Aplikace Huawei Wear

Tahle aplikace je naprosto nepoužitelná pro fitness ve spojení s telefonem Huawei P8. A to jsem si říkal, jak to bude skvěle fungovat - dvě zařízení, jeden výrobce. Kardinální omyl !!! Nelze provést synchronizaci dat !!! Data se sice objeví, ale jen pro aktuální den. Už jsem si nevěděl rady, tak jsem provedl nejprve jednoduchý reset - žádná změna. Pomohl až reset hodinek do továrního nastavení !!! další zklamání: synchronizace sice fungovala, ale jakmile dojde přechodem přes 24:00 hodin k vynulování dat jste zase bez synchronizace. Jak je vyřešena v případě resetu archivace dat ? odpovím si sám - NIJAK !!!

Zkuste taky nechat nějakou jinou aplikaci pro fitness než od Huawei přes bluetooth vyhledat hodinky Huawei. Ani náhodou - telefon od Huawei nic nenajde !!! Jiné hodinky (např. Fitbit) naprosto v pohodě. Krásná práce od Huawei, názorná ukázka, jak lze poměrně drahá zařízení s dalšími skvělými funkcemi degradovat tak mizerně provedenou aplikací.

Tuhle aplikace vůbec nepoužívejte, jenom Vás to naštve a máte chuť hodinky hodit do koše. Jediná aplikace , která umí s daty pracovat je Google Fit, to je asi jediná firma, kterou si Huawei nedovolí naštvat, tak jí vyhledání bluetooth a synchronizaci povolil. Aby taky ne, když jsou všechny aplikace pro Android v Google Play, že ? Navíc má tato aplikace spoustu nastavení, pěkné grafické statistiky, a když Vám hodinky tzv. "zamrznou" a musíte udělat jejich reset - data máte v cloudu uložené napořád a nepřijdete tak o své statistiky fitness.

Komentáře

• null
    Po update na hodinkách aplikácia Huawei wear funguje korektne aj zo synchronizováciou. Ináč máš pravdu, aplikácia je totálne nedopracovana , oproti google fit. Predtým som mal Moto360, a tam výrobca mal svoju apku, ktorá sa synchronizovala s google fit a funguje výborne.
    Takže Huawei má na čom ešte popracovať.
    Poděkovat autorovi 0
  • Po aktualizaci OS na Android Wear 1.4 moje problémy se synchronizací hodinek HW s mobilem H P8 lite naštěstí zmizely, ale při pátrání po nějaké smysluplné aplikaci pro monitoring fitness aktivit mě zaujala mě jedna zajímavá věc.

A to rozdílná podpora senzorů pro OS Android a iOS - podívejte se na obrázky s iTunes Apple:
    https://itunes.apple.com/us/app/huawei-wear/id888167807?mt=8

Proč taky s OS Android nelze monitorovat třeba jízdu na kole, nebo spánek a nebo sdílet svoje sportovní výkony s přáteli ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Huawei wear mám na telefonech Huawei P 8 Lite a na Huawei P 9 Lite. V aplikaci funguje celkovýá vzdálenost, její zakreslení na mapě, průměrná rychlost, rychlost na každém kilometru a spálené kalorie. Délku kroků a počet ušlých kroků se mi nepodařilo nastavit. Asi to tyto dvě možnosti nefungují.
    Poděkovat autorovi 0
  • Už to překopali, včera aktualizace Huawei wear a k tomu aplikace zdraví, podle všeho příprava na vyšší možnosti android wear 2, který se čeká ted v březnu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nová verzia je o ničom. Presmeruje len na aplikáciu Health, ktorá je tiež nedotiahnutá ( zlý preklad, čínština, opäť nefunkčne tepy a spánok, velká spotreba energie. Vrátil som predošlú späť.
    Na meranie tepu používam https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jwork.wearable.heartratesync2 a s google fit funguje OK.
    Poděkovat autorovi 0
  • Naprosto souhlasím, že nová verze nestojí za nic. Stále se opakují staré nedostatky, to nefunkční měření tepu a spánku stále nechápu, proč nelze zprovoznit. Nějaká automatická detekce cvičení asi nehrozí, přepočet na kilojouly taky ne, ... Já používám k měření tepu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magic09.magicheartraterecorder. Heart Rate se mi neosvědčil protože, měl často výpadky v měření.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zkusím se na aplikaci více zaměřit a případně poslat zpětnou vazbu, dosud jsem ji prakticky nepoužíval (Google Fit mi stačil).
    Poděkovat autorovi 0
  • To bych byl velmi rád, ale to bude asi velký problém, když se dodnes inženýrům z Huawei nepovedlo přidat do aplikace monitoring vlastního senzoru srdečního tepu a umožňují přidat různé externí hrudní nebo pásové snímače.
    A že to jde (automatické měření a záznam), by se mohli inspirovat např. viz odkazy výše. Taky nevím v čem takový obrovský problém přidat měření spánku, taky existuje spoustu příkladů, že to jde ... a co třeba zadat čas ručně ?

P.S. Google Fit umí měřit srdeční tep bez napojení na externí aplikaci ? No, ale aspoň dokázali implementovat vzorec na přepočet kalorií na jouly.
    Poděkovat autorovi 0
  • Včera se mi nabídla aktualizace na novou verzi přímo v aplikaci, nevím ale proč se neaktualizuje klasicky přes google play ale místo toho to chce povolit aktualizaci z neznámého zdroje..,nějak tomu nerozumím,myslel jsem že to spíše je pro stahování různých betaverzí a warezu a menších app
    Poděkovat autorovi 0
  • Máme vlastní aktualizační kanál, není to nic mimořádného, výrobci neumisťují vždy vše do Obchodu Play.
    Poděkovat autorovi 2
  • Prečo Huawei Wear len odkazuje na app Zdravie? Nebolo by lepšie všetky tie funkcie zapracovať priamo doňho?
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.