechceš jinak. Akorát mi není jasné, jestli jsou záda sklo, ale asi ano, to bych snad nechal Honorům .
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 15. March
    @Vormen: Vím, co všechno umí NFC, tohle byl jenom nejpoužívanější příklad ;-). Já třeba hudbu v mobilu prakticky neposlouchám - nedojíždím daleko do práce, doma pouštím z PC..., id tag se mi neválí doma ani jeden. Mně to fakt nevadilo a nebyl to pro mě důležitý parametr, ale jak jsem říkal, chápu, že někdo NFC potřebuje. U USB-C je to o něčem jiném, samozřejmě je praktičtější, nehrozí tolik poničení konektoru v telefonu. Záda podle obrázku vypadají na sklo, ale necháme se překvapit.
    Poděkovat autorovi 0
  • No vidíte, a pro mě osobně zase bylo podmínkou NFC kvůli platbám. Vím, že dnes ještě poměrně nerozšířená funkce, ale za brzký čas to bude podobné, jako bezkontaktní karty.
    Ohledně dalších parametrů se hádat nebudu a ani nemohu. V telefonu poslouchám pouze místní rádia po cestě domů, takže se o nějaké extra kvalitě jejich podání nedá hovořit (určitě oproti spouetě jiných lidí, kteří to naopak preferují).
    Z USB-C jsem momentálně rozčarována ale to jenom z toho důvodu, že doma máme všechny v micro USB. Takže potřeba nezapomenout a tahat min. dvě různé nabíječky :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • @lotr_Mates: Není to sice ideální řešení, ale existuje i redukce USB-C -> micro USB, takže by ti stačila nabíječka jedna :).
    Poděkovat autorovi 0
  • vormenvormen  
    upraveno 15. March
    já si jen myslím, že telefon v ceně 8-10tis. by měl obsahovat standartně technologie, které už jsou tu roky, ikdyž to člověk nevyužije. ten konektor, to je zatím o zvyku. ale ze všecho nejvíc mě vždy zajímá foťák a nějak se nemůžu zbavit dojmu, že od Huawei umí fotit jen plná řada P a Mate a to ostatní je hrůza. Jinak Kirin 659 a 4GB RAM, to bude plně dostačující s tím problém nemám a je mi jedno jestli je to procesor starý rok nebo dva. Teď se ale dívám, že je tu Nokia 7 plus, sice nic pro mě, já mám rád EMUI, ale za + 1000 Kč nabízí o hodně víc muziky. 2x ohnisková vzdálenost, Zeiss. No jak jsem psal P20lite měla dostat foťák z P9ky, takhle to bude mít hodně těžký. P20lite je na úrovni Nokie 6.1, když pominu poměr stran displeje a ta Nokia je za 6999, což je odpovídající cena... Navíc Nokia = 2x velká aktualizace androidu + 3 roky záplat a jak to tady pročítám, tak právě nejvíc výhrad mají majitelé Huawei právě kvůli nim. Když připočítám, že co slyším, tak většina lidí nechce být trapná s výřezem po vzoru iphonu, tak začínám pochybovat.
    Poděkovat autorovi 0
  • No Nokia 7 Plus bude hit. Proto se hned prvni predobjednavky vyprodaly behem par minut prej.
    Po strance CPU a GPU je uplne jinde. Fotak by mohl byt kvalitni. Po tom co predvedl Huawei u P Smartu a Honoru 9 Lite s fotakem tak mam strach aby tady nebyl plus minus to same.
    Jo a nezapomen na 3800 baterii u te Nokie.Bude to hit. Treba neni tak libiva na prvni pohled ale ocividne lidi na aktualizace slysi.
    Poděkovat autorovi 0
  • @pogo8303 No jo, ale pak aby člověk zase přemýšlel, kdy ho dát na nabíječku, aby to stihla :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak jsem psal Huawei neumí fotit pokud to nejsou topmodely a tyhle duální foťáky jsou naprosto k ničemu. Když Srovnám Honor 9 a Honor 9 lite, tak u H9 to má význam, ekeft super, ale H9L je vyloženě k ničemu. A stejně na tom jsou všechny tyhle Mate10L, P smart, Honor 6/7x a bude to tak i u P20L. U té Nokie jsou parádní vlastnosti na papíru, ale mám obavy, že to nemusí mít tak dobré výstupy.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tady jedno pěkné video
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě ten telefon zaujal, jsem zvědavý, jaký bude v reálu. Vykroj mi nevadí, odemčení ksichtem vítám, ne vždy mám čisté ruce a je to dobrá alternativa. USB C super, nfc taky.
    Poděkovat autorovi 1
  • jj, odemčení obličejem dobrá věc. v době androidu 5.1 to bylo přímo v systému, ale nikdo to nepoužíval. jenže přišel iphone X, který teda nepoužívá foťák, ale jinou metodu snímání a tudíž se to vrací. na telefonu se udělá výřez v displeji, opráší se metoda odemykání cca 3 roky stará, úspěšnost nebudu komentovat, ale trh si to prostě žádá. už mě tady tohle srovnávání s iphonama přestává bavit. není dne, kdy se mi někdo nechlubí s nějakým novým telefonem a během prezentace vždy padne hláška: "tohle má jako iphone" nebo "tohle vypadá jako iphone". no jak je vidět, tak je to pořád nepřekonatelná ikona. raději bych šel vlastním směrem než v jeho stínu.
    Poděkovat autorovi 0
  • No, já si myslím, že si své fanoušky najde :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • S tím odemykáním obličejem musím souhlasit s @vormen.
    Přes foťák je to navic tak nějak z užitného hlediska k ničemu.
    Neřeším ani to, že to jde oblbnout třeba fotkou, ale to, že spolehlivost je závislá až moc na okolním prostředí. Když už tohle, tak bych použil scanner duhovky jako měli třeba Lumie. Sice pomalý, ale šlo to třeba ve tmě. A oblbnout to vážně nešlo. Na prudkém slunci to mělo ovšem problémy taky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Telefon je to hezkej, nejhezci je asi modra a zakaznice si najde i ruzova, fotak asi bude uzivatelum co si ho koupi stacit
    Poděkovat autorovi 0
  • Silná konkurencia v Nokii 7 Plus ale pre P20 lite zasa hovoria príjemné rozmery.

misanekx: výborne to má teraz poriešené GS9. Keď je tma automatický sníma dúhovku, keď je svetlo odomyká aj aj, Ak bolo priveľké ostré svetlo odomyká len tvárou. Dokonca majú aj vyriešený problém aj s tými fotografiami. Len tak na okraj.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.