Huawei P20 Pro - diskuze o fotoaparátu

Zdravím,

pokud se nikdo nebude zlobit, založil bych samostatnou diskuzi na toto téma. Jak vidím, tak fotoaparát asi bude jedno z nejřešenějších témat.
«13456711

Komentáře

• když já nevím co si o tom mám myslet, ale přijde mi, že telefony přestávají fotit, ale produkují pouze krásné obrázky. za dopoledne jsem postahoval nespočet vzorků a podrobně je prošel a na první pohled úžasné snímky pro zobrazení na displejích mobilních zařízení, příp. umístění na web. pokud chci jako fotograf s fotkami dále pracovat, tak narazím prostě na omalovánky typu akvarel. za snahou nabídnout co nejlíbivější fotku s "nalhanými" expozičními hodnotami je totálně domršený postproces. pořád nechápu, proč uživatel nemá možnost si v nastavení telefonu zvolit míru komprese, resp. nastavit velikost dostření, odšumu, kontrastu apod. telefony se pořád prezentují jako náhrady zrcadlovek (teda jen ty od Huawei), ale normální fotka z nich nejde dostat, pokud nepoužívám vždy RAW. možná bych chtěl moc a všichni ostatní jsou spokojení a stačí jim pohled na displej, kde i technicky nemožná fotka vypadá fantasticky.
    Poděkovat autorovi 1
  • @vormen no, bohužel máš pravdu. Dneska to není o optice, ale o postprocesingu. M10PRO dle mého produkuje nádherné fotky, na můj vkus ale tak nějak přeostřené. A jak píšeš, je škoda, že to nejde vypnout. Pak by ale zase fotky nebyly na takové úrovni.
    Není to jen o Huawei, mají to tak všichni.
    Je to dobře vidět na aktualizacich, na Mate9 fotoaparát začal najednou po některé z aktualizaci o dost horší fotky. Další aktualizace to opravila, resp. vrátila na původní kvalitu.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ono by se to dalo řešit celkem jednoduše - stačilo by mít možnost zvolit ukládání do RAW formátu. Zájemci o dobré fotky by zvolili RAW a nebylo jim líto času na následné zpracování; sběratelé "obrázků" by se spokojili s přeprocesovaným JPEG.
    Poděkovat autorovi 1
  • vormenvormen  
    upraveno 28. March
    kdo fotí zrcadlovkou nebo i bezzrzadlem do JPG, tak má možnost si vybrat profil podle kterého foťák surová data zpracuje. nová řada P20 Pro hodně vsadila na foťák, ale tohle pořád chybí a myslím, že tenhle detail by ten foťák povýšil mnohem výš než 3 čočky, rozlišení k ničemu a nesmyslně vysoká hodnota ISO. přitom je to jen softwarová záležitost, kterou zvládají procesory ve foťácích bez 8 jader a umělé inteligence :smiley: ono když mi vyleze přeostřená fotka, tak to už nic nezachrání, ale neostrá se dá doostřit vždy a daleko lépe než dle algoritmu telefonu. a drbat se s každou fotkou a vyvolávat RAW, to asi není správná metoda u telefonu.

ty první co obrázky z P20Pro co jsem viděl mají potenciál, ale doufám, že časem se to ještě upraví nějakou aktualizací
    Poděkovat autorovi 0
  • @vovi teď koukám na svém Mate 9, že ta volba (fotit do RAW) tam je, ale jen v režimu PRO. Možná by stálo za to fotky porovnat...
    Poděkovat autorovi 0
  • DxO = kolik $ zaplatis tolik bodiku dostanes.
    Ja bych si pockal na realne testy z bezneho zivota - uz u minulych modelu jsem mel po precteni DxO dojem ze to musi byt super a realne vysledeky byly slusne receno rozpacite....
    Poděkovat autorovi 2
  • do RAWu fotí kde co i Honor 8, jenomže to chce potom sednout ke kvalitnímu monitoru a tu fotku "vyrobit"a nejde fotit všechno jen do RAW a já nikdy nevím, co budu fotit a v jaké kvalitě to budu potřebovat, pokud nejdu na nějakou předem avizovanou událost.
    Poděkovat autorovi 0
  • @annoyed přesně tak to je, nechtěl jsem to psát, protože na základě včerejší prezentace a čísel z DxO jsou tu všichni přesvědčení o tom jak neskutečně nabušená mašina ten P20 Pro je, mě se ale ty fotky nezdají. počkáme až sem něco šupnou první majitelé.
    Poděkovat autorovi 0
  • @vormen mne to príde tiež trošku choré písať o tom aký je to "krásavec" a "mazlíček" a ja neviem čo. Pri tom sme z toho ešte nič poriadne nevideli. To je trošku choré hovoriť o telefóne. V každom prípade mne tiež neprídu tie fotky extra super a najmä vidieť na tvárach ľudí. Ak bude ten posprocesing zasa taký drastický ako pri mate 10 pro tak neviem. Ja som ešte silno rozmýšľal nad tou P20 ale neviem neviem.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak vzhledově to mazlík je :smiley: a wow efekt u lidí okolo mě o 1000 %větší než třeba u S9+. Verze bluetooth a typ úložiště běžné lodi netrápí, vzhled, odladenost a foťák ano. A tady myslím celá řada P20 boduje luxusně
    Poděkovat autorovi 0
  • annoyed  
    upraveno 28. March
    skleneny zada, blejskavy jak psi kulky a duhovy jak luxus od kolotoce....
    no je videt ze kazdymu se libi neco jinyho - ale na mne teda decentni luxus P10 pusobil loni mnohem vic - i kdyz to je opajcovanej iPhone :)
    Poděkovat autorovi 0
  • @kalimero77 väčšinou ľudí zaujíma len vzhľad to je pravda. Či už fotky a pod. Mňa nové technológie trápia. A väčšinou fotky rád dávam aj do PC a keď vidím ako mi vyliezali z niektorých telefónov tak aj to ma vie ovplyvniť. Telefóny sú to samozrejme pekné a nieje to až tak zlé, samozrejme až keď pôjde cena dole ľudia sa budú o ne biť. Ale inak to, že používa Starší SoC, BT atď. u mňa rezonujú. A typ úložiska ľudí trápi. Takéto hazardovanie so zákazníkmi by sa nemalo prejavovať. Ty si myslíš, že za 600€ kupuješ mašinku s novším typom úložika a teba obabrú a dajú iný. Ihneď by som šiel do vedenia huawei a švihnul im ho do hlavy. Asi toľko.
    Poděkovat autorovi 0
  • ta duhová je pěkná a hlavně zatím originální, ale asi bych raději zase hliník a sklo nechal Honorům
    Poděkovat autorovi 1
  • Co se týče zpracování fotek ve formátu RAW, tak lze jej poměrně dobře zpracovat přes programy Snapseed či Lightroom. Samozřejmě tam nejsou tak propracované nástroje jako v desktop programech. Nicméně u Huawei mě v poslední době mrzí jedna věc, mají skvělý hardware ale zbytečně schopnosti fotoaparátu sráží v post processingu. Zářným příkladem P10 hned po vydání, fotila skvěle, po x aktualizacích se kvalita snímků výrazně zhoršila....
    Poděkovat autorovi 1
  • to neni recenze, ale hands on review...
    Poděkovat autorovi 2
  • @Hootik ok, upravil som komentár :blush:
    Poděkovat autorovi 0
  • Bohužel postprocesing tam dávají kvůli superamatérům na focení a nás zkušenějších je bohužel menšina
    Poděkovat autorovi 0
  • @Vudce1978 s tim nesouhlasím. Nebýt postprocesingu fotky by zdaleka nebyly na takové úrovni. Úrovni která je pro superamatéry dokonalá :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 28. March
    @Keznikl postprocesing by měli zmírnit, omalovánky nechceme:-), omalovánky jsou pro neznalce:-)
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.