Huawei P8 Lite dostává opravený Android 6.0 (firmware B560)

13468957

Komentáře

• vovivovi  
    upraveno 17. May 2016
    Já se dostal do podobného problému i na androidu 4.4 na P7: Nevšiml jsem si sice, že by se měnil font na home screen (ale vyloučit to nemůžu, nenapadlo mě to srovnávat), ale zato ten "změněný" font neuměl napsat "fi" a nahrazoval to všude (i ve všech aplikacích) znakem "u". Takže jsem měl výrazy jako "urmware", "speciukace" apod.

Vzniklo to tím, že jsem si hrál s přizpůsobením témat a zkusil jsem změnit font - nabídlo to jen jediný defaultní "EMUI" a po jeho výběru už nebylo cesty zpět. Nepomohla ani změna tématu na takové, které mělo vlastní font.

Vše se vyřešilo až po flashnutí nového FW. A od té doby už si s fonty nehraju :wink:
    Poděkovat autorovi 2
  • upraveno 17. May 2016
    Zkouším tedy 560 - baterie se zdá opravdu lepší.
    Poděkovat autorovi 1
  • kendeeskendees  
    upraveno 17. May 2016
    Ok, zkusil jsem pobrouzdat skrz Jozefova videa na HuaFan a i tam jde vidět, že na různých videích jsou ty fonty jiné. Ono je to asi těžko zaznamenatelné, nicméně to vypadá, že to asi bude problém EMUI/Androidu. Na ukázku tady pár videí přikládám.

V tomto videu vidíme na variantě P9 Lite ten úzký font, který by podle mě měl být defaultní i v naší P8 Lite. Na P8 Lite vpravo je naopak ten široký. Rozdíl je znatelný nejlépe u aplikace "Správce telefonu" (např. čas 1:53), kde se název aplikace zobrazuje pouze na 1 řádek (P9 Lite) nebo se lomí na 2 (P8 Lite).

Zde vidíme úzký font i v P8 Lite (pro srovnání - "Správce telefonu" hned na začátku videa).

Poděkovat autorovi 0
  • libre napsal(a):

Zkouším tedy 560 - baterie se zdá opravdu lepší.

Já mám zatím zkušenost úplně jinou, zatím mi baterka padá rychleji – při stejném nastavení a používání se mi zdá (a telefon i to reportuje), že má wifi větší spotřebu.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 17. May 2016
    Se změnou fontu jsem se taky setkal. Mě se to ale vyskytuje naráz - viz app MiFit a Mega, či Mapy a Mapy.cz. Doteď jsem to neřešil a asi ani řešit nebudu, to jen tak pro zajímavost :smile:

https://goo.gl/photos/rkLqX4XFEAA1pYSWA
    Poděkovat autorovi 0
  • crank30 napsal(a):

No nebol náhodou problém len u B550? Ja som napríklad u b551 žiadne problémy nezaznamenal, ale včera som tiež nahodil B560

Určite si na B551 nahadzoval B560? A funguje v pohode?

Poděkovat autorovi 0
  • mobbius napsal(a):

Se změnou fontu jsem se taky setkal. Mě se to ale vyskytuje naráz - viz app MiFit a Mega, či Mapy a Mapy.cz. Doteď jsem to neřešil a asi ani řešit nebudu, to jen tak pro zajímavost :smile:

https://goo.gl/photos/rkLqX4XFEAA1pYSWA

Jj, vidím to tam no. Vypadá to hodně zvláštně, takhle se mi to teda ještě nezmixovalo. :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • crank30  
    upraveno 17. May 2016
    juraj2207 napsal(a):

crank30 napsal(a):

No nebol náhodou problém len u B550? Ja som napríklad u b551 žiadne problémy nezaznamenal, ale včera som tiež nahodil B560

Určite si na B551 nahadzoval B560? A funguje v pohode?

Nepísal som nič o tom že by som nahadzoval B560 na b551, len som napísal že keď som mal nahodenú B551 tak som nemal problém z Bluetooth ani s LED diódou a teraz mám už B560

Poděkovat autorovi 0
  • To je taky divný, že někdo problém měl a neměl, přitom v tomto by rozdíl být neměl b550/551 v těchto chybách ? Nebo se pletu.
    Poděkovat autorovi 1
  • Neměl... Ale je to technika :)
    Poděkovat autorovi 0
  • To jo, pak co kus to originál.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem zvědavý, až to ozkouším. Díky za ohodnocení. =)
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám ALE-L21C185B130, můžu aktualizovat na B560? Díky za odpověď
    Poděkovat autorovi 0
  • Raději ne, máte telefon od operátora, byl by z toho Balong :)
    Poděkovat autorovi 2
  • Od jakého operátora, kupoval jsem ho v internetovém obchodu. Ještě jednou děkuji
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Raději ne, máte telefon od operátora, byl by z toho Balong :)

prečo balong myslím že z B130 môže aktualizovať

Poděkovat autorovi 0
  • Tak skusam B560 uz treti den a ide velmi dobre, vykon sa zlepsil, prostredie je krejasie ale to je vec nazoru, a co je hlavnee predtym sa zohrieval viac ako teraz, co je dost podstatne :smile: a to hlavne pri hrach, baterka podla mna sa ani nevysila jej zivotnost :neutral: , pre tych co maju radi multimedia sa pridal rezim DTS v aplikacii hudba co pri niektorych skladbach aj pomoze zlepsit zvuk :blush: zatial tolkoto, aktualizaciu som spravil manualne. Ak nieco postrehnem este urcite dam vedet.
    Poděkovat autorovi 1
  • poldi92585 napsal(a):

Tak skusam B560 uz treti den a ide velmi dobre, vykon sa zlepsil, prostredie je krejasie ale to je vec nazoru, a co je hlavnee predtym sa zohrieval viac ako teraz, co je dost podstatne :smile: a to hlavne pri hrach, baterka podla mna sa ani nevysila jej zivotnost :neutral: , pre tych co maju radi multimedia sa pridal rezim DTS v aplikacii hudba co pri niektorych skladbach aj pomoze zlepsit zvuk :blush: zatial tolkoto, aktualizaciu som spravil manualne. Ak nieco postrehnem este urcite dam vedet.

tak neviem ale DTS už bolo na B551

Poděkovat autorovi 0
  • manhunt900 napsal(a):

Nakonec ona stejně ještě bude B570 a ta bude dokonalá úplně :D

este jedna aktualizacia bude ? nevies naco bude zamerana ? ten DTS rezim zvuku by mohli trosku opravit kedze ked to mam zapnute ide prave sluchatko viac v basovom pasme ako lave :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.