P20 lite vs P smart

Ahoj budu dělat výměnu telefonu a přemýšlím jaký tel koupit . Do hledáčku se mě dostal P20 lite a P smart co by jste mě radili . Telefon používám hodně pro jízdu na kole s app Runtastic tak bych byl rád aby nevypadávala gps jako tomu je na P9 lite a dochází ke ztrátě trasy :-( . Taky dost často volám cca 500 minut měsíčně , takže výdrž baterie by potěšila. Díky za radu nebo klidně i jiný navrhovaný telefon. Vím že Josef taky sportuje tak doufám , že mě poradí i on .

Komentáře

• Design jasně vítězí :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • vovivovi  
    upraveno 16. April
    Yari napsal(a):

Design jasně vítězí :smiley:

To je rada jako od Pythie. :smiley: Každému se líbí něco jiného.

Já mám P smart - telefon je svižný a rychlý, výdrž kolem dvou dnů není problém; s výpadkem příjmu GPS jsem se ještě nepotkal (ale Runtastic nepoužívám - podle diskusí zde byly problémy spíš se správou aplikací pod EMUI; to ale je u obou telefonů totožné a tipuji, že případné problémy budou stejné).
    P20L má o giga víc RAM a dvojnásobné úložiště, skleněná záda a výřez na displeji (který já tedy zrovna neobdivuju). P smart má záda kovová a je o 3000 levnější.
    Z pohledu ježdění na kole mají oba "blbě umístěnou" čtečku otisků zezadu. Ostatní vlastnosti a výbava jsou víceméně shodné.

Já osobně bych asi volil P smart a ušetřené peníze vrazil do příslušenství
    Poděkovat autorovi 0
  • určitě P20lite, sice jsou to skoro stejné telefony, ale USB-C a rychlonabíjení za to stojí, navíc lepší foťák a giga ram a design vo tom, žádná, Psmart je takové ošklivé káčátko, ale zase kdo nemá rád sklo na zadní straně, dá mu jistě přednost.
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokiaľ sú peniaze na P20 lite, tak určite zobrať. Na výrez sa dá zvyknúť, pripadne ho vypnúť cez nastavenia, výdrž mobilu je dobra, som prekvapený hlavne v čase keď len mobil je odložený, tak to takmer vôbec nezerie batériu. Presne tak rýchlo nabíjanie a USB C je tiež výhoda. Na sklo si tiež zvykneš, len treba púzdro, lebo mobil je dosť šmykľavy
    Poděkovat autorovi 0
  • Za mě p20 lite. Už jen kvůli budoucí podpoře. Přeci jen je p smart jinde..
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 16. April
    @Jhuawei Neodvážím si v tomhle směru nic doporučovat, protože nevím, k čemu a proč mobil chceš a jak ho budeš využívat, resp. které parametry jsou pro tebe důležité. Ale za sebe bych volil P20 lite. Nemyslím si, že by byl P Smart až tak diametrálně jinde, ale přece jen... Pro P20 lite hrají parametry (ROM, RAM, foto, některé funkce), design a celkově moderní dojem, navíc se asi líp drží a člověk s ním - pokud ho neroztříská - vydrží déle (právě díky parametrům). A zatím každému v mém okolí se naživo líbí. I ta spotřeba je nečekaně dobrá, ačkoli - při opravdu velkém zápřahu to pochopitelně ubývá rychle. Ale pro mne by to jistojistě vyhrála odlehčená "pédvacítka". Ale pořídil bych si k ní buď něco od Skinzone, nebo originální Smart View.
    Poděkovat autorovi 0
  • K té čtečce a držáku na kole - tam se právě skvěle využije odemykání obličejem...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 16. April
    @Jhuawei Teď známý prodává úplně nové P20 lite. Pouze ho vyzkoušel a šel si koupit "plnou" P20. Má k němu i originální flipovy obal. Cenu říkal 7500kc. Je myslím z datartu. Případně napiš SZ. Dnes ho bude dávat na internet.
    Poděkovat autorovi 0
  • Za me jednoznacne vitezi P20 lite a duvody tu jiz rozepsali kolegove :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Jinak pujdu proti proudu. Priplatek od Smartu za P20L za ty veci navic absolutne nestoji.
    Mimochodem. Za ten cenovej rozdil mezi P Smartem a P20 Lite si koupis Redmi Note 4 ktery je na podobne urovni jako P Smart a v necem ho i dost predci. Opakuju jen za ten cenovej rozdil :D To samo o sobe o necem svedci.

Jinak pokud neresis cenu a musis mit za kazdou cenu Huawei tak P20 Lite.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak já se taky vyjádřím. Stejné jsou pouze dvě věci - Kirin 659 + kapacita baterie 3000mAh. Horší displej, horší foťák, absence 5GHz wifi, menší RAM, menší ROM, mohl bych pokračovat dále. Takže za mě, za ty 3000 v rozdílu standardní prodejní ceny to rozhodně stojí a dle mě není co řešit a vzít P20 Lite.
    Poděkovat autorovi 0
  • RAM, ROM, USB-C, rychlonabíjení, foťák tohle vše je lepší oproti Psmartu za příplatek oněch 3000, za mě určitě ano.
    Poděkovat autorovi 0
  • pogo8303 napsal(a):

K té čtečce a držáku na kole - tam se právě skvěle využije odemykání obličejem...

Nechci rýpat, jen mě to zajímá: funguje to spolehlivě? Myslím tím, jestli to odemkne třeba s jinými brýlemi nebo když se mi zpotěj vlasy a fousy (pak ztmavnou a splihnou)?
    Poděkovat autorovi 0
  • @vovi: Mám dvoje brýle - obojí bez problémů (klasika dioptrické, jak to bude s různými tvary slunečních, to nevím -tam by problémy být mohly :) ), s délkou vousů v rozmezí 1mm - 1cm taky není problém, sestřih vlasů mezi 3mm - 3cm taky bere v pohodě. Víc jsem neotestoval, protože v současný době moc aktivně nesportuju :-D
    Poděkovat autorovi 1
  • @vovi - v tématu o testování P20 lite před chvílí napsal @fbio "Tak jsem se po dlouhé době oholil a po ještě větší době ostříhal a telefon mě poznal........" Takže tak :)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 17. April
    Ono to nějak - zjednodušeně řečeno - vnímá obličej jako opravdu mnohohranný polygon a porovnává to vzor s tím, co vidí; jemnější změny to tedy bere a nejspíš si to ten polygon asi dokáže i natáčet. A vnímá především obličej a jeho rysy.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 17. April
    @Concionator A já tvrdím, že to jde hlavně po očích :smiley:
    Zkus při snaze o odemknutí jedno zavřít - telefon se odemkne
    Zkus zavřít obě a telefon se neodemkne.
    Jinak když si dám třeba ruku před pusu tak se telefon bez problémů opět odemkne.
    Když si zakryju čelo tak taky.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 17. April
    Kontaktni cocky pak mohou byt problem... :smiley: Zejmena barevne :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 17. April
    Jen oči to brát nemůže, když mě to poznalo se sportovními slunečními brýlemi, přes které by to nemělo vidět. Ale nevím, spíš by to chtělo juknout někam do technického popisu téhle vlastnosti.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.