Huawei P9 a použití čtečky otisků prstů k ovládání telefonu

Huawei P9 nabízí velmi rychlou čtečku otisků prstů, ta ale má mnohem více funkcí. Už neslouží pouze k zabezpečení dat ve vašem přístroji a k jeho rychlému odemknutí. Jak ukáže následující video, pomocí čtečky otisků prstů můžete velmi dobře a pohodlně ovládat svůj telefon.

Velmi jednoduše tak můžete třeba přijmout hovor, zastavit budík nebo pořídit fotografii. Osobně ale nejčastěji čtečku používám při procházení fotografií v galerii obrázků. Navíc pokud někomu ukazuji svoje snímky, ovládání tímto způsobem je velmi stylové - na první pohled není vůbec patrné, na základě čeho dochází k posunu jednotlivých snímků. Používáte také čtečku otisků prstů k ovládání telefonu? Jaká funkce je vaše nejoblíbenější?

image
«1

Komentáře

• Určitě ji používám když už tam je :-) Přijetí hovoru, stažení notifikacni lišty, smazání notifikaci, prohlížení fotek v galerii a odemčení zamknutych aplikací. A samozřejmě k odemčení telefonu :-D
    Poděkovat autorovi 3
  • Já hlavně odemykám a posouvám fotky. Mrzí mě, že nejde nastavit, aby čtečka fungovala jako HOME, nebo TASK. Když jsem ve fullscreen aplikaci, bylo by super, kdyby třeba podržení na čtečce hodilo člověka na HOME screen, případně do TASK aplikací, kde by se mohl pohybem do stran přepínat a pak podržením na čtečce přepnout do zvolené aplikace. Ušetřil bych si neustálé vytahování lišty zespodu displaye :-)
    Poděkovat autorovi 1
  • Ja pouzivam ctecku krome odemykani telefonu predevsim pro stahovani notifikacni listy.. uz jsem si na to tak zvykl ze bych absenci teto funkce u jinych telefonu povazoval za nevyhodu.
    Poděkovat autorovi 2
  • Já bych uvítal pomocí čtečky procházení na internetových stránkách. Podržením čtečky potvrzení dane operace atd.atd. Dá se využít k mnoha funkcím. Jen to chce přemýšlet.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ahojte,
    nedávno som si kúpil Huawei P9 a prostredie EMUI je pre mňa niečo nové a tak isto aj snímač odtlačkov prstov.
    Chcem sa spýtať kde by som našiel resp. ako by som nastavil uzamknutie určitých aplikácií pomocou odtlačku prstu.

Ďakujem
    Poděkovat autorovi 0
  • Pajo napsal(a):

Ahojte,
    nedávno som si kúpil Huawei P9 a prostredie EMUI je pre mňa niečo nové a tak isto aj snímač odtlačkov prstov.
    Chcem sa spýtať kde by som našiel resp. ako by som nastavil uzamknutie určitých aplikácií pomocou odtlačku prstu.

Ďakujem

Najdeš to ve "Správce telefonu" tam je možnost "zámek aplikace" a už vybereš aplikace jaké chceš zahrnout na otisk prstu.
    Poděkovat autorovi 3
  • Ahoj dá se zrušit někde aby po přiložení prstů na odemknuti telefonu nemusel dále dávat kód?
    Poděkovat autorovi 0
  • Nastavení - id otisku prstu - správce otisku prstů... Tam si dej odemceni obrazovky.
    Poděkovat autorovi 2
  • upraveno 18. February
    Po odomknutí odtlačkom prsta už nie je potrebné zadávať kód. Ak blokuje čítačku nejaká aplikácia tak to stále pýta kód. Bol to aj môj prípad, po prechode na Android 7 čítačku blokovala aplikácia uzamykania obrazovky "Screen Off".
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to geniálne. Vyhovuje mi ze je na zadnej strane a presne mi sedí na prsty.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zatim vubec nepouzivam.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nevieš o čo prichádzaš.
    To sa ti chce pri každom odomykaní telefónu tlačiť vypínacie tlačítko.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nepotrebuju, mam flipove pouzdro.
    Poděkovat autorovi 0
  • No muzes si to zrusit v nastaveni jak chces odemykat telefonem prejetim prstem gestem pin nebo tak
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak jsem psal neni potreba. Na Sony M2 musim mit gesto, protoze jsem volal ikdyz jsem nechtel. Nostalgie pro Jozefa.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ako ten telefón vypadá dosť nadupadne akí každý telefón od Huawei a pekný dizajn proste všetko
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja jen nechapu, proc tuto funkci uz nemel treba Mate 7... Je tam nejaka hardwarova uprava? Ja bych rekl ze je to udelano jen softwarove...
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobrý den,
    prosím o radu,mám nastaveno přijmutí hovoru pomocí otisku,ale po aktualizaci A7 se tato funkce začala chovat podivně :-( - pří zvonění telefonu přiložím prst na snímač a telefon se nejdříve odemkne a po 2 přiložení se hovor teprve spoji ( nepomáhá ani přidržení delší dobu ).
    Prosím setkal se s tím někdo? Nápad jak odstranit?
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.