Brick

Zdravím, potřebuji pomoc se zprovozněním telefonu. Telefon je brandovaný na SK Telekom. Tuším někde v létě jsem tam nahodil A7 aktualizaci co mi přišla přes OTA. Telefon nefungoval tak jak měl, chtěl jsem zkusit rollback, to se nepodařilo, tak jsem udělal hard reset a poté bylo vše v pořádku mimo fotoaparát který byl mírně zabržděný. Neřešil jsem, až po nějaké době se mi začal zdát tel. zasekaný, nepřišla už od té doby žádná aktualizace, tak jsem mrknul co tam je vůbec za verzi a zjistil že tam mám nr90m-test keys. Rozhodl jsem se pro root a debrand. Root jsem udělal podle návodu zde na huafa (odemknul bootloader, flashnul TWRP recovery a root pomocí SuperSu). Pak jsem študoval postup na debrand a zjistil že mám neaktivní povolení odemknutí oem v možnostech vývojářů. Tady jsem zazmatkoval a začal hledat jak vyřešit a udělal úplně zbytečnou blbost, které jsem si teď samozřejmě vědom a to, že jsem pomocí adb fastboot udělal relock. Teď mi telefon naběhne jen do eRecovery, spustím i stock recovery kde jsou tři možnosti. Zkusil jsem dát i wipe data/partition, to se provede ale najíždí opět do eRecovery s hláškou "Data partition was damaged seriously!and you are recommended to format it to recovery your phone". Naformátuju, ale stejně najede jen do eRecovery. Ve fastbootu mám Phone-Relocked, FRP-Locked, verzi mi ADB fastboot vypíše nr90m-test keys. Přes trojhmat instalace taky jde, ale nemůžu tam nic dostat. Ani rollback. Ten rollback soubor se nainstaluje, ale FW píše že je nekompatibilní se zařízením. U jedné verze A6 FW tuším VNS-L21C150B132 nebo VNS-L21C150B161 update začne, ale skončí v polovině s hláškou něco jako že nemůže najít ve složce potřebné soubory, ať je nahraju znovu. Zkoušel jsem i verze FW pro A7 ale ty píšou taky, že nejsou kompatibilní. Díky za radu

Komentáře

• Cau, no potes pan buh :smile: . Mas tam to TWRP jeste, jestli ano, ktere? Vypada to na DC Phoenix...Jeste se podivej ve fastbootu, jakou verzi tam mas moentalne (jestli ukaze vubec), prikaz je fastboot oem get-build-number
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, po zmačknutí tlačítka hlasitosti + a power mi najede stock recovery kde jsou tři možnosti. Takže tam TWRP asi není. Jinak tam byla verze 3.1.0-2. A verzi jsem psal že mi fastboot pře příkaz který uvádíš vypíše nr90m-test keys.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 1. April
    No ptam se , pac se v tom ztracim, napsals, ze se dostanes jenom do eRecovery, ale muzes spustit take Recovery, ale to je jedno. FRP Lock, bez TWRP, krome Phoenixu mas IMHO jedinou sanci - z dload flashnout sestkovy FW, jeste, ze tam mas Recovery. Pokud se objevuje zminovana chybova hlaska, zkontroluj stahnuty balik, mel by mit cca 1,6GB, jestli je spravne rozbaleny, a zkusil bych take jinou SD kartu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Je tam psano, ze spustim i stock recovery ne jen recovery, ale to je jedno. Zkusim jeste jednou ten sestkovy fw jak se k tomu dostanu a dam vedet. Pripadne ten Phoenix, tech 15 ecek obetuju, co uz, za chyby se plati:-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Nech neotváram novú tému tak píšem radšej sem. Tiež som sa nejako zacyklil pri prerábke na DUAL Sim. Nepodarilo sa mi flashnúť TWRP,bootloader sa nejako zamkol hoci píše, že je unlock takže každý nový flash skončí s chybou. Mám tam teraz nejaký Telecom SK Nougat, verziu píše tiež nr90m-test keys. Rollback na Marshmallow neprešiel dokonca nevzalo ani SERVICE_Full_Repair_VNS-L21_C432B381_Slovenia_Austria_Bulgaria_Macedonia (the Republic of)_Romania_Slovakia. Potreboval by som FW ktorý prejde cez recovery a nechcípne pri 5% ako býva pravidlom :-) Niečo čo by zase zamklo bootloader aby som ho mohol zase korektne odomknúť - momentálne nemám aktívnu možnosť "povolenie odomknutia OEM" lebo si "myslí", že je už odomknutý...dík
    Poděkovat autorovi 0
  • Bylo by fajn, kdybys napsal verzi telefonu, brand-nebrand, jake TWRP jsi chtel puzit, presne jakou sestavu tam mas (ne "nejaky Telecom" ) , a jakou jsi mel puvodne, podle jakeho navodu jsi postupoval (staci link), a jestli jsi predelaval na DUAL Sim na A7.
    "momentálne nemám aktívnu možnosť "povolenie odomknutia OEM" lebo si "myslí", že je už odomknutý" - je to uplne jinak , on si nemysli nic :smile: .
    Dostanes se jeste porad do rezimu fastboot? A kdyz restartujes telefon, objevi se ti to oranzove upozorneni o odemcenem telefonu? (fastboot nekdy pise voloviny).
    Poděkovat autorovi 0
  • Ďakujem za snahu - už som sa z toho nejako vymotal, nakoniec to vzalo myslím, že B161, tým pádom mi zase aktivovalo možnosť odomknutia OEM čo sa následne hned aj podarilo, tak idem pokračovať s TWRP a dual sim :-)
    dík ešte raz
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravim, konecne mam chvilku, abych poreferoval o tom, ze se mi podarilo zprovoznit telefon. Nakonec zkousnul fw c150b170. Ty nizsi b132 a b161 hlasily opet nekompabilitu. Akorat jsem ted stazeni, rozbaleni a kopirovani na sd kartu delal v nahradnim telefonu a ne v ntb jako predtim a fw se nainstaloval do konce a ne jen do poloviny s chybovou hlaskou. Po zprovozneni telefonu jsem udelal opet root a nasledne debrand. Ted mam verzi c432b161 a OTA mi nabizi c432b371. Proc to zrovna nenabizi tu nejvyssi dostupnou pro A7. No jinak ted jsem tu rumburaku procital tvuj post na b399, tak nad tim premyslim. Muzes tento fw doporucit, je stabilni?
    Poděkovat autorovi 0
  • Vyšší firmware nemusí být dostupný formou kompletního balíčku, po B371 může přijít další OTA.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. April
    certaz, ted jsi na A6, a na A7 lze upgradovat pouze pres 371 , verze s oznacenim -PV. Z 371 uz muzes flashnout libovolny FW A7.
    Ta 399 je fajn, klidne nainstaluj. I kdyz na Elemental nema :smile:
    P.S.: na tu 399 z TWRP samozrejme nepotrebujes B371.
    Edit: nebo pockej nekolik dnu, mel by byt k dispozici HwOTA-VNS pro nas model, umoznuje jednoduchou instalaci libovolnych FW z PC, vcetne neschvalenych FW na FF.
    Na P9 Lite 2017, Mate 10 Lite, P10 Lite to uz funguje.
    Poděkovat autorovi 0
  • ahoj rumburaku, pokousim se do telefonu dostat tu Elemental rom, ale nejak se nedari. Telefon jsem zmenil na dual sim, sestavu mam c432b160. Odemknu znovu bootloader a pak jsem zkousel podle tve poznamky nainstalovat twrp.img z toho zipu Recovery Twrp Nougat Xpectro, vlozeny do slozky Minimal ADB and Fastboot pres prikaz "fastboot flash recovery2 twrp.img. To probehne, ale pak se mi nedari do toho twrp nabootovat. A nenabootoju se ani do Stock Recovery, ktere by tam tedy melo byt spolecne s TWRP. Do stock by to melo jit pres vol+ a power, do twrp by mel byt tel pripojeny pres usb k pc a pak vol+ a power. Je to tak? Misto toho to zustane kousnute na obrazovce ktera se objevuje u bootu po odemknuti bootloaderu. Tak nevim co delam spatne :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
  • Cau alchymisto, spatne delas to, ze na A6 se snazis nainstalovat TWRP pro A7, telefon nenabootuje.
    Nevim, proc instalujes na B160? V navodu od KingOfMezi jsou mj. pozadavky, cituji:
    "ROM OS Version: 7.0 Nougat
    ROM Kernel: Linux 4.x
    ROM Firmware Required: EMUI 5.1" .
    Takze honem TWRP 3.0.2-0 (stejny prikaz ),nainstaluj tam B370, (kdyz tak se zeptej jak presne postupovat), pak TWRP Xpectro, atd.atd.
    Poděkovat autorovi 1
  • :smile: jsem si rikal jestli to nebude tim, kdyz je to twrp nazvane Nougat Xpectro a chtel jsem i dodat jestli tam nahodou nemam mit A7, ale radsi jsem pockal, co odpovis, abych jeste neco nezprasil, pripadne nedelal neco zbytecne. V tom popisu jsem si nevsimnul slova "Required" u EMUI 5.1. Ted uz tomu rozumim, tak to snad zmaknu. B370 tam flashnu v TWRP podle navodu co mas na tu B399. Kdyby neco ozvu se. Dekuju :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 15. April
    Tak Elemental se nainstaluje, ale kdyz dam pak v TWRP reboot tak 2x bootloop a najede zpet do TWRP. Ma se jeste neco udelat nebo zmenit? Pripadne muze byt problem v tom co zvolim za ty doplnky a patche pri te instalaci? Zkousel jsem to uz dvakrat preinstalovat a porad to same

Edit: v tom Mod Elemental jsem zatrhnul Camera Mate 9 Pro, Xposed Installer, Music Ingles, EmojiEmui 8.0.0, Double Touch, Camera Patch VNS-L21, Dolby Atmos, Viper4AndroidFX
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 15. April
    V TWRP jsi zmenil data na f2fs místo ext4? Advanced wipe - format data -restart do TWRP, wipe-advanced - change to f2fs, zpatky do menu , jeste jednou vsechno oznacene wipe, zpatky do menu a install.
    S tim format data a zmenou na f2fs - neni na to fix recept, zkus si s tim pohrat , ale podstatne je mit data ve formatu f2fs pred instalaci. Ja jsem to flashnul na ext4, taky mi to bootovalo do TWRP, pak jsem dal format data do f2fs, a znovu instaloval. (nebo tak nejak, uz nevim presne :smile: )
    Zvolene doplnky s tim nemaji nic spolecneho. Ja mam camera p10, Dolby, patch camera vns-l21, emui mam stock, music stock ,atd.
    Poděkovat autorovi 0
  • Uz to jede. Udelal jsem to vse znova jak jsi napsal. Akorat teda vim, ze jsem urcite zmenil data na f2fs a pak dal wipe vseho krome sd karty a pak instaloval. Jen jsem teda nedal prvni "format data", ale hned po prvnim najeti do TWRP zmenil rovnou data na f2fs, tak jestli to bylo tim? Asi jo. Kazdopadne diky znovu za pomoc, jdu nastavovat a instalovat appky :smile:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.