P20 lite vs nova - který a proč?

Kdo můžete oba mobily porovnat (ne jen podle benchmarku), zkuste sem, prosím, vypsat výhody a nevýhody obou zařízení. Případně hlavní důvody, proč byste se pro ten který rozhodli. Ať to máme pěkně pohromadě. Díky moc!

Komentáře

• A ma to smysl kdyz Nova se uz doprodava a oficialne se skoro nikde poradne uz neprodava?
    Poděkovat autorovi 0
  • jde o výměnu za stávající Novu, nebo zvažujete nákup jednoho z uvedených?
    Poděkovat autorovi 0
  • Nj mas recht. Ma v profilu Novu tak asi mysli prechod.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jj, v jinem vlakne psal, ze zvazuje vymenu...
    Poděkovat autorovi 0
  • jsem si to myslel, měl jsem pocit, že jsem o tom jinde četl, já bych vyměnil, ale ne ihned. Pokud Nova slouží stále ke spokojenosti, tak bych s výměnou nespěchal. P20lite je podle mě lepší telefon, ale za aktuální cenu by to asi nestálo. Osobně bych počkal na podzim, resp. Vánoce cena bude úplně jinde a nebude co řešit. Na druhou stranu P20lite fotí asi o dost líp než Nova a začíná období výletů a dovolených.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 8. April
    @vormen Jde o výměnu za stávající kousky (oba model nova).
    Poděkovat autorovi 0
  • @Concionator Huawei Nova vlastní moje teta a pokud rád fotíš, tak P20 lite má o hodně lepší fotky, Nova má docela problémy v místnosti a za zhoršených světelných podmínek
    Poděkovat autorovi 1
  • Mám pár postřehů po několika dnech používání.
    Nova má mnohem lépe vyřešenou diodu a smart view kryt.
    Na Nově i při zavřeném krytu diodu vidím, jelikož prosvítá a je na dobrém místě. Na P20 prakticky není vidět i bez krytu...
    A navíc je na takovém místě, že je víceméně zakrytá neprůhlednou částí krytu. Takže dioda je v těle sestavě naprosto zbytečná...

Další věc je přístup k čtečce. Na Nově naprosto bezproblémový, zatímco na P20 je čtečka docela utopená kvůli zakrytí vystouplého foťáku. Pro odemykání to není zas takový problém, ale gesta už se používají blbě.

Kryt pro p20 vypadá kvalitnější a nemusel by tolik škrábat displej jako na Nově. Nicméně je přes něj hůř vidět a má průhlednou pouze část.

Takže na každodenní jednoruční používání mi přijde určitě příjemnější Nova :-)
    Poděkovat autorovi 1
  • Děkuju za porovnání! :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • @sushi Velice dobře jsi to všechno vystihl! Sám už také mohu porovnávat. Pouzdro "Smart View Flip Cover" pro Huawei P20 lite je v podstatě velice "luxusní" záležitost: je z bytelného materiálu, neobyčejně příjemné na omak, zakrývá vystouplé čočky fotoaparátu, řešení pro čtečku včetně "sjezdu" pro prst mi vyhovuje, zakrytí už tak špatně viditelné notifikační diody mě dráždí..., ale ta horší čitelnost textu vyloženě překvapuje. Aby to někdo nepochopil špatně - všechno podstatné, zvl. ve tmě, ale i na světle, je čitelné a přijemně se skrze zavřené pouzdro ovládá přijetí či odmítnutí hovoru nebo třeba budík. Ale drobný text je čitelný špatně a konkrétně pošet ušlých kroků zkrátka někdy není k rozenání. A když kryt otevřete, ocitnete se zase rovnou na domovské stránce systému, na které nejspíš widget ušlých kroků nemáte. Ale to je opravdu maličkost, celkově mohu pouzdro doporučit!
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.