Huawei P9 prostředí fotoaparátu

Fotoaparát je klíčovým prvkem modelu Huawei P9. Hodně se mluví o tom, co všechno zvládne duální fotoaparát, jak rychlé je ostření a kolik světla se do čoček vůbec dostane. Trochu stranou tak zůstává samotné prostředí této aplikace, které velmi výrazně ovlivňuje to, jak pohodlně a rychle dokážete ze svého fotoaparátu získat skutečně maximum. Osobně jsem si na nové uživatelské rozhraní fotoaparátu ani nemusel zvykat, zkrátka jsem fotoaparát spustil a začal jej používat. Je to intuitivní, hezké a hlavně velmi rychlé.

Tahem z pravé strany displeje se dostanete do základního nastavení, kde můžete upravit základní parametry fotografie (třeba její rozlišení nebo povolení určení GPS polohy). Hodně se mi líbí zobrazení grafiky, které zajistí, že vaše fotografie budou pěkně vodorovně orientované (a nikoliv šikmé). Revolucí je pak podpora formátu RAW, díky kterému se zkušeným uživatelům otevírají zcela nové možnosti práce s fotografiemi z mobilního telefonu. RAW soubory mají přes 20 MB, fotoaparát ale samozřejmě zároveň uloží také klasický snímek.

Tahem z levé strany displeje pak zobrazíte klasické režimy, mezi kterými můžete libovolně přepínat. Samozřejmostí je nastavení blesku, mnohem důležitější je ale pro mě profesionální režim, kde si můžete ve spodní části displeje jednoduše nastavit jakékoliv hodnoty fotoaparátu dle vlastního uvážení. Při pohybu telefonem hezky vidíte, jak se optimální hodnoty (navržené telefonem) mění. Sami ale do toho můžete kdykoliv zasáhnout, hodnoty změnit a zásadně tak ovlivnit kvalitu fotografií. Funguje to skvěle a ačkoliv sám sebe nepovažuji za nic více než amatérského fotografa, fotografování s Huawei P9 si užívám od prvního okamžiku. Jak se vám prostředí líbí?

image
image
«1

Komentáře

Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.