Huawei P20 Pro a skrytý výřez

upraveno 28. March v Huawei P20 Pro
Dovolím si k tomuto založit oddělené téma, aby jste nemuseli fotografie hledat. Výřez je velmi diskutovaným prvkem u našich nových telefonů, protože se ale nutně nemusí líbit každému, je možné jej přímo v nastavení softwarově vypnout. Jak to následně vypadá na fotografiích posuďte sami, podle mého to ale není vůbec špatné. Nadále se využívá také plocha displeje v úrovni výřezu, vypadá to ale jinak a velmi dobře. Jak se vám toto řešení líbí? Přikládám fotografie z praxe, na posledním snímku pak pro srovnání telefon, kde je naopak výřez aktivní.

image
image
image
DSC_3952.JPG
900 x 598 - 270K
DSC_3953.JPG
900 x 598 - 332K
DSC_3954.JPG
900 x 598 - 275K
Štítky:
«134

Komentáře

• skvělé řešení, u amoled to vypadá náramně, u lcd už to takové terno nebude a hlavně ve snížených světelných podmínkách to půjde vidět nejvíce... osobně mi ale notch nevadí :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Co to udělá s displejem, když to bude rok aktivované a pak to vypnu? Jinak si myslím, že je to rozumné řešení pro ty co chtějí Huawei a nechtějí vypadat jako Iovečky :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Displej v tom místě bude světlejší.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Marty89 Opravdu tak amoled funguje?
    Poděkovat autorovi 0
  • @filipino funguje to tak že kde je čierna časť sa pixely jednoducho vypnú.
    Poděkovat autorovi 0
  • Vypnuté je to fakt skvelé... Toto sa mi fakt libi viac ako ked je ten vyrez zapnutý...
    Poděkovat autorovi 0
  • Odur napsal(a):

@filipino funguje to tak že kde je čierna časť sa pixely jednoducho vypnú.

to já vím, ptám se martyho na to, jestli se casteji svitici pixely "vysviti"
    Poděkovat autorovi 0
  • @filipino skor by som povedal ze sa "vypalia" ale doteraz mam aj s3mini a nic take nepozorujem.Tak ako on napisal podla mna oled nefunguje.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 28. March
    a to mě zajímá :)
    Poděkovat autorovi 0
  • mě se líbí více s výřezem, po vypnutí to není pro mě ono:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • jo jo notch je dobrej :D vubec mi nevadi
    Poděkovat autorovi 0
  • Keznikl  
    upraveno 29. March
    Kolik palců má pak aktivní plocha displeje, 5,8?
    Výstižný komentář je asi tohle :smiley: :smile: jen pro odlehčení...
    "Harlo
    Najprv vyrobime telefon podla hajzlov z Applu s vykusnutym displejom a potom nechame googlu spinavu robotu optimalizacie toho zmrdu, aby to fungovalo. Tlieskam!"

zdroj: https://mobilizujeme.cz/clanky/vyrez-u-p20-od-huawei-lze-vypnout?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 29. March
    To se mě líbí, lidi dostanou možnost výřez zamaskovat a stejně je to špatně. Tak kurňa co? Chtěli by ještě větší displej, ale ten by byl ve větším těle, což by opět bylo špatně. Ty komenty pod články jsou někdy neskutečná směs blábolů a ujetých keců. Spíš mě to připadá, že se ten člověk potřebuje jenom někde propagovat, páč kolem sebe nemá nikoho k diskuzi.

Jestli jsem z vyjádření ohledně nových možností Android P pochopil, tak Google tady již nějakou dobu pracuje na nativní podpoře právě vykousnutí. Pán/paní/magor by si měl/a asi trošku srovnat mozkové pochody, než vypustí nějakou zhovadilost.

Toto řešení schování je celkem fajn a pokud se nelíbí, tak se nebílí. Nikoho nikdo přece nenutí kupovat nový telefon. Když tato varianta nevyhovuje, ať jde jinam a drží pysky :blush:
    Poděkovat autorovi 2
  • Přesně takovou reakci jsem čekal....
    Tohle je diskuse, tady se nesejdou jen lidé, kterým se to líbí.
    Já osobně si myslím, že je to jen nepraktický výstřelek. Prostor o který je displej větší je stejně ve finále k prdu.
    Je velký rozdíl výřez u Apple a u ostatních telefonů. Nejsem propagátor Apple, ale jim to zkrátka funguje. Asi proto, že SW a přístroj je z jedné produkce.
    Tady to zkrátka nefunguje na 100% a pak to výrobce telefonu svádí na Android a následně na aplikace.
    Takže pan magor není magor, ale jak píšeš v době kdy jsou telefony s výřezy v prodeji, Google již nějakou dobu pracuje na podpoře vykousnutí..... Nevím, ale něco tady v tom harmonogramu nesedí.

Je zajímavé, že se to všem co tady na fóru sbírají body líbí. Na druhou stranu ale každého zajímá, jestli to jde vypnout. U Apple to pokud vím vypnout nejde a nikomu to nevadí.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě jde o to, že pokud se to nelíbí tak co? Nic. Podívám se jinde a nehoním ego tím, jak je to strašně špatně, proč to mají jak tamti a tak pořád dokola. Mě se to sice vcelku líbí, ale za Mate 10 Pro bych neměnil...

Taky nemusím, že s tím většinou všichni vyrukovali hned po jabkách (kde taky nebyl výřez první a o tom už ani popel), ale což. Nic s tím nyní nikdo již neudělá. Na druhou stranu, já telefon používám většinou pracovně a nesleduji filmy, takže pro mě dobře, pokud se pomocí výřezu schovají notifikace a informace do "uší" a nezavazí na dispeji, o ten malý kousek je zase využitá plocha malinko větší (snad) - ale to je jenom můj osobní názor a za ním si stojím. Každej telefon využívá podle sebe, ne? Tak ať si vybere to, co mu vyhovuje nebo ať kurňa odjete např. do Severní Koree a bude mít s výběrem klid...

Nikomu to neberu, pokud nelíbí, tak prostě nelíbí. Ale těch nesmyslných keců kolem je neskutečně a jsou úplně zbytečný.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Keznikl Promiň, ale viděl jsi ten výřez u P20 PRO na vlastní oči? Když jsem si s tím telefonem hrál tak byl design mnohem zajímavější a hezčí pokud byl výřez zapnutý. Po jeho vypnutí se mě osobně líbil vzhled telefonu o poznání méně. On je asi rozdíl fotky, videa, a nebo realita.
    Poděkovat autorovi 0
  • Můj pohled je, že možnost vypnutí je prostě ideální kombinace. Také jsme řešili, jestli mít u telefonu klasické menu nebo všechny ikony na plochách (jako iPhone). Nakonec máme obojí a každý si může vybrat, myslím ideální řešení.
    Poděkovat autorovi 2
  • no josef ale menu ve foťáku se vám moc nepovedlo :smile:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.