Sluchátka Audio Technica ATH-M50x nabízí kvalitní zvuk

Je pro vás hudba důležitá? Osobně poslouchám oblíbenou hudbu prakticky každý den a neumím si představit, že bych se bez ní obešel delší dobu. Hudbu ostatně poslouchám také při psaní tohoto příspěvku... Hodně poslouchám doma, jsem ale zvyklý hodně chodit pěšky, takže si hudbu dopřávám také při procházkách. Abych si ji užil na maximum, potřebuji kvalitní sluchátka. Pokud hledáte skutečně pořádná sluchátka s nekompromisním zvukem, jedna vám dnes ukážu. Představuji vám sluchátka Audio Technica ATH-M50x.

Tato sluchátka mě překvapila už v okamžiku, kdy mi poštou byla doručena. Krabice je totiž skutečně veliká a dává tušit, že uvnitř se ukrývá technologický zázrak. A je to pravda, model ATH-M50x je skutečně úžasný. Výtečná je pohodlná konstrukce, sluchátka obklopí vaše uši, ale netlačí na ně. Hudbu tedy můžete poslouchat klidně dlouhé hodiny. Sluchátka se dají složit a přenášet v přiloženém obalu, moc kompaktní ale logicky nejsou. Propojovací kabel je velmi kvalitní a nezamotá se vám, za provedení výrobce chválím.

Rozhodující je ale samotná kvalita zvuku, tady pak sluchátka skutečně excelují. Musíte si ale dát pozor na výběr vhodného zdroje zvuku, u levnějších telefonů se vám může stát, že právě použitý telefon bude kvalitu zvuku limitovat. Já poslouchám s modelem Huawei P9 a musím říci, že nabízí jeden z nejkvalitnějších zvukových výstupů, jaké jsem kdy zažil ve světě mobilních telefonů (troufnu si říci, že mě osobně přijde vůbec nejlepší a to jsem měl možnost testovat a používat vlastně všechny vlajkové lodě současnosti).

Také je třeba si ale dát pozor na to, odkud stahujete písničky. Pokud budete poslouchat MP3 v nízké kvalitě, bude to znát. Je lepší používat soubory ve formátu FLAC, což je bezztrátový formát hudby (soubory jsou větší, ale kvalita zvuku je mnohem vyšší, pokud tedy právě máte kvalitní zdroj hudby a pořádná sluchátka). Za sebe tedy říkám tomuto modelu jednoznačně ano, moje očekávání bylo vysoké, přesto bylo naplněno. Jen musíte uvážit, jestli se sluchátky budete chodit ven. Budete totiž vypadat jako UFO...

image
image
image
image
image

Komentáře

• Zdravím, na hudbu mám úplně stejný názor jak jsi napsal Nedokážu si představit ani jediný den. Proto se chci zeptat jak je možné že na sluchátkách s kabelem mi to z telefonu hraje jak víno.... prostě paráda, ale když jezdím na kole mám bezdrátová sluchátka při nich nefunguje režim DTS a zvuk je příšerný Musel jsem to řešit instalací extra ekvalizéru. Je možné že Huawei na funkci bezdrátových zařízení nemyslel. Hledal jsem všude možně a nic nenašel. Proč nejde spustit režim DTS manuálně ?? Nebo jde??
    Poděkovat autorovi 1
  • Zkusím zjistit, naposledy jsem BT sluchátka použil tak tři roky zpátky a jde to úplně mimo mě (nejprve budu muset sehnat nějaká sluchátka a pokud se to podaří, vyzkouším).
    Poděkovat autorovi 2
  • Hudba je aj pre mňa dôležitá. Tak že telefon často využívam aj ako prehrávač. Ked idem von ale používam len štuple. Klasické sluchátka používam len doma. Vonku je klasika pre mňa dost nepraktická.
    Poděkovat autorovi 2
  • aj pre mna je dolezita hudba a budem ich mat sa tesim
    Poděkovat autorovi 1
  • Dobrá volba, zatím bych rozhodně neměnil :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Mna hudba bavy pokial cestujem tak pouzivam sluchadka do uši JBL a ked idem niekam s priatelmi tak pouzivam reproduktor Huawei a som spokojni a inac s bluetoothem nemam ziaden problem a dufam ze kazdy vyrobca mysli na vsetkych zakaznikov :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, pokud to myslíte s poslechem opravdu vážně tak doporučuji použít nějaký sluchátkový zesilovač a nejlepe i DAC převodník. Já mám parametrově podobná sluchátka ale od jiného výrobce a k nim používám přenosný DAC-AMP FiiO Q1, ve spojení s aplikací USB AudioPlayer PRO jde o výrazný skok oproti klasickému mobilu...
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.