Tip: Jak přidávat nové motivy do telefonů a tabletů Huawei

upraveno 1. November 2015 v Galerie Motivů
Telefony a tablety Huawei už dlouhou dobu spoléhají na uživatelské rozhraní EMUI, které nabízí množsví užitečných funkcí, ostatně v příštích týdnech vás s nimi na našem webu HuaFan.cz budeme postupně seznamovat.

image

Jednou z funkcí prostředí EMUI jsou tzv. Motivy, které umožňují kompletně proměnit vzhled uživatelského rozhraní u vašeho telefonu. V každém telefonu jich je už z výroby několik na výběr, takže by si každý měl najít favorita. Co ale dělat, když si žádného nenajdete?

image

Dnes vám ukážeme, jak si do vašeho přístroje přidat nové Motivy. Není to vůbec složité, zabere to jenom pár vteřin a odměnou za vaši snahu je komplexní proměna grafiky. Sám jsem v těchto dnech začal testovat Huawei Medipad M2 8.0 LTE, který v české republice před pár dny začal prodávat operátor T-Mobile. Z výroby se v něm nachází nádherné schéma Golden, v mém telefonu (Huawei Ascend G7) ale toto schéma postrádám.

image

Řešení je ale jednoduché, stačilo schéma Golden (přesněji řešeno zdrojový soubor Golden.hwt) zkopírovat do mého telefonu a umístit do složky HWThemes, jak si to můžete prohlédnout na obrázku níže. Následně se už motiv objevil ve výběru a mohl jsem jej aktivovat. Výsledek můžete sami posoudit, můj telefon nyní vypadá skvěle.

image

Nemusíte se ale omezovat jen na defaultní motivy, můžete také zapátrat na internetu, protože motivů je k dispozici spousta. Vždy máte možnost si vybrané motivy stáhnout přímo oficiální cestou, ta ale nikdy nebude nabízet všechny dostupné motivy, protože spousta lidí svoje výtvory veřejně příliš neprezentuje.

image

Pro vás je důležité vědět, že aby se schéma dalo použít, musí se jednat o soubor s koncovkou .hwt a musíte jej přesunout ve svém telefonu do složky HWThemes. Motiv může klidně obsahovat třeba jenom nové písmo, vždy záleží na autorovi.

image

Jaký motiv je váš oblíbený? Aktuálně se mi podařilo dát dohromady množství pěkných motivů, takže je zde postupně budeme uveřejňovat. Budeme ale rádi, pokud se s námi podělíte o vaše favority.

image

Na závěr tady máme také vše ukázané na videu.

Štítky:
«134

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.