Klamstvo z aktualizáciami.

Toto som našiel v sekcii pre P9, ako klamú výrobcovia telefónou bezpečnostnými záplatami androidu.
Doporučujem prečítať si tento článok.
https://www.root.cz/clanky/vyrobci-podvadeji-s-verzemi-androidu-misto-zaplatovani-jen-meni-datum/
«1

Komentáře

• upraveno 14. April
    Toto už jsem četl někde jinde před pár dny a bylo to rozepsané detailněji. Každopádně to nic nemění na tom, že výrobci si z lidí prostě dost často dělají srandu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Vy s těmi záplatami naděláte , ani se výrobcům nedivým , když zákazníci jen brečí že nemají aktualizace , toto snad změní projekt treble , pokud ho výrobci opravdu do telefonů integrovali . Je zajímavé že se o treble mluví už docela dlouho , všechny telefony s A8 ho mají v sobě , ale stále se nic neděje . Mě je v celku jedno jestli mám v telefonu záplatu z ledna nebo března , to že výrobci aktualizují firmware , je jen jejich dobrá vůle , ano někteří se zavázali dvouletou podporou , ale není to jejich povinnost .
    Poděkovat autorovi 1
  • Bohužel s tím já nic neudělám, jako běžný uživatel se s tím musím smířit, pokud je to teda pravda, ale telefony mi fungují, tak neřeším :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Nevidím do tej problematiky ale ako píšu v článku že bezpečnostné záplaty sú oddelené od systému tak nevidím v tom problém aby sa automaticky po vydaní bezpečnostnej aktualizácie rozposielala ku koncovým užívateľom.
    A ak niečo výrobca mení alebo vylepšuje nech to vydá zvlášť v jednej osobitnej aktualizácii. Myslím si že každý by bo spokojný.
    Poděkovat autorovi 0
  • "ako píšu v článku že bezpečnostné záplaty sú oddelené od systému" - a na tohle jsi prisel jak ? :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Projekt treble? :-)... Součástí I našich mate 10 a 10 pro ale bezpečnost o aktualizace nikde... Poslední mám z ledna.
    Poděkovat autorovi 0
  • rumburak napsal(a):

"ako píšu v článku že bezpečnostné záplaty sú oddelené od systému" - a na tohle jsi prisel jak ? :smile:

Ak si čítal ten článok tak v tom.
    OK napísal som záplaty od systému aj keď to je časť systému závislého od hadwaru, takže na záplaty by telefón nemal mať vplyv aspoň čo sa M10Pro týka.

Citácia z článku.
    "Google se dlouhodobě snaží problém řešit – před časem s Androidem 8.0 Oreo například spustil projekt Treble, který má zjednodušit aktualizaci systému. Podařilo se oddělit část systému závislou na hardware od zbývající většiny. Výrobcům by to mělo zjednodušit přípravu aktualizací pro různé přístroje."
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak tady je pro ilustraci výsledek z mé P20
    image
    Screenshot_20180415-190227.jpg
    1080 x 2244 - 237K
    Poděkovat autorovi 0
  • U mňa takto.
    image
    Screenshot_20180415-193138.jpg
    1080 x 2160 - 267K
    Poděkovat autorovi 0
  • On je tam asi u P20 trochu problém. Ta aplikace nezvládá android 8.1 :smiley:
    Je dělaná pravděpodobně po A8.0
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja tomu aj tak nerozumiem, jazyk kmeňa horúci zemiak mi je moc vzdialený :smiley: .
    Poděkovat autorovi 0
  • se SW v 137 z FF
    image
    Screenshot_20180415-203847.jpg
    1080 x 2160 - 239K
    Poděkovat autorovi 0
  • U mě takto
    image
    Screenshot_20180415-204640.jpg
    1080 x 2160 - 266K
    Poděkovat autorovi 0
  • Čo z toho vydedukovať.
    Zaujímavé je že máte novšiu verziu (137) a v zelenom nižšie číslo a v modrom zase vyššie ako mám ja vo verzii 129.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jedine to, ze z potencialnich 54 zranitenitelnosti mas opatchovanych prokazatelne vic, nez my na novejsi verzi. Ktera ovsem, alespon pro dual-sim, stale neni oficialni.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ďakujem za vysvetlenie.
    No je to zaujímavé že viac "záplat" na staršej verzii.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 15. April
    Ofiko aktualizace OTA B137 na jednoSIMce
    Poděkovat autorovi 0
  • ...
    image
    Screenshot_20180415-212911.jpg
    1080 x 2160 - 266K
    Poděkovat autorovi 0
  • Treble je zatím z velké části hezká teorie...
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.